Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Ko god misli da ce Vidic da legne na rudu ovoj Djoricevoj mafiji u FSS ocigledno ne zna nista o njemu.
Plašim se da i on slabo šta zna o njima ako se ovako zaleće kao na loptu.

Ili bar veze nema kako ovde stvari funkcionišu.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Filipenko said:

 

 

Obogatio bih ovu kazivanje propratnim informacijama. Tacno je da su po zavrsetku WW1 i gasenja Srbije fudbalski savez uglavnom predvodili Hrvati, ali razlog za to je sto su njihovi klubovi, kao i igraci, bili miljama ispred srpskih, kako u sportskom/rezultatskom, tako i u organizacionom smislu. Jednostavno su bili prvi u svim takmicenjima, daleko konkurentniji u medjunarodnim utakmicama, davali su okosnicu reprezentacije itd. Cak je i sam savez osnovan u Zagrebu. Tek sa ubistvom Stjepana Radica, koje je uzrokovalo siroku krizu unutar drzave i bojkot raznih institucija iste od strane Hrvata, krece bojkot fudbalskih instituacija i potom dalje preuzimanje saveza. Izmedju ostalog, u Montevideu nije bilo predstavnika hrvatskih klubova i hrvatskih igraca, bas iz tog razloga.

 

Naravno, Miljan Miljanic je najvece zlo koje je zadesilo taj savez, najveci monstrum koji je ikada upravljao savezom i arhitekta sistema koji je kreiran "jer komunizam ne valja", sa biranjem odozdo prema gore, cime je napravio svoju glasacku masineriju koja omogucila batadjorizaciju fudbala kakva nikada pre toga nije bila moguca u bilo kakvoj Jugoslaviji.

 

Naposletku, ne bih sva propustanja prvenstava stavljao u isti kos. Nije isto propustiti sampionat na kome ucestvuje 8 ekipa i sampionat na kome ucestvuju 32 ekipe. Repstacija™ Jugoslavije je imala polufinale svetskog prvenstva u Cileu, zlatnu medalju na olimpijadi u Montrealu i dve srebrnu medalje odmah posle WW2 u eri kada su u principu igrali najjaci sastavi, kao i par odlicnih nastupa u okviru evropskih prvenstava sa dve srebrne medalje sezdesetih godina. U redu, moze da se kaze da je neigranje na SP u Engleskoj 1966. neuspeh, ali cete se sloziti da srebrna medalja na Evropskom sampionatu 2 godine kasnije ukazuje da taj neuspeh nije postao imanentan tako brzo. Ipak je trebalo vremena da kadrovi Crvene zvezde preuzmu savez po dubini.

 

Filipe, da li je FKP okupiran sve vreme od 60-ih i najveceg zla koje je ikad zadesilo danasnji savez do danas, ili je ipak bilo nekih svetlih perioda?

 

Da li bi se radovao Ostojinom preuzimanju kluba, kao ovi hodajuci patkometri sto ti daju prst uvis? 

Link to comment
30 minutes ago, kralj said:

Plašim se da i on slabo šta zna o njima ako se ovako zaleće kao na loptu.

Ili bar veze nema kako ovde stvari funkcionišu.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka
 

 

Ima i toga. Ali on je bar pokusao.

  • +1 2
Link to comment
9 hours ago, Filipenko said:

 

 

Po kom je to zlu upamcen g. Bugarcic, posto su na njegov racun upravo sve zvezdine legende listom upucivale brojne pohvale, najcesce ga nazivajuci najboljim predsednikom u istoriji Crvene zvezde?

 

 

Na primer, ovde se tvrdi da njemu dugujete cak i stadion, da je stvorio omladinsku skolu, da je okupljao sponzore* i donatore. Kako ce onda biti upamcen po zlu?

 

 

Pun pohvala na njegov racun je i Toza Mijailovic.

 

 

I naravno, nije naodmet da se podsetimo reci najvece legende u istoriji kluba, posvecenih Nikoli Bugarcicu.

 

 

 

I sada mi trebamo da verujemo vama na rec da je Nikola Bugarcic ostao upamcen po zlu, dok svi clanovi kluba iz tog perioda govore sve najbolje o njemu? 

 

Cak i ja, kao simpatizer lepseg, boljeg i postenijeg kluba, mogu imati razumevanja, postovanja i setnog secanja na nekada zdravo sportsko rivalstvo izmedju ekipa sa naseg najdubljeg i naseg vojnog stadiona.

Oni to zato što je bio u vrhu policije. Ja znam za priču da nije dao prenos Zvezde na tv po cenu da iseče kablove TV kola. Između ostalog i zbog toga su stadioni bili puni.

Link to comment

Ma jeste, covek iz vrha policije u vrhu zvezde, i to da sece kablove TV kolima u komunizmu, dobro je da ne kazete da je bio americki spijun ili upravnik golog otoka.

 

Koliko je meni poznato, sponzore i donatore za stadion je obezbedio Leka Rankovic, a ako je Bugarcic zaista bio umesan u to morao bi da bude vrlo, vrlo visoko pozicioniran u policiji, sto nije u saglasju sa imidzom opozicionog kluba i sigurno bi izazivalo reakcije ondasnjih navijaca ("beogradska manguparija") i skandiranja protiv Bugarcica na stadionu.

Link to comment
26 minutes ago, Filipenko said:

...a ako je Bugarcic zaista bio umesan u to morao bi da bude vrlo, vrlo visoko pozicioniran u policiji

Najtrajniji u istoriji nacelnik SUP Beograd, onaj u 29. novembra... :sleep:

Po spectezini, mesto #2 u srpskim bezbednosnim :isuse: strukturama...

Link to comment
10 hours ago, Filipenko said:

 

 

Obogatio bih ovu kazivanje propratnim informacijama. Tacno je da su po zavrsetku WW1 i gasenja Srbije fudbalski savez uglavnom predvodili Hrvati, ali razlog za to je sto su njihovi klubovi, kao i igraci, bili miljama ispred srpskih, kako u sportskom/rezultatskom, tako i u organizacionom smislu. Jednostavno su bili prvi u svim takmicenjima, daleko konkurentniji u medjunarodnim utakmicama, davali su okosnicu reprezentacije itd. Cak je i sam savez osnovan u Zagrebu.

 

jbt mi da Hrvate 1918 nismo sjebali i uvukli ih u Tamnicu Naroda, oni bi tačno do sad već barem dvaput bili prvaci Sveta.

ja imam i teoriju da je svako u Srbiji ko može da napimpuje preko 100 sigurno ima barem 60% hrvatskih tih haplogrupica.

Link to comment
2 hours ago, simple red white said:

Oni to zato što je bio u vrhu policije. Ja znam za priču da nije dao prenos Zvezde na tv po cenu da iseče kablove TV kola. Između ostalog i zbog toga su stadioni bili puni.

Zato sto je na Golom otoku isledjivao zatvorenike i pri tome zverski ih tukao.

Link to comment
4 hours ago, Filipenko said:

Ma jeste, covek iz vrha policije u vrhu zvezde, i to da sece kablove TV kolima u komunizmu, dobro je da ne kazete da je bio americki spijun ili upravnik golog otoka.

 

Koliko je meni poznato, sponzore i donatore za stadion je obezbedio Leka Rankovic, a ako je Bugarcic zaista bio umesan u to morao bi da bude vrlo, vrlo visoko pozicioniran u policiji, sto nije u saglasju sa imidzom opozicionog kluba i sigurno bi izazivalo reakcije ondasnjih navijaca ("beogradska manguparija") i skandiranja protiv Bugarcica na stadionu.

Stadion zvezde se se doradjivao i nadogradjivao jos dobrih 4-5 godina nakon sto je Leka zglajznuo sa vlasti. Suskalo se da je zvezda prodala finale KESA grcima 71 da bi stadion napokon dobio reflektore

Link to comment

Panatinaikos tad ni travu normalnu nije imao, stadion im je izgledao kao rusevina a i grcka je u to vreme bila siromasnija od jugoslavije, tako da ta prica bas nema veze s mozgom...

Edited by Bright Billy
  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, Bright Billy said:

Panatinaikos tad ni travu normalnu nije imao, stadion im je izgledao kao rusevina a i grcka je u to vreme bila siromasnija od jugoslavije, tako da ta prica bas nema veze s mozgom...

Istina.

Pricao mi stric da je grcka kraljica sletila na sred stadiona helikopterom, a da od dignute prasine, nisu mogli niti gledati niti disati.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...