Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

10 minutes ago, harper said:

 

Hajde ti taj recnik ostavi za po kuci, gde su te i vaspitali da budes magarac. Je l' vazi?

 

Nema potrebe da budeš drzak i bezobrazan. Ja razumem da ti je malo sujeta povredjena što je umesto 2:2 otišlo u 5:1, ali ja nisam pominjao ni tvoju kuću ni tvoje vaspitanje.

 

A kad veš pominješ magarca vidi šta je Predrag Matvejević napisao o toj plemenitoj životinji.

Link to comment
31 minutes ago, Milosh76 said:

Cim je vratio formaciju koja im je poznata i kad je usao jos jedan kreativac, Ivanic, odmah bolje igramo.

Kanga :hail:

 

Potpuno bespotrebnih sat vremena glupiranja. Sve sto je trebalo je da Pesic presedi ovu utakmicu a da Azarov i Prucev igraju na svojim pozicijama od pocetka i bez problema je i ova druga ekipa pojacana Dragovicem, Kangom i Kataijem mogla da odigra sasvim lepu utakmicu. Ulazak Ivanica umesto Nikolica u manevar vec pravi ogromnu razliku, daje igraca vise.

 

Kaze Milojevic da se ekipa nije snasla u prvom poluvremenu jer ovi igraci nikad nisu igrali u ovoj formaciji. Kad bismo imali novinare koji umeju da postave pitanje neko bi ga pitao zasto su sat vremena igrali igraci u formaciji koju ne igraju nikad. Koji je smisao toga? Igramo jednu utakmicu nedeljno i dovoljno sirok roster da mozemo da igramo ono sto igraci najbolje igraju na svojim pozicijama a da nam prakticno prva ekipa uopste ne izlazi na teren. Sta je uopste hteo sa ovom formacijom sa dva klasicna spica i Prucevim na levom beku? Niti cemo mi ikada igrati sa dva klasicna spica na ozbiljnim utakmicama jer nemamo ni jednog, kamoli dva ozbiljna spica, niti ce Prucev vise ikada igrati na levom beku. Kako smo rasirili igru sa Azarovim (koji je veceras odigrao najboljih pola sata u Zvezdi) i Prucevim na svojoj poziciji, plus Ivanicem koji actually zna da doda loptu napred i ne krije se po terenu, odmah se otvorio prostor u sredini za Kangu i ekipa je izgledala tacno onako kako i treba da izgleda na ovakvim utakmicama. I naravno, odmah smo napravili more sansi za golove od kojih smo iskoristili tri. Na stranu to sto vise ni Prucev, ni Lazar Nikolic, cak ni Rakonjac i Srnic nisu vise izgledali toliko lose i pogubljeno na terenu vec kao igraci koji mogu da odmene startere.

 

Sve u svemu popravljen utisak u poslednjih pola sata.

Edited by harper
  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, John Coltrane said:

 

Nema potrebe da budeš drzak i bezobrazan. Ja razumem da ti je malo sujeta povredjena što je umesto 2:2 otišlo u 5:1, ali ja nisam pominjao ni tvoju kuću ni tvoje vaspitanje.

 

A kad veš pominješ magarca vidi šta je Predrag Matvejević napisao o toj plemenitoj životinji.

 

Pominjao si sranje i foke. Nemoj vise, znas veoma dobro da na seoske bezobrazluke reagujem odmah i nema potrebe da mi se kacis o nogavicu.

Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

Pominjao si sranje i foke. Nemoj vise, znas veoma dobro da na seoske bezobrazluke reagujem odmah i nema potrebe da mi se kacis o nogavicu.

 

Pa kad celu tekmu ismevaš svaki potez igrača i trenera, koji su unatoč tvojim stručnim opservacijama spakovali 5 komada Pazaru.

 

 

 

Link to comment
14 minutes ago, John Coltrane said:

 

Pa kad celu tekmu ismevaš svaki potez igrača i trenera, koji su unatoč tvojim stručnim opservacijama spakovali 5 komada Pazaru.

 

 

Ti ocigledno nisi gledao prvih sat vremena utakmice. No sve i da je tih prvih sat vremena bila sjajna utakmica i da sam ja zaista srao kao foka niko ti nije dao slobodu da mi se obracas kako si mi se obratio. To ne mogu ni ljudi koji su mi bliski. Naravno, mozes ti sebi da das tu slobodu ali onda ces dobiti i odgovor kakav si dobio. Vrlo je jednostavno, bezobrazluke ne tolerisem.

Link to comment

sve u svemu, žali bože vremena i para od 2017. na ovamo. prosto je neverovatno da ona dva dunstera malte ne nisu ubola ni jedno pojačanje za sve ovo vreme. fascinantno je da je grof u jednom prelaznom roku doveo više kvalitenih igrača nego terzić i mrkela u sledećih 12, a još je bizarnije da su dvojica iz tog perioda i dalje glavni igrači ekipe.

 

spasili su ih tea katai i ludi kanga koji obožava da igra za nas, i to što je dejan stanković uspeo da vaskrsne ivanića, koji je i danas pokazao da je klasa i doktor fudbala u ovoj ligi. umesto da sa nestrpljenjem očekujemo sledeću sezonu u ligi šampiona sa timom koji bi uz malo sreće na žrebu mogao da se bori za plasman u osminu finala, mi se opravdano plašimo novog brukanja. 

  • +1 1
Link to comment

I što se Milunovic i Mitrovic ne mogu zavesti pod kategorijama pojačanja. Mitrovic doduše ima još vremena da pokaže da je pojačanje. Dragovic je poklon, tako da je knjiga spala na 3 slova - Borjan, Rodic i Bukari. S tim da prvoj dvojici uveliko prolazi zenit karijere i vrijem je da zamjene čekaju kao zapete puške.

Link to comment
3 hours ago, Milosh76 said:

I jedno 5 puta vise promasaja i to za ogromne pare.

 

Prosto neverovato za klub koji vodi prvo Aleksandar Vučić a onda čovek sa Interpolove poternice Zvezdan Terzić koji u kancelariji ima slike tog istog Aleksandra Vučića.

 

Mislim da je ipak malo i do očekivanja. A jasno je ko dan šta može da se očekuje od navedenih.

Edited by Mil@n
Link to comment
2 hours ago, hrkljush boys_2 said:

I što se Milunovic i Mitrovic ne mogu zavesti pod kategorijama pojačanja. Mitrovic doduše ima još vremena da pokaže da je pojačanje. Dragovic je poklon, tako da je knjiga spala na 3 slova - Borjan, Rodic i Bukari. S tim da prvoj dvojici uveliko prolazi zenit karijere i vrijem je da zamjene čekaju kao zapete puške.

 

Bilo bi jos dobrih pojacanja da smo imali bas ozbiljne trenere na klupi, mnoge dobre igrace nismo znali i ne znamo da koristimo. Neke si propustio kao sto su Marin, Ben i Ivanic koji su velika pojacanja. Ohi, Kangva, Garsija i Falcineli su takodje mogli biti dobra pojacanja da se pametnije radilo sa njima. Gajic takodje nije bio lose pojacanje, sasvim pristojan igrac. Dragovic nije poklon, to sto je on izrazio zelju da igra za nas i sto ga je deda vaspitavao kao zvezdasa ne bi znacilo nista da nismo imali para i ambiciju da ga dovedemo.

 

Mislim da je ta prica o promasajima prenaduvana, kad kupujes granicne igrace ne mozes imati visok procenat pogodaka osim ako nisi velemajstor svog posla, sto Mrkela nije, i imas strpljenja za igrace koje si doveo, sto nasi treneri nisu. S parama kojima mi baratamo mozes da kupis ili drugorazredne igrace ili igrace koji u perspektivi mogu da napreduju do prvog razreda a da bi se takvi dobro uklopili i razvili potreban je mnogo bolji strucni rad u sportskom sektoru. Indikator za to zasto se mi po pravilu razocaramo u pojacanja zapravo lezi u napretku domacih mladih igraca iz nase skole koji kod nas retko napreduju i jos redje igraju. Ako mi ne mozemo da razvijemo pravilno talentovane klince koji su godinama u nasem pogonu male su sanse da cemo imati dovoljno strpljenja i znanja da poboljsamo igrace koje dovodimo sa strane. Nije problem da ti kupis igraca koji ne moze odmah da isporuci na visokom nivou, problem je ako si ga skautirao a nisi video nesto u cemu moze da napreduje ili cime ces najbolje da ga uklopis u ostatak tima, a jos veci problem ako ne znas da radis sa njim i nemas strpljenja da ga unapredis.

 

Jednostavno, igraci kod nas po pravilu ne napreduju, osim ako nemaju sirov talenat kao Erakovic pa ne mozes da ga zaustavis sve i da se udarnicki trudis. A nije da nismo pokusali, setali smo decka sa pozicije na poziciju gde god nam je u tom trenutku skripalo. Da bismo maksimalno iskoristili igrace koje dovedemo vazniji nam je kvalitetan strucni stab nego sportski direktor. Mrkela objektivno nije za tu poziciju ali, jos objektivnije, Mrkela se ionako ne pita ni za sta, dok je Terzic u klubu on ce biti i glavni sportski direktor, i glavni skaut, i poslednja instanca koja odlucuje da li ce neko doci ili nece. Sve i da dovedemo najboljeg sportskog direktora na svetu na Mrkelino mesto, opet ce Terzic da odlucuje o pojacanjima. Resenje je vrhunski trener na klupi koji ce da postavi nacin kako se radi i preko cijeg odobrenja Terzic nece moci ni da dovodi igrace, ni da insistira da oni igraju. Koliko je to realno, znas i sam.

  • +1 1
Link to comment
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...