Jump to content
IGNORED

Burnout


eumeswil

Recommended Posts

5 minutes ago, mustang said:

Sve sam razumela 

Ta de utešim, niko od mojih prijatelja, čak ni moja žena i deca, ne bi umeli da objasne čime se ja tačno bavim... Suštinski, nemju pojma, niti ima šanse da im objasnim... :(  Svi misle da sam neki programer... Što je užasno netačno, ali mi se ne objašnjava, pa ostavljam tako...

 

Ćerki ponekad pokažem neki rezultat rada, kad procenim da je neki izveštaj vizuelno lep, da vidi da tata ne bulji samo u neke tabele i neke random nabacane engleske reči...

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
4 minutes ago, Milosh76 said:

Bavi se slozenim bazama podataka, nekad se zvalo Excell i SQL, sad ima komplikovane nazive i programe koji izvlace podatke emoji16.png

Jel sam "pogodio" @radisa ?

Tako nekako... dosta blizu... :)

Link to comment

@radisa i ostali sa slicnim poslovima - ne bih da zadirem previse i nepristojno je. ali zaista me zanima i vazno mi je - ako bih mogao znati koje vam je prosjecno sedmicno radno vrijeme i koja je okvirna mjesecna plata? Da je strasno odgovoran posao vidim. Moze i PM. Hvala.

Link to comment
2 minutes ago, kipo said:

@radisa i ostali sa slicnim poslovima - ne bih da zadirem previse i nepristojno je. ali zaista me zanima i vazno mi je - ako bih mogao znati koje vam je prosjecno sedmicno radno vrijeme i koja je okvirna mjesecna plata? Da je strasno odgovoran posao vidim. Moze i PM. Hvala.

60+ sati, platu ću zadržati za sebe, ali je zadovoljavajuća...

  • Tužno 1
Link to comment

Bavim se ceo zivot slicnim/preklapajucim domenom kao i Radisa. U sustini on je ono sto se danas zove data engineer (a ranije bilo sta iz spektra database developer, ETL developer, BI developer, dwh developer...) koji se specijalizovao vise za SAP. Radno vreme i plate su nesto sto kod tih profila vise zavisi (i dosta varira) od toga da li je u pitanju konsultantski posao/outsource ili rad na in-house resenju, kao i da li je to sto se radi in-house u okviru softverske firme ili firme kojoj je primarna delatnost nesto sasvim nevezano (ovo generalno vazi i za klasican software development). Konkretno u firmi gde ja radim ima vise timova gde su ljudi koji su dosli iz data domena, ali se bave sad dosta raznolikim stvarima i u svim timovima plate za taj kadar su izjednacene sa softver developerima.

Edited by Chika Spale
Uletese u medjuvremenu, ovo sam pisao kao odgovor kipi... Kipou? :D
Link to comment
29 minutes ago, radisa said:

60+ sati

:hail: 

u moje vreme (kad nije bilo vas i vaših poslova), samo su arhitekte ovoliko radili 

 

e sad, u poslu arhitekte ima svega, zavisi u kojoj je fazi posla, ali u svakom slučaju, dosta je raznoliko, ume da bude gadnih dana, ali većina tih dana nisu loši, ima relaxa, u vidu zadovoljstva kad je nešto dobro rešeno ili relax u obliku čistog fizikalisanja kada se radi na autopilotu 

 

Imam osećaj da kod tebe nije tako i sada mi je malo jasnije otkud i zašto priča o burnoutu. U mome poslu toga nema koliko ja znam, pa iako se izrazito mnogo radi.

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Tako nekako... dosta blizu... :)

 

Nije bilo tesko posto si se pricao da nema pravih SQL programera na trzistu koji ti fale za deo posla kojim se bavis, a SAP je komplikovanija i modernija, recimo, baza podataka, automatizacija procesa i tako te "sitnice"  koje koriste mnoge firme, pa cak i drzavne u Srbiji :D

 

Generalno nije bilo tesko pogoditi  :D 

 

Sto se tice radne nedelje i plate... verujem da ti je kompenzacija adekvatna, samo ti je radna nedelja uzasno dugacka...

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

60+ sati, platu ću zadržati za sebe, ali je zadovoljavajuća...

 

nisu problem tih 60+ sati, nego da u preostalo vreme izbacim iz glave sve što se događa za vreme tih 60+ sati

 

da je to moguće, ne bi bilo pregorevanja, ovako, često se budim sa rečim daj bre da sanjam nekad neki seks, pa makar ja bio jeban, a ne stalno sranja sa posla

 

i da, uskoro će 15. maj

Edited by Braća Strugacki
  • +1 5
Link to comment
10 minutes ago, Braća Strugacki said:

 

nisu problem tih 60+ sati, nego da u preostalo vreme izbacim iz glave sve što se događa za vreme tih 60+ sati

 

da je to moguće, ne bi bilo pregorevanja, ovako, često se budim sa rečim daj bre da sanjam nekad neki seks, pa makar ja bio jeban, a ne stalno sranja sa posla

 

i da, uskoro će 15. maj

 

Ja sam tako dao otkaz. Vraćam se kući, vidim prelepu devojku u basu i onda sanjam Outlook inbox i mejlove koji se gomilaju sa sve onim zvucima obaveštenja. Kap koja je prelila čašu.

  • +1 4
  • Haha 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...