Jump to content
IGNORED

House of the Dragon


theanswer

Recommended Posts

u ovo dosta lakše udubiti. u prve dve epizode GoT je u započet ceo pičvajz i sve se dešavalo kao da ga je smišljalo devetogošnje dete.

brat i sestra se povatali u nekoj napuštenoj kuli, jer što bi se vaćarili u krevetu u kraljevskim odajama. i onda baš tad naiđe klinac koji eto baš voli da se pentra po zidinama i prastarim kulama i jebiga, gurnu ga da padne dole. ali dete onda preživi pad sa 30 metara.

a kraljevu desnicu otrovalo jer je skontao da su kraljeva djeca plavušani, a sa drugim ženama su mu djeca crna.

a onda dođe nova desnica i shvati da su staru desnicu otrovali jer je skontao da su kraljeva deca plavušani, a sa drugim ženama su mu djeca crna.

ali sve bi to još i dalo da se smiri i prođe bez rata, samo da nisu napili kralja (koji je inače pjan 24/7) sa idejom da ga onda tako pjanog u lovu ubije verprina. i zamisli jbt ladno kralja ubije veprina.

sve neki bizarni događaji koji se dešavaju sa jedan u milion tajmingom ili kao posledica planova koje ne bi smislili ni lolek i bolek.

ovde u HoD barem nema takvih nebuloza, cela zavrzlama se gradi na nekim normalnim događajima koji imaju smisla.

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment

Vidi, na stranu sve to sto si opisao a sto je klasicno sapunjanje radi sokiranja, ono sto je meni drzalo pricu u GoT je bil ta misterija o White Walkerima - ko su oni, odakle dolaze, sta zapravo hoce, zasto su ostavljali sve one jezive simbole...bla, bla, bla...

 

Ja do te serije nisam uopste citao knjige, tako da nisam imao blagog pojma o svemu tome. I to me je navuklo na seriju. Kada se to ispostavilo da je to busan kurton u raspletu, citava serija mi je postala prilicno besmislena...onakav masakr neke serije kao u 4 poslednje sezone ove serije u zivotu nisam video.

 

Ova serija za sada mi ima gadnih problema u smislu kompletno sizofrenog ponasanja kralja - kako covek koji u jednoj epizodi odluci da mu iskasape zenu na njegove oci kako bi dobio rajtful era, u sledecoj glumi micu koja eto ima problem da ozeni devojcicu. Ono kao...moralan je. Ima neke granice. I tako to.

 

Odgledacu svakako. Kad sam odgledao onaj masakr GoT, ovo je bozica. Limunadica. Ionako me zabole za bilo koga od ovih likova...toliko su ih duboko izgradili...

 

Mozda se eventualno iscimam zbog nekog zmaja...koji mi se svidi...:violina:

  • +1 1
Link to comment

Ja zbog zmajeva i princeze gledam...cim budu krenuli da lelujaju okolo, necu pratiti. 

 

Najgore je sto ce mi se pomesati sa ovim ring of power, necu znati sta gledam jer mi potpuno svejedno.  

 

Na kraju ce biti hobit na zmaju

Link to comment
On 3.9.2022. at 11:41, Downforce said:

 ono sto je meni drzalo pricu u GoT je bil ta misterija o White Walkerima - ko su oni, odakle dolaze, sta zapravo hoce

То је објашњено негде при средини серије. Северњачки зомбији су били последњи адут чаробњачког света да заустави неминовно ширење људске цивилизације на сав могући простор. То је време када је све мање простора за змајеве, уништавају се свете шуме, рационална цивилизација уништава сваки траг претходних бивствовања, онда је први зомби створен да би попут заразе заштитио север као последњу оазу чаробњачких традиција.

  • Haha 1
  • -1 1
Link to comment

Две негативне нотификације на горњи пост, једна: :thumbdown: од @Weenie Pooh а друга: :lolol: од @Mos, а гледао сам ту епизоду, у којој се ЕКСПЛИЦИТНО каже, додуше, прошло је више година од гледања, али јасно се сећам да је дијалог ишао од прилике овако: 

"Ви сте створили беле шетаче!" 

"Морали смо, људи су уништавали наше свете гајеве, морали смо да их некако зауставимо." 

(парафразирање) 

При томе је била и приказана сцена креирања оног зомбијевског краља.   

Edited by Duhovnost, ljubav i med
Link to comment

Nemoj da se trigeruješ na negativne reakcije, samo me je mrzelo da ulazim u detalje i ispravljam sitna a bitna nekapiranja. Ali pošto već tražiš:

 

Da su ledene zombije stvorila Deca Šume u odgovoru na najezdu ljudi u Bronzanom dobu je dobro poznata teorija među čitačima knjige, ne još potvrđena ali popriličan je stepen verovatnoće. Problem je to što nije nikakav "čarobnjački svet" u pitanju, Sever nije "poslednja oaza čarobnjačkih tradicija", i naravno nije bilo "sve manje prostora za zmajeve" u to doba.

 

Bazični zaplet ASOIF opisuje dug a spor ciklus u kom se "prirodni" i "natprirodni" elementi smenjuju kao plima i oseka, ili bolje rečeno kao ledena doba i periodi interglacijacije. Glečeri svako malo krenu da puze ka ekvatoru, a onda polako krenu nazad prema polovima. Slično kao i na planeti Zemlji, sa manje ili više orbitalnog ekscentriteta, jedino što je ta smena hladnih i toplih doba opisana magijski romantično, kao "pesma leda i vatre".

 

Deca šume (ti mali vilenjaci koje smo videli u seriji) su svoj vrhunac dosegli u jednom od "toplijih", čarobnijih doba, ali onda je njihovo vreme postepeno počelo da prolazi, pa su ih poterali First Men sa racionalizmom u vidu bronzanih sekira. Children of the Forest su se protiv te neumitne propasti borila, ali su sebe samo dodatno sjebala kreiranjem ledenih zombija - njihova civilizacija nije preživela, ciklus se neometano nastavio. Pad Valirije i (par vekova kasnije) izumiranje zmajeva su verovatno bili nadir te faze ciklusa; od tada se čeka backswing, tj. povratak zombija i zmajeva na scenu. Tu ne postoji ispravno i pogrešno, to su samo gibanja (nat)prirodnih ciklusa koja će neki preživeti a neki neće.

 

Dakle, Martin kao postavku za male ljudske drame koristi te cikluse geoloških razmera, stavlja svoje protagoniste između nepojmljivih sila koje mrve čitave civilizacije pred sobom. Likovi moraju da izaberu koju će ulogu odigrati u tim dešavanjima koja ih višestruko nadilaze u svakom smislu. Umesto hrišćanskog morala koji je osnova svega kod Tolkina, kod Debelog je ekološko tumačenje ljudskog uticaja na klimatske promene. Jesmo li na strani ledenih zombija koji će sjebati izbalansiran ciklus i zamrznuti čitav svet? Jesmo li na strani mahnitih jahača zmajeva koji će isto postići spaljivanjem čitavog sveta? Postoji li neka treća, humanija strana koja će garantovati opstanak?

 

To je tematska podloga knjiga, a na papiru i serije. Ne može se to svesti na "Čarobnjaci stvorili zombije da očuvaju svoje tradicije." Zato palac dole, nadam se da je sad jasnije.

 

Edited by Weenie Pooh
  • +1 2
Link to comment

Nije loša treća epizoda, malo igre prestola, malo igre spaljivanja. Konačno i Rej da se malo smiri. Ovi pirati me malo podsećaju na one Haradrime. Kako je Dejmon izvukao na kraju, ispade mi simpatičan.

Vama stručnjacima prepuštam sitna crevca.:happy:

Link to comment

Mene prvih pola sata smorilo. Ni sapunice im nisu ravne. Presaltavao mi se mozak na king arthura. 

 

Da nije bilo Deamena kako vec, totalno boring epizoda bi bila. I braca crnci sa dredovima ko twins iz matrixa. A ponekad i na predatora.  

 

CGI na belog jelena je mogao biti bolji. I odnos velicine zmaja u borbi, ponekad je ogroman a ponekad mali

Edited by mustang
Link to comment

Da, baš providan CGI, i za belog i za smeđeg. A gluma onog malog od Valarijen ovih što je posle zajaho zmaja, kao sintetizovani glas, bemliga. Takođe, nešto mi još od onog Denerisinog spaljivanja kad je preuzela Neukaljane čudno da je dovoljno reći Drakaris da zmaj spali tačno ono što hoćeš (recimo po polukrugu, tačno oko VIP ratnika okruženog sa 1000 ljutih gusara).

Link to comment
10 minutes ago, Zabalujev said:

Da, baš providan CGI, i za belog i za smeđeg. A gluma onog malog od Valarijen ovih što je posle zajaho zmaja, kao sintetizovani glas, bemliga. Takođe, nešto mi još od onog Denerisinog spaljivanja kad je preuzela Neukaljane čudno da je dovoljno reći Drakaris da zmaj spali tačno ono što hoćeš (recimo po polukrugu, tačno oko VIP ratnika okruženog sa 1000 ljutih gusara).

 

Ja sam nekako oduvek mislila, bez obzira na GoT i HoD da onaj ko jase zmajeve je telepatski povezan sa njima. Da zmaj ne da svakom da ga jase vec koga on izabere.

  • +1 2
Link to comment

Najzad prva šorka u seriji. :smiley_hail:

ono turnirsko kočoperenje iz e01 ne računam.

 

ali...

Spoiler

nisu mogli bez apsurdnosti

fasuje dve strele u telo i jednu u koleno, a nakon tri minute u punom šprintu grabi do pećine   :yucky:

odjednom i Lenor, sin Velariona jaše zmaja!?  :huh:

 

 

 

Edited by J-♣
  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, J-♣ said:

ali...

  Hide contents

nisu mogli bez apsurdnosti

fasuje dve strele u telo i jednu u koleno, a nakon tri minute u punom šprintu grabi do pećine   :yucky:

odjednom i Lenor, sin Velariona jaše zmaja!?  :huh:

 

 

Anime budalaština, čitav taj solo napad na pećine, izbegavanje strela, i posle trčanje a strelom u kolenu. I dalje mi se ne sviđa šta prave od Daemona, potpuno je drugačiji lik nego u knjizi, jedino mi se svidela reakcija na poruku koju mu je brat poslao :D 

 

Laenor ima zmaja, ali da li ga je ikad jahao ne znam. Svakako nije učestvovao u tom ratu za Stepstones, koji su Daemon i House Velaryon bez problema dobili (za dve godine, dok ih ovde iz nekog razloga gledamo kako su na ivici poraza posle tri godine ratovanja, iako su neprijatelja sabili u nekakve pećine :isuse: ) Užasno je to što rade od zmajeva, potpuno ih irelevantnim čine. Targaryens sa tri zmaja osvojili ceo Westeros, ej, a ovi sa dva zmaja ne mogu neku šačicu ostrva da oslobode od pirata!

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...