Jump to content
IGNORED

sneakers kultura


Filozof manijak

koji ste team  

96 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

8 hours ago, Mil@n said:

Ovi što su u fazonu "ne nose patike tebe već ti patike", da mi objasne kako se ovo nosi i uz šta /a da nisi lik iz Marvel univerzuma/... Ja ih video u Inđiji u outletu i naravno umro od smeha i uslikao, ali ne mogu da nađem tu fotku, evo druga:

 

14692_01.jpg.jpeg?action=crop&width=750

 

Našao sam :D

 

 

27748342_10155847013572626_3649939360154729957_o.jpg

  • Haha 5
Link to comment
Starije dete me je pocetkom 2018 sustigli sa velicinom noge. 
Kupim ja pocetkom te godina 2 para patika, jedne njemu jedne meni.
On svoje nosi, ja moje cuvam u kutiji. Vratim se iz neke pecajbe, vidim nosi moje patike. Ok. To leto kupim jos jedno 2-3 para patika i kazem mu - uzmi sve sada, meni izdvoj jedne, nove ili starije, koje neces. On ih gleda ko Golum onaj prsten i donese mi neke njegove jako stare, koju su mi male i tesne. 
E pa nece moci tako!
Kupim meni one Reebok kad sam bio na putu, i vratim se u novim patikama. Rekoh, ovo su moje vec ih nosim i nema diranja. Sad samo dokupljujem iste, a kako je hodnik mracan ne kapira da se ja redovno "podmladjujem".
 
Na jedne njegove sam posebno bacio oko - Nike Air Monarh
716y+3mJBVL._AC_UL1500_.jpg
 
Cekacu ih ako treba jos 5 godina. On ih nosi 2-3 puta godisnje, a lagan je kao perce tako da su kao nove [emoji4]
i meni sleduje taj isti monarh [emoji38]ol:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • Wub 1
Link to comment

Bio sam team Nike sada ih ne kupujem iz etičkih razloga i zato što pokušavam da izbegavam te ogromne korporacije.

 

Volim vintage teniske kožne patike, ali da bude kvalitetna full grain koža. Trenutno imam Jak i Arkk Copenhagen. Jak su nešto najbolje tog tipa što sam našao, izgledaju neverovatno dobro uživo i postaju sve udobnije vremenom, a udobne su od starta.

 

Uz to, volim i vunene patike. All-birds nosim, nisam uspeo da nađem broj i model kod lokalnog austrijskog brenda giesswein. Preporuka, posebno leti za tree runners.

 

Za sportske akitvnosti kupujem namenski i onda traju baš dugo. @kud u maglu Simoviću Za teretanu imam on-running cloud x (nike metcon i reebok nano su realno bolje). Dobre su, lagane a imaju neku stabilnost, vrlo udobne. Za ozbiljnije tegove bi ipak trebalo da bude stabilnije, za sprint su dobre, za dugo trčanje nisu idealne. Ostali modeli su im za trčanje i super su udobni, imaju za svaku vrstu trčanja po najmanje jedan model, ali meni su previše ružnjikavi za nesportske aktivnosti. Imaju i Roger liniju, to su klasične vintage bele teniske patike. Meni je taj tip patika glavna obuđa, ove on-ove su ekstremno lagane jer nisu od prave kože i porpilično udobne. Međutim, vidi se da nije prava koža nekako jadno izgledaju u poređenju sa patikama od full grain lože. Ni prići Jak-u.

 

Za mtb naravno five-ten koje je relativno skoro kupio adidas, nema bolje jednostavno. Ja imam neki cross-over mtb/trail-running pravljen za ture u kojima se i nosi bicikla pa koristim i za hike leti. 

 

Za hike zimi ili po blatu, Salamon ultra-x 3 goretex. Izašla četvorka i mnogo je lepša.

 

Nisam ljubitelj klasičnih patika za trčanje jer mi više treba stabilnost od mekanosti dok hodam. Lagane hajking ili trail running su mi najudobnije ali su mi estetski obično neprihvatljive.

 

 

  • +1 2
Link to comment
12 hours ago, napadaj said:

E da, imam i ove

Nike Renew Ride 2

Njih zapravo najviše nosim, idealne za bajs, odlazak do prodavnice, na pivo i slično

 

  Hide contents

7e6e3218a91b6fe012842a16010857c9.jpg

 

De bre ovo idealno za za bajs, bukvalno suprotne karakteristike ima od onoga što treba za bajs. Probaj five-ten ili tako nešto za bajs, ovo je za trčanje ili tako neku aktivnost gde ti treba amortizacija. 

 

Btw, otvorio Simović topik za patike, ja pisao tamo, ovo nisam ni video.

Link to comment
2 minutes ago, Heaviside said:

De bre ovo idealno za za bajs, bukvalno suprotne karakteristike ima od onoga što treba za bajs. Probaj five-ten ili tako nešto za bajs, ovo je za trčanje ili tako neku aktivnost gde ti treba amortizacija.

 

Ma to mi je kad po gradu vozim kratke razdaljine do terena za basket, posla, nekog lokala i sl.

 

Za prave vožnje ću da uzmem nešto drugo ako ikada nađem vremena da idem van grada i po brdima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...