Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Pa bile su svlacionice u vreme dok nisu izgradili danasnje svlacionice.  E, sad, na sta je to licilo, buduci da je ceo taj stadion gradjen improptu, je drugo pitanje.  Verovatno su te prvobitne svlacionice na stadionu bile privremeno resenja.  U stvari, kada je stadion otvoren za utakmice, Zapad nije bio izgradjen jer su podzemne vode napravile veliki problem.  U to vreme, svlacionice su bile blizu gornjeg pomocnog terena sa sljakom.  Te svlacionice su bile neugledne, drvene montazne barake.  Na tom sljakastom terenu odrzavao se nekada poznati "Zvezdin turnir" beogradskih osnovnih skola.  Kao klinac, imao sam priliku da igram za moju skolu, pa sam video te svlacionice i nase prvotimce koji su ih koristili.  Turnir se odvijao obicno u oblaku crvene prasine koju bi podigao svaki dasak vetra na onom sljakastom terenu.  Ali ko sisa prasinu, kada su pored aut linije bili naredjani treneri Zvezdinog juniorskog tima i merkali koji bi klinac mogao da im bude interesantan.  A mi smo iz petnih zila zapinjali da ostavimo utisak, i odlazili kuci prljavi, iskrvavljenih kolena, laktova i butina.  (Uzgred, za te utakmice dobijali smo oz Zvezde stare dresove koji su nam uglavnom bili ispod kolena.  Secam se da sam imao nekakav belicasti dres sa velikom plavom trojkom na ledjima.  Kada sam nekako ugurao taj dres u moj fiskulturni sorc, ona trojka je vise licila na dvojku.  Dva tima koja bi dosla do finala turnira, igrala bi finale na Marakani kao predirgu nekog prvenstvenog meca senior pred publikom.  Igralo se u patikama "Borovo", pa je bilo opste klizanje po travi.  Ja, naravno, nikada nisam igrao u finalu.)

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
20 minutes ago, Bright Billy said:

Ne znam tacno koji su uefa standardi al ovo je bukvalno u kanalu ispod zapada, ima nekih 7-8 stepenika do atletske staze. Stvarno vise deluju kao mesto za cuvanje atletske opreme nego nesto sto bi moglo da se pretvori u moderne svlacionice...

 

Edit. Na stranu sto bi igraci koji tu ulaze i izlaze bili bukvalno na pljuvomet od uvek objektivne publike sa zapada...

 

@Dimitrije

Ne bi bili izlozeni zapadnjacima, zato sto se iz svlacionica, izand kojih je bila nadstresnica, odmah ulazilo u tunel koji je vodio ka glavnom tunelu iz koga se danas izlazi na teren.

Link to comment
55 minutes ago, Bright Billy said:

Na stranu sto bi igraci koji tu ulaze i izlaze bili bukvalno na pljuvomet od uvek objektivne publike sa zapada...

 

@Dimitrije

 

Na vecini premijerligaskih stadiona igraci koji izlaze na teren su na pljuvomet od njihovih objektivnih publika ali... Megi Tacer.:D

Link to comment

Terzic se ludo zabavlja. Nemamo resenja na dve pozicije a on trosi poslednje dane prelaznog roka da dva napadaca zameni sa nova dva napadaca.

Edited by harper
  • +1 2
Link to comment
59 minutes ago, dragance said:

Sve se da rešiti kada ima volje.

 

Zmija se u glavu bije. Drugim recima, dok svi zakoni ne budu podjednako vazili za sve zivece balkan, mediteran i jos neki delovi rimskog carstva. Mada i to ima neke svoje prednosti, al aj sad da ne ulazimo u dubioze...

Link to comment
13 minutes ago, harper said:

Terzic se ludo zabavlja. Nemamo resenja na dve pozicije a on trosi poslednje dane prelaznog roka da dva napadaca zameni sa nova dva napadaca.

prodajemo i Ohija i dovodimo jos jednog napadaca? :lolol:

 

Ko ce da igra u derbiju, ako je Pesic povredjen (navodno polomio prst jos na prvoj utakmici)?

Edited by Milosh76
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...