Jump to content
IGNORED

sneakers kultura


Filozof manijak

koji ste team  

96 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Sećam se da si rekao da ti ne prijaju, ali meni su jako udobne i prijatne za nošenje/igranje. 

 

A i dobre su izrade i verujem da će baš dugo da traju, pošto nije baš da igram svaki dan. A iskreno, nisam ih toliko ni analizirao :) Estetski su mi prelepe, pošto obožavam ljubičastu boju.

Link to comment

Pisao sam tamo na Hejtu. Kupim cesto patike ne iz potrebe nego zato sto mi se svide. Imam nekih 40ak pari a godisnje unistim 2/3 para. Bitno mi je da uvek imam 3/4 para ultraudobnih ako treba puno da se hoda, pogotovo kad posecujem nova mesta, gradove i hodam ceo bozji dan. U top 5 udobnosti u poslednjih 15 godina su mi  New Balance 500

245f4fc2e3574ddfbb8c664add3c2a1f.jpg?imwidth=1800 Nike Nike Royal

nike-m-courtcq9246-biroy104.jpg

Diadora Camaro

501.159886_C5603_00_HR.jpg?sw=480

Ishikawa Low

1885_1__1.jpg i

i Saucony Jazz.

ita_pl_Saucony-Jazz-Original-Vintage-SY59168-14923_2.jpg

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
3 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Ovo su patike, koje sam u sitnim varijacijama, najčešće kupovala

 

High top black leather converse | Leather converse, Converse shoes high  top, Black leather converse

 

i Ovo

 

British Knights Roco Fold Canvas Ladies Hi Tops Factory Sale, SAVE 43% -  kawaleesnews.com

 

 

Mada su duboke starke, skroz crne, moje patike.

 

Sacete naskoce starke hejteri :D

 

Imam ove samo tamno sive sa crnim logom.

48159-sneakers-converse-scamosciata-alta.s.jpg

  • Wub 1
  • Tužno 1
Link to comment
17 minutes ago, Poludziber said:

 

 

1885_1__1.jpg i

 

 

 

juju golden goose, burzujcno

nisi napisao naziv samo zan jih da ne guglamo cenu :sleep:

 

 

kakav kalup ima diadora? par puta sam htela naruciti online al se nisam usudila jer nemam iskustvo s njihovim velicinama. jel su iste kao npr adidas superstar/stansmitj/gazelle?

 

ima sada dosta diadorinih modela na 50% snizenju na onom capsule sajtu 

Link to comment

Највећи хејт за Премиата патике, ајде изглед горе доле има и солидних модела али колико год се трудио да немам предрасуде, структура људи који их носе је сачувај боже, углавном тежак шабанизам(бар код нас овде).
 

А са Диадора патикама стварно не знам која је фора. Некад су биле крш и небитне реално а сад су доживеле некакав процват ценим у Италији прво а ево и код нас.

Буквално имају моделе од 5 сома па до 25 рецимо, што је некад било незамисливо. Сличан пут је прешао и Њу Баланс додуше.

Link to comment
9 minutes ago, InvisibleLight said:

juju golden goose, burzujcno

nisi napisao naziv samo zan jih da ne guglamo cenu :sleep:

 

 

kakav kalup ima diadora? par puta sam htela naruciti online al se nisam usudila jer nemam iskustvo s njihovim velicinama. jel su iste kao npr adidas superstar/stansmitj/gazelle?

 

ima sada dosta diadorinih modela na 50% snizenju na onom capsule sajtu 

Ishikawa je wannabe GG. Pokusali su da udju u taj luxury segment ali nisu uspeli da odrze tu cenu. Imao sam i GG pre 10 godina koje sam rasturio brze nego sto je trebalo i tesko ce vise videti moje "krvavo zaradjene" evre. Ishikawa je svoje prve kolekcije uradio neverovatno kvalitetno s tipom koze koju pre i posle toga nisam nigde video. Racunaj da sad kostaju najvise 200€ a moze da se nadje na snizenje i ispod 100€ mada ne znam da li su odrzali kvalitet. Ovom mom poslednjem paru ima dobrih 6/7 godina a prosle su bukvano pola sveta.

 

Sto se Diadore tice, nisam jos naleteo na neugodan model. Letos kupih 3 para od kojih ovaj sto nosim danas. Za kalup sta ja znam. Normalne cipele koje nosim su broj 45, dok Nike ili New Balance oduvek nosim 46. Adidas kako koje. Imam neke Limited Superstar broj 46 i medju neudobnijim su patikama koje sam nosio. Imam i Gazelle pazi svetlo roze sa tamno plavim sarama. :D Naterala me zena da kupim posto bile kul pre 10ak godina a jeftine. Broj su 45 i ne mogu duze od sat vremena da ih drzim na nogama, pakao. Grand Court su mi 46 i udobne. Diadora su mi sve 46.

  • Hvala 1
Link to comment
15 minutes ago, johan nagel said:

Највећи хејт за Премиата патике, ајде изглед горе доле има и солидних модела али колико год се трудио да немам предрасуде, структура људи који их носе је сачувај боже, углавном тежак шабанизам(бар код нас овде).
 

А са Диадора патикама стварно не знам која је фора. Некад су биле крш и небитне реално а сад су доживеле некакав процват ценим у Италији прво а ево и код нас.

Буквално имају моделе од 5 сома па до 25 рецимо, што је некад било незамисливо. Сличан пут је прешао и Њу Баланс додуше.

Uspeli su da na najbolji nacin uhvate onaj talas mode u kom su se patike maksimalno personalizovale. Par godina pre kovida je veliki broj malih ritejlera personalizovao svoje patike sa kristalima, glitterima, crtezima i prakticno pravio unikate. Onda od ovoga

a477152b54f74722841a07a75ef1c43b.jpg?imwidth=1800

dobijes ovo

adidas_superstar_triple_gold_paint__43a0200.jpg

i zaradis dodatnih 100€ marze

 

Znam ljude koji su na tome dobro zaradili dok je trajalo. Mislim ima jos ali ne kao pre. 

Diadora se prva bacila u taj segment industrijske ali limitirane i time na neki nacin ekskluzivne proizvodnje. Tu je krenuo bum i na tom talasu sad  ide i prodaja klasicnih modela koji su usli hall o fame i prepoznatljivi svima. Sam kvalitet, pogotovo platnenih patika je upitan, ali cene su ipak ok.

 

  • +1 2
Link to comment

Uf meni su Superstar jezive i bez kristala, samo zbog tog prednjeg dela.

 

Inače, pre 13-14 godina su Superstar i Stan Smith koštale po 50-60 evra, a već godinama koštaju i do 130-140. Van pameti za te patike.

  • +1 4
Link to comment

Muku mučim da nađem dobre/lepe patike za jesen/zimu. Ništa waterproof, samo da izdrži malo kišice - da nisu platnene.

I čudim da se nijedna prodavnica nije setila da ubaci kategoriju ili filter "kožne patike". Naravno, danas će se retko naći koža, to je obično PVC sa izgledom kože, al' opet ...

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...