Jump to content
IGNORED

DETOX


yolo

Recommended Posts

  • Replies 438
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    75

  • April

    33

  • banatjanin

    20

  • Indy

    19

Top Posters In This Topic

Indy, pa da se pripremiš - pametno unapred kao gazza :) Isis, nisam ni tražila - možemo tamo da se prebacimo, iako ovde nam je više cilj detoksikacija nego skidanja viškaArbeitmann: :thumbsup: još neko?edit: Arbeitmann, tvoj plan?

Edited by Lucia
Link to comment

odlično! piši kad stigneš, evo napr. zašto baš 10 dana, da li ti je prvi put, ako nije kakva su ti iskustva, kako se kog dana osećaš, da li vežbaš uz gladovanje (deset dana je poprilično!) i tako to...meni nije prvi put, ali već dugo nisam pravila ni dan odmora od hrane, a ranije nekad jesam - čak mi je i dan i po bez hrane (ali posle kasnonoćne obilne klope) bio dovoljan da se posle odlično osećam. tada bi mi na popodnevnom fitnesu bilo sjajno, prazan želudac, laka a puna energije iz rezervi. samo mislim da ne bih mogla više od par dana jer redovno idem na fitnes (5x sedmično pilates i zumbu). nekada davno sam umela da i po nekoliko dana budem na samoj vodi, ali tada sam se samo bavila jogom. sad znam da ne bih mogla, niti želim - plašim se da ne "pojedem" svoje mišiće, hoću samo da ispraznim rezerve i da se malo rasteretim. tvoji ciljevi? ok, kad stigneš...

Link to comment

Clean, Green, and LeanGet Rid of the ToxinsThat Make You FatDr. Walter Crinnioninteresantno stivo, ima da se kupi na torentima koga interesuje...

Edited by Takanohana
Link to comment
uf... nije ovo za mene, smantalo mi se danas, a glava me boli kao nikad...
bio ti je drugi dan? tipična kriza drugog dana, prvog je sve ok, voziš na rezervi glikogena iz jetre, a drugog oko podne (posle onih 36h valjda) ponestane goriva, padne šećer, organizam još nije spreman da čupa iz dubljih zaliha... ali kad se to pregura onda se ulazi u pravi detoks, dolaze periodi neverovatne energije i bistrine uma, pa opet kasnije krizice, sve slabije i redje dok ne upadneš u neko ravnotežno stanje. ne sećam se koliko sam dana najduže bila na water fasting, imaš opise drugih po internetu kakav je red vožnje i šta kada da očekuješ. sećam se da mi je izlazak iz fastinga bio problem ako ne idem postepeno i po pravilu, čak važnije od dobre pripreme.dobro što si prekinuo, nije godišnje doba za tako ambiciozni plan deset dana na water&juice-fasting-u, bolje kad je toplo. a i za prvi put dovoljno je da ideš samo 36h, čak i na nekoj detoks hrani (ne obavezno samo voda i cedejeni sokovi).nisam ni ja svoj plan ispunila; prvi dan bio samo voda, čajevi (zeleni, biljni) i razblaženi sveži sokovi - bez ikakve krizice, drugog glavobolja i slabost oko podne pa se vratila na nešto čvrste lake hrane (presno voće i povrće, malo int.pirinča) ali u malim količinima, trećeg već doručkovala ali isto nešto lako bez soli, brašna i šećera. mnogo bolje se osećam posle ovo malo detoksa, suviše je hladno za duže a i vežbala sam u kućnoj varijanti. sad su mi porcije ponovo u normalnim količinama, bio praznični prebačaj pa detoks podbačaj i sad sam se ponovo naštimala. meni dovoljno!
Link to comment

Glavobolja dolazi ovako:

The reason for the cleansing and fasting reactions is that toxins are released into the system via the blood and other eliminating fluids. As these toxins circulate through the body on their journey out, they can cause other parts of the body to be affected. For example a common detoxification reaction is the headache. This occurs because the toxins in the blood cause it to thicken and hence cause a headache.
Vrlo je bitno da se uz ovaj časni post miruje što više, a i ako mora da se bude aktivan, da to bude vrlo blago. (Ne znam ja ništa o ovome, niti imam nameru da se baš podvrgavam nekom radikalnom tretmanu, već je Mrs. bila na profi programu za detox u 1 centru, pa je uglavnom ovo od nje prepričano).
Link to comment

slažem se Indy za jedan od uzroka glavobolje. meni ovog puta bila slaba, a i slabost mi bila slaba.a slažem se da treba izbegavati veću fizičku aktivnost osim lakih šetnji i malo najblaže joge.hvala za link! Koliko dana je Mrs. bila u tom centru, znaš li bar osnovno o programu koji je prošla - šta je bilo radikalno?

Link to comment
slažem se Indy za jedan od uzroka glavobolje. meni ovog puta bila slaba, a i slabost mi bila slaba.a slažem se da treba izbegavati veću fizičku aktivnost osim lakih šetnji i malo najblaže joge.hvala za link! Koliko dana je Mrs. bila u tom centru, znaš li bar osnovno o programu koji je prošla - šta je bilo radikalno?
Bila je ovde. 10 dana, 7 na sokovima samo, plus 3 na vegetarijanskoj hrani (kaže vrlo ukusnoj... mada mislim da bi meni i ćebe bilo ukusno posle 7 dana na sokovima).Nisam ja za detox, ja sam više za tox. :lol:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...