Jump to content
IGNORED

Stanje u IT sektoru


Svarog

Recommended Posts

41 minutes ago, Engineer said:

Ne znam šta da kažem na ovo. Lično mi ne smeta, ali ne znam da li postoji tim/odeljenje od 10 ljudi sa istim pozicijama u bilo kojoj oblasti i da imaju istu platu. Po ovome bi mogli da kazne preko 90% firmi preko noći

Mada čini mi se da mogu da se vade na stav 3, i da dokažu da doprinos nije isti

 

Mislim tu se postavlja pitanje kako to se kvantifikuje. U pitanju je baš slippery slope. Tu bi jedino "možda" i to naglašavam pod navodnicima, moglo da prođe negde kod prodaje, gde bi neko imao veću zaradu u onom delu koji se odnosi na prodaju zbog veće ostvarene prodaje u odnosu na kolegu iz tima, ako ima istu stručnu spremu, znanje i iskustvo.

Link to comment

Malo smesno, malo zalosno, sto pre 10-20 godina smo se frapirali na ovakve slucajeve a danas je to skoro svaki jebeni CEO:

 

Link to comment
41 minutes ago, salerokada said:

Šta je Vrum?


e-commerce platforma za trgovinu automobilima
Imali su cini mi se reklame na NFL Super bowlu i NBA Finals utakmicama pre par godina. Tako u to vreme sam i procitao da su otvorili kanc kod nas ali od tada nista nisam cuo od njih

Edited by lord_s
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, brusli said:

Koja je veza Vroom i Vast, jel to ista firma samo 2 dela ?

 

Vast je valjda kupljen od strane Vroom-a.

  • +1 2
Link to comment

Par zanimljivih crtica;

- QA zaradjuju manje nego sto sam ocekivao

- I za Data inzenjere sam ocekivao da zaradjuju mnogo vise. Mozda je ovo problem sto se time danas zove sve zivo?

- Nema sanse da senior DevOps u proseku zaradjuje samo 3k

- PM-ovi bas setaju sa platama, izgleda mnogo zavisi od firme u kojoj zavrse

Link to comment

Boga pitaj šta su oni sve podveli pod PM, cenim da je tu bilo i scrum mastera kojima plate baš znaju da variraju (od 900 do 3000€) a senioritet je retko jasan.

 

Mogli su i za viši menadžment da ubace da vidim dal da tražim povišicu :dry:

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment

Ne vidim podatak o firmama: iz koliko/kojih firmi su ispitanici, kakva je raspodela i sl. Cifre mi deluju niske. Bice da su dobre firme zaobidjene tj. da oni koji dobro zaradjuju i ne ucestvuju u ovakvim anketama (pa i ugovor moze to da brani).   

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...