Jump to content
IGNORED

Burnout


eumeswil

Recommended Posts

1 hour ago, pt 2.0 said:

p.s. Uvek umrem od smeha što je psihološka procena koju su za sve zaposlene na zahtev firme radili za mene rekla da, I kid you not, dobro podnosim stres. 

 

Neki ljudi reaguju na situaciju u trenutku, neki odlozeno. Verov je tako sa stresom, pa onda taj test mozda nije capture da ti ustv kasnije odreagujes. Recimo.

Link to comment
3 hours ago, vookela said:

Bivsa koleginica iz HR mi je pre nekoliko godina rekla jedan savet sto i psiholozi preporucuju: vise kratkih odmora tokom godine, jednom mesecno uzeti min. ponedeljak i napraviti produzeni vikend(nikako petak, jer ulazis u odmor iz cetvrtka, a kad uzmes ponedeljak ulazis relaksiran od vikenda).
Mnogo bolje je ovo od one klasicne price da jedva cekas 2,3 nedelje godisnjeg leti i izgoris dok ga ne docekas i onda se forsiras kao maksimalno da iskoristis to slobodno vreme.
Provereno, radi!

 

ovo je naravno kapitalisticka zavera. 

 

zna se sta je odmor, mesec dana me nema, nedostupan, mada ta vrsta odmora je dostupna samo manjem broju zaposlenih

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, ultra plasticni said:

 

ovo je naravno kapitalisticka zavera. 

 

zna se sta je odmor, mesec dana me nema, nedostupan, mada ta vrsta odmora je dostupna samo manjem broju zaposlenih

 

nisi valjda ocekivao da od hr-a cujes nesto sto zaista ima smisla?

  • Haha 5
Link to comment
5 hours ago, Svemir Zeka said:

 

Evo, završila sam priču, nema više grupa, zvanja, zajebancija, pretnji, drkanja, histerisanja i prebacivanja odgovornosti. 

I sad neki mir i tišina u telefonu, a ja kao isceđena krpa. 

Kako da objasnim da te stres stiže tek kad svo sranje prođe :sad:

 

Samo prihvati da je to normalno i da ce proci. Ides na pauzu od skole uskoro, dolazi prolece, bice to kao rukom odneseno :heart:

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, radisa said:

Pa ne, podnosimo stres, jer, jbg, ni  ne znamo za drugo stanje... Mislim, ja stvarno ne znam kako bi se ponašao da nisam pod stresom stalno... Možda bi se i raspao... Možda bi bio veseljko kog bole briga za sve... Možda ne bi video sopstvenu svrhu pa bi pao u depresiju... Poslednjih 12 godina sam zbog posla stalno pod stresom, aposlednjih 6 mi se još pojačalo zbog privatnih problema... Uz to, kako to ide, na poslu napreduješ, ali se i stres povećava... i jbg... Nisam bio na odmoru dužem od nedelju dana poslednjih 7-8 godina...

 

Evo, ove godine ću spojiti 11 dana, sad u aprilu, a radiću od 11 bar 3-4... ALi biću kao na odmoru...

 

Ovo je sad mozda glupo pitanje, ali - da li ti zbilja moras toliko da radis? Hoce li propasti tvoja firma (ako sam razumela, ti imas firmu, ili si makar glavni menadzer, nisi vise programer nego nesot iznad?) ako malo oladis i uzdravorazumis se? Naravno, ne znam tvoje prilike, ali ovo mi je potpuno sumanuto, pa koliko god da su velike pare u pitanju.

 

---

 

Reakcije na stres: ja obicno odradim i izguram sve, a onda se posle zlopatim sa abnormalnim glavoboljama. Tako je jos od fakulteta.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
4 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Ovo je sad mozda glupo pitanje, ali - da li ti zbilja moras toliko da radis? Hoce li propasti tvoja firma (ako sam razumela, ti imas firmu, ili si makar glavni menadzer, nisi vise programer nego nesot iznad?) ako malo oladis i uzdravorazumis se? Naravno, ne znam tvoje prilike, ali ovo mi je potpuno sumanuto, pa koliko god da su velike pare u pitanju.

 

 

Pa ne znam, nekad mislim da hoće... :)

 

Inače, ja sam sve, samo još nisam kafe kuvarica.. Mada, kad razmislim, i to sam...  Pošto radim od kuće, i kuvam kafu sam sebi... :)

 

napisao sma poduži mail pa obrisao, bez veze je da sad obašnjavam, ali ključni problem je manjak ljudi u mojoj industriji i potreba da se dugo uči pre nego se postane upotrebljiv, a to mladi neće, i razumem ih ngde... I onda oni koji znaju, rade puno... Milsim, ima tu svega još, ali ja negde vidim ovde suštinu problema, plus klijenti koji su često teška katastrofa...

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, radisa said:

Pa ne znam, nekad mislim da hoće... :)

 

Inače, ja sam sve, samo još nisam kafe kuvarica.. Mada, kad razmislim, i to sam...  Pošto radim od kuće, i kuvam kafu sam sebi... :)

 

napisao sma poduži mail pa obrisao, bez veze je da sad obašnjavam, ali ključni problem je manjak ljudi u mojoj industriji i potreba da se dugo uči pre nego se postane upotrebljiv, a to mladi neće, i razumem ih ngde... I onda oni koji znaju, rade puno... Milsim, ima tu svega još, ali ja negde vidim ovde suštinu problema, plus klijenti koji su često teška katastrofa...

 

 

 

 

 

A da uzmes jedan posao manje?

 

Link to comment
3 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

A da uzmes jedan posao manje?

 

Kad bih ja birao to bi bilo super... ajde pisem sutra malo vise moram malo i spavati...

 

Link to comment
7 hours ago, I*m with the pilots said:

 

A da uzmes jedan posao manje?

 

Ovo ja treba da mantram. 

Mada, evo, počela sam i da odbijam, juče jednu stvar....napredujem.

Link to comment
8 hours ago, I*m with the pilots said:

 

A da uzmes jedan posao manje?

 

Problme je što je nemoguće uzeti posao manje... Kad bih radio kao freelance, pa onda bi mogao...

 

Logika posla je sledća: Imaš projakat, koji rade seniori, zajdno sa nekim juniorioma... Posle projketa seniori idu na sledeći, juniori ostaju da održavaju predhodni i uče još dok ne napereduju... Nekad se radi i po 2-3 projekta, paralalno, no ni to ne bi bilo strašno, ako nisu baš veliki... Problem je u stvari to održavanje, jer ti juniori odlaze, i onda moraš da uprkos tome što radiš projekte preuzimaš i održavanje... A održavanje ti treba, ikoa donosi mnogo manje para od projekata, zbog cashflow, sa jedne strane, a sa druge strane time zadržavaš pozicije sa klijentom i mogućnosti novog projekta u nekom narednom periodu...

 

Dakle, moraš da uzimaš nove projekte jer ti je to core biznis i način da ostaneš u trci sa znanjem i novim stvarima, treba ti održavanje, kao što sma rekao, ali nemaš ljudi... I onda dolazi do burnouta jerkad nema ljudi mora da preuzme onaj ko je tu i ko je radio projekat...

 

Pogotovo što ovo što ja radim nije programiranje, i suštinski, jaaako veliki deo odpada na poznavanje poslovnih procesa, i nekih stvari koje nisu vezane za IT, nego za nešto drugo, recimo finansije, nabavku, prodaju, proizvodnju..., a to je opet specifično za svaku kompaniju, na svoj način...

Edited by radisa
  • +1 2
Link to comment
 
ovo je naravno kapitalisticka zavera. 
 
zna se sta je odmor, mesec dana me nema, nedostupan, mada ta vrsta odmora je dostupna samo manjem broju zaposlenih
Tako moze da odmori cca 2% ljudi, to nije realno. Vise od duzine odmora je bitniji sadrzaj i kvalitet istog. Kod nas ljudi uzmu odmor pa kreče stan, prave ajvar, zidaju kuću...
Meni 1 dan leti ponedeljkom na Dunavu, na čamcu menja ceo vikend bilo gde, tako da su iskustva individualna.

Da li je i čija je zavera ne znam, ali zar ne živimo odavno u matriksu? [emoji6]
  • +1 1
Link to comment
On 5. 4. 2023. at 11:16, radisa said:

Problme je što je nemoguće uzeti posao manje... Kad bih radio kao freelance, pa onda bi mogao...

 

Logika posla je sledća: Imaš projakat, koji rade seniori, zajdno sa nekim juniorioma... Posle projketa seniori idu na sledeći, juniori ostaju da održavaju predhodni i uče još dok ne napereduju... Nekad se radi i po 2-3 projekta, paralalno, no ni to ne bi bilo strašno, ako nisu baš veliki... Problem je u stvari to održavanje, jer ti juniori odlaze, i onda moraš da uprkos tome što radiš projekte preuzimaš i održavanje... A održavanje ti treba, ikoa donosi mnogo manje para od projekata, zbog cashflow, sa jedne strane, a sa druge strane time zadržavaš pozicije sa klijentom i mogućnosti novog projekta u nekom narednom periodu...

 

Dakle, moraš da uzimaš nove projekte jer ti je to core biznis i način da ostaneš u trci sa znanjem i novim stvarima, treba ti održavanje, kao što sma rekao, ali nemaš ljudi... I onda dolazi do burnouta jerkad nema ljudi mora da preuzme onaj ko je tu i ko je radio projekat...

 

Pogotovo što ovo što ja radim nije programiranje, i suštinski, jaaako veliki deo odpada na poznavanje poslovnih procesa, i nekih stvari koje nisu vezane za IT, nego za nešto drugo, recimo finansije, nabavku, prodaju, proizvodnju..., a to je opet specifično za svaku kompaniju, na svoj način...

koliko shvatam ti radis SAP? zar i tu ima toliki manjak kadra?

Link to comment
7 minutes ago, Miki_belavista said:

koliko shvatam ti radis SAP? zar i tu ima toliki manjak kadra?

o da, strahovit manjak kvalitetnog kadra...

 

Nije problem nnei naki kadar, problem je naći kadar koji zna.. Ono što smatraš jedva mediorom, plaćaš kao da je senior i nadaš se da će bar nešto uraditi...

  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, bags said:

Mislim da sam kacio link: https://retool.com/blog/erp-for-engineers/ Fino je objasnjeno sta je SAP.

 

Ovde u Austriji je SAP ubedljivo najplaceniji posao (naravno zavisno od uloge) i bukvalno uvek ima pozicija.

 

 

I ovde je plaćeno dosta (no,kao što rekoh smanjila se razlika u odnosu na programere)... ALi, ovde nema ljudi... Pošto je zajednica relativno mala, svi se znamo, ako ne direktno onda po imenima, znamo i ko koliko vredi i zna, nova imena se retko pojavljuju, jer klinci pobegnu zbog kompleksnosti, ili zato što SAP uglavnom podrazumva konsultantski posao, koji ubija...

 

I da ima jako puno love, jer je sve u vezi SAPa skupo kao đavo pa i usluge, ali je posao uvek užasno naporan, zajebn i na nekoji ivici živaca...

Edited by radisa
  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...