Jump to content
IGNORED

Burnout


eumeswil

Recommended Posts

Sve ih blokiraj na privatnom telefonu, uzmi drugi  telefon i daj im broj za pozive i sms i viber. 

nisam siguran kako drugacije mozes komforno da primas pozive i poruke jedan dan, a da drugi ne primas

  • +1 5
Link to comment

Razmišljala sam i o tome, ili da uzmem skroz novi broj koji bi imalo nekoliko ljudi.

Bokte, šta ja radim. Možda se ovo prekine za neko vreme, a možda i ne. Ali ovo krši sve granice. Ja poredim mesta, nigde se na ovaj način ne funkcioniše. Ljudi imaju značajno više obraza. Srećom pa sam pre nekog vremena isključila automatsko čuvanje pristiglih slika iz vibera: danas bi mi telefon bio nafilovan sa nekoliko GB Svetog Save. Jebote, 176 nepročitanih poruka i u svakoj po 3-4 slike sa slave.

Link to comment

Odgovaraj iskljucivo u svoje radno vreme. Ako ti neko nesto posalje u petak minut posle kraja radnog vremena ne gledaj pre pocetka radnog vremena u ponedeljak i tada odgovaraj. Najbolje je da imas odvojen uredjaj za posao koji je van radnog vremena iskljucen.

  • +1 5
Link to comment

Zeko, ako moras da pogledas sta je doslo (ja sam morao jer ne zelim da neko ceka zbog mene :isuse:) radi to iskljucivo u odredjeno vrijeme - sat-dva prije i do sat poslije posla npr, ali nikako posle 20:00 recimo i sl. kad si koliko toliko na off. Ja sam pronasao da je to jedini nacin da pomirim to dvoje. Osim toga, novi telefon aktivan samo u to radno (skolsko) vrijeme. 

 

Nije do tebe, do njih je. Pretpostavljam da ih je vecina, ako ne svi, jednostavno bezobrazni, losi radnici/ saradnici koji se previse oslanjaju na tebe. Pretpostavljam i da ih ima koji ne znaju da koriste mejl, pa insistiraju na vajberu ;) Dakle, do njih je 100%, sasvim je ok da ne mislis o njima 13 sati dnevno.

 

Ako ipak ne upali, seli se u Njemacku, ako se ne varam imaju zakon koji zabranjuje poslodavcu da te kontaktira, pa cak i posalje email van radnog vremena :rolleyes:

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
31 minutes ago, kipo said:

Nije do tebe, do njih je. Pretpostavljam da ih je vecina, ako ne svi, jednostavno bezobrazni, losi radnici/ saradnici koji se previse oslanjaju na tebe. Pretpostavljam i da ih ima koji ne znaju da koriste mejl, pa insistiraju na vajberu ;) Dakle, do njih je 100%, sasvim je ok da ne mislis o njima 13 sati dnevno.

 

Naravno, par njih je, ostali se i izvine kad mi pošalju, nešto. Ne znaju, uvaljuju, traže ono što nije moj posao (kakvu sam potrebu za pomoći čula pre par dana lol lol), a generalno je atmosfera takva da je difuzija odgovornosti. Retko ko ostane u svojim okvirima, naučilo se da se delegira drugima i šta treba i šta ne treba. Ovde da sam bila pametna, da pišem doktorat iz psihologije rada :lolol:

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, Svemir Zeka said:

Previše ih ima ovaj, a i neki bi me namerno zvali na ovo, kažem ti, bezobrazluk je to, izvežbani. Đon obraz.


Mozes blokirati, mozes sastaviti neku uopstenu poruku koja ce im automatski otici (nisam u mogucnosti, bla bla, odogovoricu vam uskoro/sutra/za vreme radnog vremena).

Link to comment
55 minutes ago, Djuro said:


Mozes blokirati, mozes sastaviti neku uopstenu poruku koja ce im automatski otici (nisam u mogucnosti, bla bla, odogovoricu vam uskoro/sutra/za vreme radnog vremena).

E, ovo. Samo da provalim način. Generička poruka :)

Link to comment

Realno najbolje je da "odvojis" poseban bro za profi kontakte, i onda ds ga gasis u odredjeno vreme i papalis u odredeno vreme .Ima i softver za to pali/gasi.

Ai dobra je ova "auto answer" opcija ima svakako...

  • +1 1
Link to comment

Ako dobro vidim, tu postoji jos jedan problem - uvaljivanje tudjeg posla. Ja sam to davno resio tako sto bih fino rekao da cu uraditi cim zavrsim sta svoje imam i onda nikad ne uradim. Vrlo brzo shvate poruku. 

  • +1 3
Link to comment

Privatni broj i službeni broj u dva različita uređenja i mirna Bačka.

Za sadašnju situaciju samo tehnička rešenja (blokirani brojevi/redirekcija poziva/filter mejlova/automatski odgovori) ili odgovaranje u (njihovo) nedoba.

  • +1 2
Link to comment

imala sam i ja par tih agresivaca i krv su mi pili ali sam pocela da im ne odgovaram van standardnog radnog vremena i radnih dana (iako mi posao nije tako striktno organizovan) ili da im odgovaram u 4 ujutru, kad vec patim od nesanice.

 

naucili su.

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...