Jump to content
IGNORED

Stanje u IT sektoru


Svarog

Recommended Posts

36 minutes ago, garmonbozia said:

HTEC i FIS su zajedno otpustili preko 1000 ljudi juče.

Za htec ne znam ali kao neko iz fisa koji zivi radi u svom bubblu, upravo sam se radspitala: fis je otpustio underperformere i otvorio nove pozicije. Jedan projekat je u pitanju. Fis nije outsousing firma. Imamo svoje proizvode, I ovo je proizvode koji se dugo razvija i trebalo bi da zameni legacy softvere za clearing koji drze 97% svetskog trzista 

Link to comment

Sad se čuo sa bvšim kolegom koji je u HTECu, bilo je otpuštanja, ali ne u tolikoj meri, makar u srpskom delu iste. Valjda je BiH deo više afektovan ako je on dobro razumeo.

Link to comment
11 minutes ago, Ian Mancunian said:

Sad se čuo sa bvšim kolegom koji je u HTECu, bilo je otpuštanja, ali ne u tolikoj meri, makar u srpskom delu iste. Valjda je BiH deo više afektovan ako je on dobro razumeo.

HTEC je bio kupio onu bosanksu firmu i dosao do 2000 zaposlenih.Sad je otpustio 500(bar tako kazu). Uvek je taj outsourcing prilicno tricky,konkurisu ti Indusi i slicna raja.

Link to comment

Firme se kupuju da bi posle 1 godine došlo do “optimizacije”, tj da pomriješ projekte radom svojih starih zaposlenih i novih. Mora nekako da se opravda ulog. Jebi ga.

Link to comment

Inače, moja firma ima bukvalno 20ak poslova, teško je naći dobre ljude, plata solidna. Može remote, ali treba UK ili Irska viza, pa ko voli neka mi se javi. Mix digital dev, MS i Oracle.

  • +1 1
Link to comment

Rekao bih da IT sektor vise nego bilo koji drugi zavisi od globalne likvidnosti.

Ok, tu bi stavio i bankarski.

 

S tim u vezi imao bih poruku za Kristinu:

More stampaj, ce da izginemo.

 

Edited by brusli
Link to comment
21 minutes ago, brusli said:

Rekao bih da IT sektor vise nego bilo koji drugi zavisi od globalne likvidnosti.

Ok, tu bi stavio i bankarski.

 

S tim u vezi imao bih poruku za Kristinu:

More stampaj, ce da izginemo.

 

Cekaj jel drzava treba da spasava nelikvidne banke ili ne? Ili nelikvidni IT?

Link to comment

Ovo je bilo ironicno, naravno da stampanje love nista ne resava, samo odlaze probleme, a to smo lepo videli u protekloj deceniji.

Takodje stvara mehure, koji posle kada puknu, bude kuknjava.

 

Link to comment

Pa ono u zadnjih godinu dana se pojavilo gomila IT radne snage u BGu koja zna ruski tako da ih kapiram :D 

 

To na stranu, ko god je od mojih kolega i drugara radio za ruse je zazalio.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...