Jump to content
IGNORED

House of the Dragon


theanswer

Recommended Posts

14 minutes ago, MayDay said:

Nisam ponela adekvatnu aparaturu u CG. Imam laptop za biznis sa kog ne mogu da puštam HBO Max i onda moram sa telefona. Moraću kad se vratim kući sve da pogledam ispočetka. U svakom slučaju, imamo devojčicu na kojoj je sav teret ovog sveta, ali koja zna da jaše zmaja. What's not to like? :D 

 

Slabo je to, slabo. 

 

Moraš da odbraniš rečenice tipa "Od oluje se najbolje beži tako što se zajedri pravo u nju", ili "(As we both know) you are Daemon Targaryen, wielder of Blackfyre, rider of Syrax!"

 

Ili turnir na kom se vitezovi rutinski ubijaju a konji sapliću kopljima, bar šest mrtvih plemića i nikom ništa, publika učtivo aplaudira, ni time-out, ni namernu tehničku...

Link to comment
6 minutes ago, omiljeni said:

Uini:

 

nerd.jpg

Joj bre Mau, objašnjavao sam ti već pet puta. Ishod borbe zavisi od više faktora. najpre se baca jedna de-dvajest kockica da se vidi dal je vatra pogodila, a onda se u slučaju pogotka računa demidž tako što se bacaju tri de-šesnest kockice i dodaje se arkan fajr spleš modifajer koji možeš videti na karakter šitu svakog zmaja.

 

Brate omunjeni, gde si ti u životu video d16, u kojoj igri je koristio? :unsure: Kako se to zove, heksadekagon?

 

Kod Martina se zmajevi koliko znam ne prskaju vatrom jer se iste ne boje baš previše, nego se uglavnom zubima i kandžama tamane. Tu damage dice zavisi od veličine zmaja, npr ako je 2d6 za zmaja u kategoriji Large, onda bi bio 2d8 za Huge, 4d6 za Gargantuan, 4d8 za colossal; sve to plus Strength modifier, naravno.

 

Breath weapon damage ne zavisi direktno od veličine nego više od starine (koja je delimično proporcionalna veličini), ali te kompleksnije proračune možemo da obradimo neki drugi put, prvo da pohvataš ove osnovne stvari oko toga koliko strana ima koja kockica.

Link to comment

Kolika je veština i broj ponavljanja bio potreban za onu scenu kada besni princ ustaje od svoje kurve i kreće ka prozoru u čuveni unmotivated moonlight butt walk, sa okretanjem tako da plahta u poslednjem trenutku pokrije parče koje televizija još nije legalizovala. Zapravo, mora da je radio CGI.

Takođe wtf stvarno sa tim turnirom, gladijatorske igre, falilo samo da imperator palaca jezikom. I kralj koji se snebiva da pošalje kaznenu ekspediciju na pirate, rutinski postupak svakog imperatora koji je zaseo u zadnjih 4-5 milenijuma od Jangcea do Atlantika. 

 

Sad mi tako random padaju gluposti na pamet, nemam kad da kompiliram opsežnu listu zamerki, realno, ko će dočekati ponedeljak.:inn:

  • Haha 1
Link to comment
8 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Slabo je to, slabo. 

 

Moraš da odbraniš rečenice tipa "Od oluje se najbolje beži tako što se zajedri pravo u nju", ili "(As we both know) you are Daemon Targaryen, wielder of Blackfyre, rider of Syrax!"

 

Ili turnir na kom se vitezovi rutinski ubijaju a konji sapliću kopljima, bar šest mrtvih plemića i nikom ništa, publika učtivo aplaudira, ni time-out, ni namernu tehničku...

 

Slabo je to, slabo

 

Mêlée at Last Hearth

The mêlée at Last Hearth was a great tourney held by House Umber at Last Hearth in 170 AC. At least eighteen participants were killed and at least twenty seven men were maimed during the contest

Link to comment
8 minutes ago, omiljeni said:

Slabo je to, slabo

 

Mêlée at Last Hearth

The mêlée at Last Hearth was a great tourney held by House Umber at Last Hearth in 170 AC. At least eighteen participants were killed and at least twenty seven men were maimed during the contest

 

1. Melee nije isto što i jousting. 

2. Osamnaest random likova koji se makljaju u gomili nije ekvivalent ni jednog plemića koji biva ubijen dok jaše sa kopljem.

3. Mnogo brate nemaš pojma o čemu pričaš, za nekog koliko se toliko gura, ali onako najiskrenije ti kažem.

 

Link to comment

Spisak učesnika pojedinih melee borbi:

 

- Prince Maegor Targaryen defeated three knights of the Kingsguard in the lists and won the melee.

- Melee tournament to fill five vacancies in the Kingsguard

- Melee: Ser Criston Cole defeated Prince Daemon Targaryen

- The tourney for the completion of the Dragonpit was held at King’s Landing in mid 55 AC:  

The Melee

Champion: Ser Lucamore Strong

Known participants:

Ser Lucamore Strong

Ser Willam Stafford

Ser Harys Hogg

Ser Alyn Bullock

Ser Borys Baratheon

Ser Garon Baratheon

Ser Ronnal Baratheon

Ser Guyle the Cunning

Ser Alastor Reyne

- The tourney at Maidenpool was held at Maidenpool in 208 AC. Melee champion: Ser Humfrey Hardyng

- Unnamed mele  Date: 279 AC    Champion: Ser Jaime Lannister

- Great tourney at Harrenhal  Melee: Lord Robert Baratheon

 

Sve nebitni random likovi. I makljaža dok se potrošna roba međusobno ne poubija. Smisao eventa je da se prisutna masa ne smori dok ne počne jousting što je bila disciplina za prave velmože.

Link to comment
3 hours ago, Vapad said:

No, nije tema.

 

Kako se tebi, pokojni, sviđa HOD?

 

nisam ti ja previše za zmajeve i mačeve, uvek pre biram sci-fi. tako sam da sam se i GOT naterao najzad ogledati tek pošto se zavšila sedma sezona. smatram da je oduvek bio vazda prehajpovan, ali je skroz zabavna serija neke 3-4 sezone. ne znam kad tačno kreće ono sušenje farbe sa dornanjima, ali lagano sam i tu mogao prestati da gledam. to ni pedro pascal nije mogao izvući.

 

tako da ne trčim previše da gledam ovo, ali pogledaću u nekom trenutku. verovatno kad se završi sezona, ne bih opet da čekam da se nakupi sedam.

 

a što se tiče vinijeve kritike, jel i ti čuješ u glavi zvonce posle svake pročitane tačke? :fantom:

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, Filozof manijak said:

Ne gledam još seriju, ovaj crnac sa mima jel Targarjen ili šta?

 

Nije, Velaryon - takođe familija izbegla iz Valirije kao i ovi, samo bez zmajeva. Uvek bliski sa kraljevskom porodicom, bogati i uticajni u ovo doba. (U GOT doba praktično da više ne postoje, samo se usputno pominju kao Stanisovi nebitni vazali sa ostrva Driftmark, odmah pored Dragonstone.)

  • Hvala 1
Link to comment

Pomislio  sam da je Valirijanac, ali mi u varljivom sećanju ostalo da su jedino Targarjeni pretekli od žitelja Valirije. 

Zar svi Valirijanci imaju belu kosu?:blink:

 

Link to comment

Ma to sa belom kosom ovih rasta valirijanaca je glupost, ništa ne bi falilo da čovek ima lepo crnu kosu i dredove, taman da se istakne neka posebnost u odnosu na Tarhgarijene i na Vesterošane, ionako ima karipski izgovor,  al eto, bela kosa da znamo da imaju neke veze sa Valirijom,bljak. Ono nesrećno dete da ne pominjem, podseća me na onu malu vampirku iz Intervjua s vampirom.

  • +1 2
Link to comment

Vini, daj mi malo važnih podataka. Balerion je ubedljivo najveći zmaj ikada, ali gde se nalazi Syrax naspram Drogona size-wise? I izgubljena Vhagar?

Edited by MayDay
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...