Jump to content
IGNORED

Stanje u IT sektoru


Svarog

Recommended Posts

8 hours ago, Shan Jan said:

Ako cemo iskreno, cak i za moj muceni VMware, ako si bas dobar, mozes da uzmes 50 eur na sat ali na vremenski ogranicene projekte (3 do 12 meseci). Sto ne bi bio problem da nije mala ponuda tih poslova.

 

Ako hoces stalni posao, to je duplo manje bruto, pa onda sta ti drzava ostavi neto i svedes se na trecinu toga. No ne zalim se, trenutno mi je stres na poslu nula :) 

Radis samo VMware? Kubernetes? Dosta je velika potraznja za devopsima.

Link to comment
Da malo promenimo smer u odnosu na plate, pre par meseci bila je glasina da Cvetković odlazi iz Microsofta. Možda nije otišao baš tada, ali sada jeste:
 
https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7071438170747265025/

BTW,
Bodin Dresevic je od pre par godina moj komsija ovde u bloku.
Dva sprata iznad mene.
Jos se bori da shvati kakvi su ljudi ovde na "mikro nivou".



....shiit has hit the fan.
Link to comment
4 hours ago, djeneralche said:

Radis samo VMware? Kubernetes? Dosta je velika potraznja za devopsima.

 

VMware mi je velika ljubav, tu em sam dobar, em sam radio na velikim okruzenjima (par hiljada VM, streached cluster, automatizovani DR, bla bla bla...) em mnogo volim da se igram sa njim.

 

Ja sam ti inace iz vremena klasicnih sistem inzenjera. Radim VMware, Windows (AD i ostatak), storage, backup... Meni je recimo Cloud zanimljiv i tu sam malo ucio ali iskreno nesto izbegavam da se prebacim na devopsa. Plata mi je sasvim dobra, stres kao sto rekoh ne postoji, radim od 9 do 5 a i tu laganim tempom - you see my point :D  Da ostarim pre vremena zbog 1000-2000 evra vise ne pada mi na pamet. Neki plan mi je da se ubacim u tim arhitekata u firmi ali i da ostanem ovde nista mi ne smeta. Bar dok inflacija ne pojede platu... :unsure:

 

Link to comment
46 minutes ago, Sammael said:

Znaju nešto što mi ne znamo ili su postali preskupi pa lakše da ih isplate...

Ja sam preneo prosli put da je dobio otkaz kad je bilo ono masovno secenje, tako nam rekao lik iz MSa. E sad, ne znam da li je to to, ili je ovo nesto drugo  ... 

Link to comment
2 hours ago, Sammael said:

Znaju nešto što mi ne znamo ili su postali preskupi pa lakše da ih isplate...


Na globalnom nivou je restrukturacija u MS. Mnoge moje kolege nakon 20 i kusur godina “odlaze”. Normalan, mada malo veći reorg. 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

 

VMware mi je velika ljubav, tu em sam dobar, em sam radio na velikim okruzenjima (par hiljada VM, streached cluster, automatizovani DR, bla bla bla...) em mnogo volim da se igram sa njim.

 

Ja sam ti inace iz vremena klasicnih sistem inzenjera. Radim VMware, Windows (AD i ostatak), storage, backup... Meni je recimo Cloud zanimljiv i tu sam malo ucio ali iskreno nesto izbegavam da se prebacim na devopsa. Plata mi je sasvim dobra, stres kao sto rekoh ne postoji, radim od 9 do 5 a i tu laganim tempom - you see my point :D  Da ostarim pre vremena zbog 1000-2000 evra vise ne pada mi na pamet. Neki plan mi je da se ubacim u tim arhitekata u firmi ali i da ostanem ovde nista mi ne smeta. Bar dok inflacija ne pojede platu... :unsure:

 

Cloud, Kube i Docker je pojednostavljeni sistem inzenjering. Alati su toliko razvijeni da vecinu stvari mozes preko UI da podesavas.

Link to comment
2 hours ago, dragance said:


Na globalnom nivou je restrukturacija u MS. Mnoge moje kolege nakon 20 i kusur godina “odlaze”. Normalan, mada malo veći reorg. 

Ne cuh da je neko od obicnih sljakera u MS Srbija dobio otkaz, tako da se lokalna ispostava verovatno dobro drzi.

 

Link to comment
1 hour ago, Svarog said:

Valsera (bivši Seven Bridges Genomics) ove nedelje masovan layoff u inženjeringu. 

HTEC par nedelja unazad otpuštanja u batchevima.

 

imao sam ovih dana razgovore sa par ljudi na pozicijama, što iz većih outsource firmi što iz startapa. opšta kuknjava. outsource kuće se ozbiljno muče da dođu do novih projekata (na granici da ih nema, neouporedivo sa pipelinema kakve su pre imali), startapima je sad mnogo teže da dobiju investicije...

 

...izgleda da smo stigli ko industrija u ono dabogda živeo u zanimljiva vremena.

 

----

 

u lepšim vestima, bacite pogled na Moveo, proizvod koji pravi Divs Technology (https://www.divstechnology.com/). mali domaći startup iza kojeg je super ekipica. ne jašu nikakav blockchain, GPT, ili tako neki hype talas... ozbiljna priča. prave hardver za ranu detekciju dijabetesa. nedavno su podigli neke solidne investicije. držim im palčeve.

Mogu da potvrdim za Valseru, sto se tice HTEC koliko sam ja nacuo to traje vec minimum 6 meseci, navodno jedan od razloga je to sto je Rivin prebacio jedan projekat sa outsourcing na inhouse u Beogradu. Kod na je hiring  freeze do kraja godine.

Link to comment
11 hours ago, noskich said:

Kako ti se čini deal u videu? Jel dobar pazar?

 

1000 kvadrata, 500 USD kvadrat, za cirka pola miliona poslovni prostor za kafić, 3 garsonjere i trosoban stan. Živiš u 3BD, a izdržavas se od rente za sve ostalo. Eto penzije.

 

S tim sto ti stanovi pate od buke, zagadjenja, manjka svetla, i 3000 kafica u blizini. Parking jok.

 

Istorijski centar Cuence je savrsen, ali ne za stanovanje.

 

Gledaj nesto u 25 de Mayo, y 3 de noviembre (na obodu reka Yanunqay i Tomebamba). Zaobidji Ordoñez Lasso.

Link to comment

Citam da su krenula masovna otpustanja i u FISu. Kod njih je vec par zadnjih godina egzodus seniora zbog niskih plata. Kad i oni otpustaju, onda ne znam sta da kazem osim da se cuvate ljudi :ph34r:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...