Jump to content
IGNORED

Burnout


eumeswil

Recommended Posts

Just now, nenad said:

 

priznajem da sam dosta brzo presao preko dokumenta ali zaista nigde nisam video nista sto podrzava tvoju tvrdnju.

 

Imas stopu razvoda. Evo ti i ovo: https://www.nbcnews.com/health/health-news/more-disabled-kids-living-single-women-flna1c9439071

Quote

 

Children with disabilities are more likely to live with a single woman — whether she is a mother, grandmother or a female foster parent — than other children, according to a new study.

It found that while 62 percent of children without disabilities live with a married, biological parent in a two-parent home, only 46 percent of disabled children do.

Single mothers care for 17 percent of children without disabilities, but for 24.5 percent of those who are disabled. Fewer than 5 percent of disabled children live with a single father, about the same percentage of non-disabled children living with fathers.

 



Pri cemu u disabilities ubrajaju i decu koja imaju samo adhd recimo, sto je ono skoro nista in my book. Kako je ozbiljniji disability, tako stopa razvoda raste, to imas i u prvom linku. Kad je bas ozbiljno, tu je i najveca sansa ovog scenarija.

Link to comment
13 minutes ago, bebaguza said:

 

Moze pojasnjenje, ko radi ovo, drzava? Zasto je drzavi u interesu da samo jedan roditelj radi?

 

Na primer Engleska. Masa "nasih" sa decom uzrasta obdanista je pobegla u Skandinaviju zbog toga. I tamo gde su bile dve "karijere", pa cak i tamo gde je jedna glavna, iako je sa engleskim lakse.  

 

Ne radi se o drzavi kao takvoj, nego o onima koji upravljaju drzavom i krupnom kapitalu. Firma ce efikasnije da ubedi nekoga da ode par meseci negde gde bas i ne bi kad zna da cela porodica zavisi samo od tog prihoda, a da je svako rasterecenje prakticno nemoguce. To ti je za srednju klasu. One nesretnike na dnu niko i ne tretira ionako.

 

Sorry za off topic.  
 

Ostavljam temu pogodjenima. Vodite racuna o sebi na vreme ako iole mozete.

Edited by Moonwalker
Link to comment
6 minutes ago, Mel said:

 

Imas stopu razvoda. Evo ti i ovo: https://www.nbcnews.com/health/health-news/more-disabled-kids-living-single-women-flna1c9439071



Pri cemu u disabilities ubrajaju i decu koja imaju samo adhd recimo, sto je ono skoro nista in my book. Kako je ozbiljniji disability, tako stopa razvoda raste, to imas i u prvom linku. Kad je bas ozbiljno, tu je i najveca sansa ovog scenarija.

 

ok, ali ovo ne znaci da je otac zapalio. ja znam za nekoliko slucajeva gde dete zivi sa majkom, a otac je i dalje full ukljucen u hendlovanje detetove bolesti. do razvoda je doslo jer je sama situacija teska i supruznici se prosto odalje jer svu energiju usmere na brigu o detetu.

Link to comment
6 minutes ago, nenad said:

 

ok, ali ovo ne znaci da je otac zapalio. ja znam za nekoliko slucajeva gde dete zivi sa majkom, a otac je i dalje full ukljucen u hendlovanje detetove bolesti. do razvoda je doslo jer je sama situacija teska i supruznici se prosto odalje jer svu energiju usmere na brigu o detetu.

 

Uhh, ako pitas mog supruga, on je ful ukljucen. Samo sto je kod njega doslo do ukljucivanja kad je ispalo da je mali poceo dobro da se oporavlja. Kad je bila situacija da se gledalo sta ce biti od deteta, tu je bilo hiljadu izgovora i potpuno ostavljanje na cedilu... Tako da mislim da je najbolje ovde da prekinemo. Moje iskustvo i onaj prvi link koji sam stavila - sto je disability laksi tu se ocevi ukljucuju u vecem procentu i obrnuto - gde je najveca potreba za podrskom - tu se najvise iskljucuju. To se vidi i na onom prvom linku koji sam stavila. Svakako niti tvrdim da su svi ocevi takvi (naravno da nisu) ali trend je potpuno jasan po polovima, i to je shit. eto.

Link to comment
Just now, Mel said:

 

Uhh, ako pitas mog supruga, on je ful ukljucen. Samo sto je kod njega doslo do ukljucivanja kad je ispalo da je mali poceo dobro da se oporavlja. Kad je bila situacija da se gledalo sta ce biti od deteta, tu je bilo hiljadu izgovora i potpuno ostavljanje na cedilu... Tako da mislim da je najbolje ovde da prekinemo. Moje iskustvo i onaj prvi link koji sam stavila - sto je disability laksi tu se ocevi ukljucuju u vecem procentu i obrnuto - gde je najveca potreba za podrskom - tu se najvise iskljucuju. To se vidi i na onom prvom linku koji sam stavila. Svakako niti tvrdim da su svi ocevi takvi (naravno da nisu) ali trend je potpuno jasan po polovima, i to je shit. eto.

 

ok, sori zaista nisam imao nameru da ti stajem na muku.

Link to comment
1 minute ago, nenad said:

 

ok, sori zaista nisam imao nameru da ti stajem na muku.

 

Nije poenta u stajanju na muku, nego onako, mistifikuju se neke basic facts of life ovde.

Link to comment
7 minutes ago, Mel said:

 

Nije poenta u stajanju na muku, nego onako, mistifikuju se neke basic facts of life ovde.

 

ili se izvlace generalizacije iz licnog iskustva.

Link to comment
4 minutes ago, nenad said:

 

ili se izvlace generalizacije iz licnog iskustva.

 

Ja sam ti dala statistiku, sta je veca sansa i koliko, u brojevima. Koliko ovih koliko onih. To po definiciji nije generalizacija. Moj slucaj se samo onako ilustrativno uklopio u tu statistiku.

Link to comment
Just now, Mel said:

 

Ja sam ti dala statistiku, sta je veca sansa i koliko, u brojevima. Koliko ovih koliko onih. To po definiciji nije generalizacija. Moj slucaj se samo onako ilustrativno uklopio u tu statistiku.

 

Both said the largest unanswered question in all the research is why women end up dominating such caretaker roles. Most probably, it’s simply “the cultural norms and a combination of what we as women tend to do,” Jones-Deweever said.

 
 
 
ti si pokazala da je veca sansa da se ljudi razvedu ako imaju disabled decu, sto niko nije dovodio u pitanje. ova statistika prosto ne podrzava tvoju tvrdnju da su muskarci skloni da zapale od problema. na kraju gore je i zakljucak iz teksta koji si linkovala.
Link to comment
33 minutes ago, Djuro said:

Statistika koju si pokqzala, upravo negira tvoju osnovnu tvrdnju - da “statisticki 80% oceva tako pobegnu da ne bi nezne duse pocrkale”.

 

Da nije 80% nego 40%. Ok.

Link to comment
57 minutes ago, Leia said:


Mi zene smo prosto bolji ljudi, i to je tako.

Couldn’t agree more  :fantom:

 

to je istina, ali ne govori previse. kao da si rekla da trcis brze od puza, nije nesto cime se treba hvaliti ili posebno isticati. 

  • +1 1
Link to comment

@Mel zao mi je zbog tvoje situacije ali mi stav deluje malo defitisticki. Mi nemamo zakone koji nejednako tretiraju zene i muskarce (jedino sto bih ja uveo je paternity leave da moze da se olaksa posao novim mama i da beba uziva i sa tatom). Generalno, kad pogledam igraliste ispred moje zgrade tu je 50-50 oceva i mama. Situacija se drasticno promenila u zadnjih 20tak godina, bar u BGu. E sad, da ima muskaraca koji su balkanoidi ali umesto da se to prihvata kao datos, treba postaviti odnose na zdrave noge. Ima i puno muskaraca koji su normalni a i znam par ovih balkanoida koje su zene postavile na pravo mesto.

 

Sto se tice bezanja od obaveza prema bolesnom detetu to nazalost, bar iz anegdotskih prica oko mene, jeste prevashodno muska pojava. Mozda ima veze sa vecom vezanoscu majki za dete. No i tu nisu svi ocevi isti. Nagledao sam se i slucajeva gde zena gleda muskarca samo kroz njegov novcanik i kad nastanu finansijski problemi - ona zapali sa sve decom. 

 

Ima svega ali sustina je da je bitno kakvu osobu biras. Ako je osoba dobra, od morala, ako ima ljubavi, nista od ovoga se nece desiti. 

Link to comment

Ima i dio gdje se ljudi mijenjaju, narocito ako se (pre)mladi uzmu. 20 god sazrijevanja uz raznorazne zivotne izazove, tuge, borbe mijenjaju ljude, ne nuzno na bolje. Imam druga koji ima dijete sa posebnim potrebama i to nije vise ista osoba od prije 15 god. Nije zapalio ali jeste sve ostalo. Zapravo, u tim slucajevima, brak, razumijevanje, postovanje, zrtva.. moraju biti savrseno uzajamni i moralna ljestvica visoko postavljena kod oba partnera da bi to izgurali.

  • Tužno 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...