Jump to content
IGNORED

Stanje u IT sektoru


Svarog

Recommended Posts

Quectel je isto kineska firma, bivsa koleginica je pricala da su ih terali da idu u kanc za vreme korone i na zalost ona je dobrano zaglavila posle zbog toga. :unsure:

  • Tužno 2
Link to comment
26 minutes ago, Mel said:

Kakvi su Amerikanci kao gazde, komparativno sa Evropljanima i nasima?

Kapiram da zavisi od firme do firme tako da je ovo samo moje iskustvo:

1. Evropljani - Best of the best. Najbolji benefiti, najmanje presinga, najveca briga za zaposlene.

2. Ameri - Samo mi napravi pare fazon. Ispostovace sve sto moraju po zakonu i nista vise. Sve se vrti oko profita. Ako im padnu akcije jedan kvoter, otpustace ljude koji su tu 20 godina bez da trepnu. Sreca pa je nas zakon dobar tako da ja imam mnogo vise benefita od mojih americkih koleza

3. Srpski gazda - Izumrela vrsta koje se nerado secamo. I dodao bih i...

4. Srpski ofisi inostranih firmi - Pored ovog sto vazi gore postoji i jedna posledica potraznje za IT snagom na nasem trzistu a to je da lokalno ofisi stranih firmi maze i paze ITjevce da bi ih zadrzali kako god znaju.

  • +1 3
Link to comment
7 hours ago, Shan Jan said:

To na stranu, ko god je od mojih kolega i drugara radio za ruse je zazalio.

 

Ima onaj Miro iz Amsterdama. Decko sto radi sa mnom rekao da je zadnji krug pakla.

Link to comment

Odlicni inzenjeri, brzo i kvalitetno rade, idu u detalje na grooming-u, pa to trajeee, najmanja nedoslednost im smeta, mahom jako prepotentni i teski za komunikaciju i saradnju. No emotions, kao da su bazdareni u nekom vojnickom kampu. To je moje iskustvo sa jednog projekta, verovatno nije bas reprezentativno.

Jedan nas PO, Irac, zvao ih je ljudima sa kamenim licem i vesto izbegavao projekte sa njima

  • +1 2
  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment
6 hours ago, Zverilla said:

Zašto? 

(Ja ne znam nikog, a zanima me)

Meni su se vise zalili na rad u ruskim firmama tj. na ruse kao gazde i menadzere. Mogu da se raspitam za detalje.

 

Ja isto mrzim da radim sa sovjetima inzenjerima. Podsecaju me na one inzenjere od pre 30 godina. Apsolutno uvereni u nepogresivost svog znanja pa kad im kazes da bi izabrao neku drugu opciju oni umesto da te saslusaju krenu da ti ponovo objasnjavaju svoju ideju kao da si dete :lolol:

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, LaLinea said:

Odlicni inzenjeri, brzo i kvalitetno rade, idu u detalje na grooming-u, pa to trajeee, najmanja nedoslednost im smeta, mahom jako prepotentni i teski za komunikaciju i saradnju. No emotions, kao da su bazdareni u nekom vojnickom kampu. To je moje iskustvo sa jednog projekta, verovatno nije bas reprezentativno.

Jedan nas PO, Irac, zvao ih je ljudima sa kamenim licem i vesto izbegavao projekte sa njima


Ovo. Jedva smo se otarasili nabedjene likuše. Nikad više - zaobilaziti u širokom luku.

 

Osim ovo: “brzo rade”.

Edited by dragance
Link to comment

Да ово неко напише за Албанце или Црногорце нпр. већ би се потезале пријаве, јадиковало о САНУ и Милету и Славици, катарзи…

  • Haha 4
  • Tužno 1
Link to comment

Pa bilo je pitanje kakvi su bivši SSSR i drugi narodi u IT. Ne pišemo o tome kakvi su kao ljudi, van posla. 
 

Edit: bili su i slovenci/bosanci pre, što tada nije smetalo?

Edited by dragance
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...