Jump to content
IGNORED

House of the Dragon


theanswer

Recommended Posts

@omiljeni

 

To je, naravno, tačno. Jedna od teorija o tome zašto je antički svet bio okamenjen je upravo ta da je sve bilo bazirano na robovskom radu i nisu im bile potrebne mašine i pronalasci. Lupam, ne treba ti gvozdeni plug ako imaš jeftine robove koji će kopati njivu. Okamenjenost Vesterosa jeste paradoks. Bar neki slobodni građanin bi pokušao da, šta znam, napravi veće brodove koji mogu uhvatiti više ribe ili brže prevesti više robe.

 

Uzgred, neko je okačio onu odličnu recenziju prve epizode. Super je.

Link to comment
18 hours ago, Weenie Pooh said:

  

 

 

Ovaj malo preteruje, prva epizoda nije loša, ali intro mu je on point.

 

pogledaću review kad odgledam epizodu, što verovatno neće biti skoro. ali koliko se sećam ne leži mi ni ovaj preston previše.

 

možda sam čitao previše filmske kritike, možda to i nije dobra stvar, ali ja generalno filmove i serije gledam sa odredjenom dozom critical detachmenta i uvek mi je jako čudno kad se likovi i plot points tretiraju kao da je u pitanju real life. mislim da se tu najviše i razilazim sa nerd kritikom. evo gledam kako critical drinker reviews midsommar jer pomislih da treba da dam pošteno šansu čoveku ako ću već da kenjam po čoveku...pa ajde da pogledam kako priča o nečemu što nije nerdovski IP. krv ti jebem, review od 8 minuta a on 5 i po minuta zajedljivo loše sumira radnju. Reč "tema" je upotrebljena ravno 0 puta u review-u, da ne pričam o nekom ozbiljnijem naporu da se analizira uvek tematski bogat ari aster.

 

na stranu što ovi borci protiv identity politics sve vide kroz prizmu jebene identity politics. ne znam kako ih više ne smori. mislim midsommar zaista nije preterano političan film.

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 1
Link to comment

Pa ne moš skupiti klikove ako ne ideš malo na hejt i polivanje po woku. Mislio sam da se to podrazumeva kad ih gledamo.

 

Odličan mu je fazon za smrzavanje i asphyxiation iznad oblaka :lolol:

 

Link to comment
18 minutes ago, Mos said:

Pa ne moš skupiti klikove ako ne ideš malo na hejt i polivanje po woku. Mislio sam da se to podrazumeva kad ih gledamo.

 

 

rlm može, ali oni su filmadžije a ne profesionalni nerdovi

Link to comment

Odgledao prvi ep, produkcijski bas odlicno, generalno nelose. Vatru i krv nisam citao, ali jesam onu enciklopediju istorije Vesterosa, otprilike mi je poznato kako ce ovo ici.

 

Dva su mi utiska glavna - prica mi deluje dosadnija od "Pesme leda i vatre" i trenutno (doduse posle samo jedne epizode) sam potpuno ravnodusan prema bilo kojem od likova, fucjka mi se da li ce ovaj ili onaj na presto. Nekako je sve ovo irelevantno za likove koje stvarno volim.

  • +1 2
Link to comment
59 minutes ago, goofs said:

Odgledao prvi ep, produkcijski bas odlicno, generalno nelose. Vatru i krv nisam citao, ali jesam onu enciklopediju istorije Vesterosa, otprilike mi je poznato kako ce ovo ici.

 

Dva su mi utiska glavna - prica mi deluje dosadnija od "Pesme leda i vatre" i trenutno (doduse posle samo jedne epizode) sam potpuno ravnodusan prema bilo kojem od likova, fucjka mi se da li ce ovaj ili onaj na presto. Nekako je sve ovo irelevantno za likove koje stvarno volim.

 

Ovo boldovano može biti i glavni dramturški problem serije. U GoT-u smo pratili gomilu underdogova na njihovom putu ka slavi i/ili vlasti, od Deneris preko npr. Arye pa do npr. Semvela Tarlija, a sve u senci nadolazeće kataklizme koja preti da zbriše čovečanstvo. Ovde gledamo visoko plemstvo kako se kolje oko prestola, što i inače radi od kada je sveta i veka, gde je za živote 90% populacije Westerosa potpuno svejedno da li će ovaj ili onaj Targaryen sesti na presto, a za one van Westerosa je skoro pa nebitno. Ono kao business as usual.

  • +1 1
Link to comment

I dalje ne kapiram zbog cega ona mala unistava nokte? Sta je trigeruje jer nisam uspela da naslutim uzrok (mozda jos nije bio?).

Jedino po nekoj logici bih rekla da ima veze sa ocem. 

 

Cas mi je slatka cas nije ona mala plava ali je simpatična. 

  • +1 1
Link to comment

Relativno zanimljiva epizoda.


 

Spoiler

Gledam kako je kralj/ćale bednjikav, u GOT bi ga zgazili za tren. Da pusti da mu neki tamo krabe hrane ljudima... i kako je jeftino naseo na ubacivanje ćerke ruke, mukica, sigurno su dugo pričali do kasno u noć. A ruka, odlično odglumeo, bukvalno nosi znak "I will kill you...soon" oko vrata, neonski, i niko ni ne sumnja u njega... čovek se zove Oto, mislim how evil do you need it to get!

 

Klinka mnogo bolja. Princ standardno dobar. Čika crnac meh, žena mu ok, kroz onaj osmejak namešteni, ali malo izduvano priča.

 

Nema nikakvog smisla, btw, da ponovim to koga je uzeo za ženu, baš me iznenadio.

 

@mustang to je bio detalj i u prošloj za vreme turnira, loša navika, ali mislim da si u pravu da i ćale i sve ima nešto tu, mislim, kada je ćale pitao je l ćeš ići kralju noćas, ona je odgovorila kako god želiš, ne mogu samo da se setim u početnoj sceni druge epizode, je l mirna sa drugaricom u crkvi? Ja sam skontao tako nekako.

 

Uglavnom, ide zanimljivo, imam već svoje favorite i jedva čekam da ih pobiju, mada bi mi lakše bilo da vidim tu što gricka nokte i Oto fon bez-bizmarka kako ih zmajevi kidaju, iritiraju me.

 


 

Link to comment
4 hours ago, mustang said:

I dalje ne kapiram zbog cega ona mala unistava nokte? Sta je trigeruje jer nisam uspela da naslutim uzrok (mozda jos nije bio?).

Jedino po nekoj logici bih rekla da ima veze sa ocem. 

 

Pa vidiš je pimpuje otac, hoće da je uda za matorog kralja a ona kao ne bi, zato se nervozi pa grize nokte ili šta već.

 

U knjizi to naravno nije slučaj; ta mala ima dvadesetak godina i svesno zavodi kralja u želji da sedne na presto. Otac je podržava u toj nameri, naravno, ali je nipošto ne primorava.

 

Ovde su hteli bude žrtva Patrijaršije, isto kao što je i njena belokosa drugarica žrtva Patrijaršije, isto kao što je i azijska kurva sa čudnim akcentom, i ona baba, i pokojna kraljica... laying it on thick, što bi se reklo.

 

Realno težak tematski promašaj. Umesto da priča bude o sukobu dve moćne žene koje žele moć, ovde će biti o sukobu dve tragične žrtve sistemske mizoginije :yawn2:

 

  • +1 5
Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

 

Pa vidiš je pimpuje otac, hoće da je uda za matorog kralja a ona kao ne bi, zato se nervozi pa grize nokte ili šta već.

 

U knjizi to naravno nije slučaj; ta mala ima dvadesetak godina i svesno zavodi kralja u želji da sedne na presto. Otac je podržava u toj nameri, naravno, ali je nipošto ne primorava.

 

Ovde su hteli bude žrtva Patrijaršije, isto kao što je i njena belokosa drugarica žrtva Patrijaršije, isto kao što je i azijska kurva sa čudnim akcentom, i ona baba, i pokojna kraljica... laying it on thick, što bi se reklo.

 

Realno težak tematski promašaj. Umesto da priča bude o sukobu dve moćne žene koje žele moć, ovde će biti o sukobu dve tragične žrtve sistemske mizoginije :yawn2:

 

 

 

Opet na tvoje imam jedno ... jooooooj da, za akcenat. To neki pokušaj patois, karibi, jamajska ili nešto tako?

 

A za teme... neko nedavno spomenuo kako se kritika više tema ne dotiče...pa kad ih i nema...

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...