Jump to content
IGNORED

Stanje u IT sektoru


Svarog

Recommended Posts

7 minutes ago, *edited by mod said:

Prilivi iz rata u najvećoj meri ili već imaju svoje uhodane frilens ili standardne IT poslove ili su potpuno neobučeni za IT.

Mož' biti... I ja sam očekivao pad kad ono skok. 

  • +1 1
Link to comment

Tako je bilo i za koronu.

U tadašnjoj firmi nam klijent stopirao projekat i ja sam generalno očekivao da će biti pad ili makar zastoj. A ono nastavilo da raste kao ništa da se ne dešava. Možda je samo bila pauza 3 meseca.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Sta biste izabrali kao Tech Lead za indeticnu platu:

 

1. Ucmala firma ( nisam video nikog ispod 50 god, kancelarije Drzavnog posla deluje bolje) sa groznim tech stackom ali imaju odlicno poslovno stanje, stabilna u slucaju krize i sjajan work life balance. Kasne jedno 10 god za svim trendovima ali imaju volju i jos vaznije brdo kesa za modernizaciju. Home office 50%.

 

2. Fancy firma sa sjajnim ljudima (vec sam radio sa nekoliko njih), state-of-the-art tech stack i vrhunski projekat na njihovom core proizvodu, ali veliki pritisak, konkurencija i puno losiji WLB. Najvise me ipak koci to sto je gambling industrija, koja iako je stabilna u ovim vremenima nekako me ne privlaci. Home office 80%.

 

PS.

Ne znam za bolju temu...

Edited by bags
Link to comment

Ja bih izabrao opciju 1 iz nekoliko razloga:

  • work life balance
  • ima volje i prostora za modernizacijom pa mozes ta implementiras neke novitete
  • nije gambling - ja volim projekte i proizvode koji imaju neku svrhu i poentu a ne kockanje
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
24 minutes ago, bags said:

Sta biste izabrali kao Tech Lead za indeticnu platu:

 

1. Ucmala firma ( nisam video nikog ispod 50 god, kancelarije Drzavnog posla deluje bolje) sa groznim tech stackom ali imaju odlicno poslovno stanje, stabilna u slucaju krize i sjajan work life balance. Kasne jedno 10 god za svim trendovima ali imaju volju i jos vaznije brdo kesa za modernizaciju. Home office 50%.

 

2. Fancy firma sa sjajnim ljudima (vec sam radio sa nekoliko njih), state-of-the-art tech stack i vrhunski projekat na njihovom core proizvodu, ali veliki pritisak, konkurencija i puno losiji WLB. Najvise me ipak koci to sto je gambling industrija, koja iako je stabilna u ovim vremenima nekako me ne privlaci. Home office 80%.

 

PS.

Ne znam za bolju temu...

 

Ne znam da li treba da primas savete od nepoznatih ljudi posto bi trebalo da najbolje znas sta je dobro za tebe.

Zbog razlika u godinama mozda moj savet nije ni relevantan, no ... za mene nista ne moze da zameni WLB.

Ako to nemas, nemas nista. Ni plata, ni fensi smensi firma, nista ne moze da zameni osecaj da kada ugasis ekran imas svoj zivot. Pretpostavljam da covek treba da prodje sve faze u zivotu, i dobru firmu, i dobru platu, fensi tehnologije, pritisak, no na kraju mora da nadje balans izmedju posla i zivota. Sto pre, to bolje.

Spojiti to jeste najbolje. Moj redosled sada je : WLB, plata, firma, tehnologije. Pritisak ne dolazi u obzir, osim povremeno. Mada, skidanje pritiska dolazi sa godinama (edit: iskustvom). Nije za svakoga ista situacija jednak pritisak To se komunicira na vreme.

Edited by cedo
  • +1 1
Link to comment

@Lezilebovich

Ma otkako sam pobedio onaj jedan nije mi toliko stalo. :laugh:

 

I ja naginjem ka prvoj opciji jer su mi se ucinili simpaticni i iskreni. WLB se cini stvarno dobar jer kad sam trazio intervju u 15h. Kazu necemo zavrsiti do 16:30. Hehe.

 

Jedino sta me vuce ka ovim drugima je da vidim stvarno koliko sam dobar. Znam da zvuci kao klise ali ipak bih radio sa zverima od ljudi i verujem da bi otvorilo dosta vise mogicnosti u buducnosti. Ali mi se od oblasti stvarno povraca.

Edited by bags
Link to comment
1 minute ago, bags said:

Ali mi se od oblasti stvarno povraca.

 

Nije oblast ta od koje treba da ti se povraca. Nekoliko poznanika je radilo platformu za kockanje. Tu nemas svoj zivot. Ili su oni bili losi programeri :D 

Link to comment

Mi smo jednom radili nešto vezano za kockanje, ali sa strane države (ne naše, nego kod @cedo)... Najgori projekat ikada sa strane izvedbe, još smo se umalo sudili sa državnim organima...

 

Posle toga: bežati od kocke (doduše, to sam imao i pre kao zapis, samo na ličmnom nivou)

Link to comment

Moj drugar sa fakulteta je od diplomiranja uvek jurio da radi u malim i ucvalim firmama koje su cesto bile i na ivici gasenja. Zasto? Zato sto je posao bleja, opusten i jednostavan, nema stresa i nema jahanja i urcenja. Trenutno si radnik u industriji koja je ekplodirala na svetskom nivou, bice uvek drugog posla, sta god i kuda god ta firma krenula.

  • Hvala 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...