Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

srećni novi špicevi, komada dva.....pa da potraju do januara, posle stižu Herman Perić i Ginter Jović. izvinjavam, se al mnogu su mi smešne te kombinacije germanskih/stranih imena i naših prezimena ili obratno. ko na menadžerima ranije kad krene da generiše nasumično :D

 

ja sam imao Hose Stojiljkovića i Obrada Klutombea

Edited by Ted
  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment
8 hours ago, Dankan Ajdaho said:

Znaš kako, svako ko košta firmu polovinu projektovanih prihoda tri godine uzastopce popio bi nogu, sem ako je član Naprdnjaka.

 

Što se lažnog Miloja tiče, ajde da ga ne kudimo dok nemamo razloga za to. Čovek se još nije ni raspakovao.

 

Stankovic je jedino ove godine mogao da nas kosta projektovanog prihoda jer smo jedino ove godine bili nosioci u plej ofu, a i to je zbog toga sto smo prosle godine uzeli 15 bodova za koeficijent sto je nekada bila misaona imenica i za petogodisnji zbir. Ali ne, pametnjakovici znaju. 

Stankovic je preuzeo tim u najtezem momentu u ovih 5 godina, doveo ga 4 nivoa iznad tog momenta, uzeo 2 duple krune i 22 boda u LE. Da je ostao verovatno bi odigrao jos jednu dobru LE kampanju i uzeo titulu pa zaigrao i tu famoznu LS sto bi u konacnom zbiru znacilo da bi Zvezda za 7 godina igrala 4 LE i 3 LS, i dovela ovu ligu do direktnog mesta u LS. To su neverovatni rezultati i njega i Milojevica, apsolutno fascinantni rezultati ako se zna da smo tavorili 25 godina i da smo u jedine 2 grupne faze koje smo igrali za 25 godina osvojili ukupno 4 boda. 

Pritom ni Milojevicu ni Stankovicu niko to nije poklonio niti im je iko dovodio vrhunska evropska pojacanja, nekakve fudbalske verzije Pantera, Ledeja, Exuma, Papapetrua i ostalih koji se dovode ovima sto ih Vucic unistava niti im je neko kupovao ucesca u takmicenjima koja nisu izborili. Sve je to moralo da se pravi sa falinkama od igraca, Stankovic je dominirao sa Kataijem, igracem koji sem Zvezde nigde nije uspeo, Ivanicem koji je do njegovog dolaska bio izgubljena balerina, Kangom od 35 godina, to su momci koji znaju ali nisu trkaci pa onda ljudi kazu kako ne trcimo. Pa ne moze i jare i pare jer to kosta, mi te pare nemamo a internet foteljasi verovatno ni sezonsku nisu kupili da nesto od toga promene. 

I posle se pitas sto je sever izneo onaj transparent, pa nemate pojma a mudrujete. Pojma o zivotu nemate i ljudima koji to gledaju iskreno, srcem, unistavate tu neku iskrenu emociju i lepu pricu. Ljudi hoce da uzivaju u fantasticnim rezultatima Zvezde ali ne mogu jer se oko njih stvara histerija kako je lose, kako je ovaj balvan ovaj dunster itd. Stankovic u Zvezdi je bio lepa prica, Milojevic jos lepsa. Uostalom zar nije Milojevic pasivnom agresijom oteran nakon sto je po drugi put usao u LS? Ispada da ne valja ni kad ulazis a ni kad ne udjes ali si sjajan u LE. Sindrom razmazenih bahatih klinaca kojima se ne moze udovoljiti. 

  • +1 6
Link to comment

Prvo drbilna je teorija da je bivsi trener otisao zbog.pisanja forumasa. Jos debilnija je da je on bio neka brana necemu, a argument.prodaja.Ohija i dovođenje druga 2 spica. A eto Ohi se kod Stankovica naigrao u pm... Nije mogao prismrditi terenu. Kao ni Piccini na kriticnoj poziciji desnog beka, koji je klupiran nakon Zenita, ali je.otisao jer "nije vise htio ginuti po srpskim livadama".

 

Mi smo bivseg trenera napusavali ua stvari za koje je on odgovoran, to sto sad njegovi svjedoci jedva cekaju svaki kiks Milojevica to je vec stvar psihe. A i sam lider svjedoka je tvrdio kako je "Tvorzdrkela" odlican menadžer i da je.politika.kluba zarade od plasmana u evro kupovima, da.prioritet nije prodaja, sad je naprasno zaboravio na to blebetanje koje je djelovalo kao vrhunsko teoretisanje kad mu je.odgovaralo.

 

Naravno da je gomilanje spiceva glupo, u situaciji kad smo deficitarni na drugim pozicijama, ali sta Tvoric radi od.ovog kluba to je jos najmanji problem. 

  • Hvala 1
Link to comment
27 minutes ago, samo_opusteno said:

 

Pritom ni Milojevicu ni Stankovicu niko to nije poklonio niti im je iko dovodio vrhunska evropska pojacanja, nekakve fudbalske verzije Pantera, Ledeja, Exuma, Papapetrua i ostalih koji se dovode ovima sto ih Vucic unistava niti im je neko kupovao ucesca u takmicenjima koja nisu izborili. Sve je to moralo da se pravi sa falinkama od igraca, Stankovic je dominirao sa Kataijem, igracem koji sem Zvezde nigde nije uspeo, Ivanicem koji je do njegovog dolaska bio izgubljena balerina, Kangom od 35 godina, to su momci koji znaju ali nisu trkaci pa onda ljudi kazu kako ne trcimo. Pa ne moze i jare i pare jer to kosta, mi te pare nemamo a internet foteljasi verovatno ni sezonsku nisu kupili da nesto od toga promene. 

 


Odgovaram ti zbog ovog malicioznog poređenja sa kkp.
Nisam upućen u domaći fudbal da znam šta se dešava ispod površine. Ono što je meni dostupno i što primećujem jeste da fk czv ima na svakoj poziciji (izuzev tog famoznog desnog beka) po dva vrhunska igrača i to često taj drugi je bolji od prve opcije u fkp. Takođe primećujem nenormalan broj igrača širom ling long lige koji imaju ugovore sa fk czv. Ne znam da je ostvaren neki zvučan transfer iz tog kluba, već se ćesto samo produžavaju igrači. Ako je trener i pravio "pitu od govana", očigledno je da su "govna" sa kojima je radio dosta bolja nego ona u ostatku zemlje.
Što se košarke tiče pre tog Pantera i ostalih, bila je situacija da neki klub ovde potpisuje amere na više od jedne godine, pa i da ih produžava (što do tad nije bilo zabeleženo). A kasnije smo došli do toga da pojačanja iz EL nisu više novost, već se i bira. Neki su kukali kad je dovođen Lojd, kao može to bolje. Vidimo slično sada i sa crno-bele strane brda sličnu megalomanštinu ne odgovara ovaj ili onaj, ali super nije u fk czv došao fudbalski Panter, što bi bio ekvivalent da se plati igrač jedno 40 miliona evra, ali dobro sad bože moj poredimo.

  • +1 1
  • Haha 1
  • -1 2
Link to comment
5 minutes ago, smooth.Op said:

Ono što je meni dostupno i što primećujem jeste da fk czv ima na svakoj poziciji (izuzev tog famoznog desnog beka) po dva vrhunska igrača i to često taj drugi je bolji od prve opcije u fkp. 

To naravno nije tacno, Partizan ima ceo vezni red i navalu sastavljenu od skupih stranaca, Natko, Rikardo, Menig, Diabate, Andrade. Ne postoji nijedna pozicija na kojoj je Zvezdina rezerva bolja od Partizanovih prvih izbora. 

Partizan takodje u poslednje vreme postize mnogo bolje rezultate u evropi nego ranije kad je u periodu od 10 sezona pre Vucica (i par godina njegovog pocetka) imao skor u grupama 1 pobeda, 6 remija i 25 poraza. Dosadili ste i bogu i narodu sa laznom pricom o unistavanju koja kao ni u kosarci nema veze sa zivotom. 

  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

Zvezdini rezervisti nisu kvalitetni bog zna kako, samo ih ima mnogo i imaju senioritet kao prednost naspram Partizanovih rezervi, sigurno ne bi bili prvaci ni u ovoj banana ligi, bili bi drugi

Sveukupno bolje igrace i bolji tim ima Zvezda, ali zaista sumnjam da ce bilo koji derbi dobiti s vise od 1 razlike, ako i to 

To kad citam po internetima i slusam po ulici da ce biti 3, 4-0 u derbiju, hajte molim vas. Otkad pratim fudbal to se 4x desilo za 25 godina, a u poslednjih 15 godina jednom. Onaj derbi pred praznim stadionom po kisi - Milovanovic od precke iz slobodnjaka, Milijas iz penala, mislim da je Kastiljo dao treci, a cetvrtog se ne secam. Gubili smo 1-0 i imali su mrtvu sansu za 2-0 kad je glupavi Maletic sam pred Smucijem dodao loptu coveku u ociglednom ofsajdu

Onda ono kad je Mateus bio, posle Reala i Zigina kosarka

1 derbi kad je Vidic bio dete i dao gol na JNA

I ono guzenje Stankovic, Perica i Gojkovic kad su jos igrali, to je sigurno bio najinferiorniji njihov derbi koji sam gledao, jos su dobro i prosli

Mozda je bilo jos neko guzenje u tom periodu, ali se ne secam vise

Svi ostali derbiji su bili praznik hrkljusa 

Edited by Plajvi
Link to comment

pod pretpostavkom da oba tima odigraju na nivou trenutnih mogućnosti, pobeda Zvezda ne bi trebalo da dolazi u pitanje. dal je 1 ili više razlike nebitno. recimo da bi to izgeldalo tako što ćete u prvom poluvremenu da povedete sa golom ili dva razlike, mi u drugom nećemo imati snage, kao Makabi, da uzvratimo, vi ćete da spustite loptu i odradite to do kraja.

 

ta mala nada za Partizan može da bude da nije poptuno izvesno da će se ova pretpostavka i ostvariti. dešavalo se i ranije da neko ko je objektivno favorit u derbiju čupa bod jedva ili ima velikih problema. mada, vi sada imate priličnu bodovnu prednost, pa objektivno i ne postoji razlog zašto bi taktizirali preterano, igrali neku čekalicu, umesto da napadnete.

 

a Partizan je kao stvoren sada da ga napadneš, ako imaš čime, pošto je odbrana ubedljivo najlošiji deo ekipe, što zbog odsustva kvaliteta, što zbog neuigranosti, što zbog fizičke nespremnosti, što zbog sveukupne situacije koje je pred pucanjem. 

 

 

 

 

Edited by Ted
  • +1 2
Link to comment

Partizan je u derbijima gotovo uvek mnogo motivisaniji i borbeniji od Zvezde, to je veoma bitan faktor. In the long run, mi smo s ovakvim kvalitetnijim rosterom u prednosti, ali u jednoj tekmi nismo bas izraziti favoriti. 

Edited by Plajvi
  • +1 1
Link to comment

Dosta puta smo mi dobijali derbije u sezonama gde smo bili manje ili vise daleko od titule, to tako ide :D

2-0 protiv Mateusa kad je Bogavac dao gol, vec pomenutih 4-1 kod nas i 3-0 na JNA (Vidic, Milovanovic i ne znam ko jos), onda Kadu u zadnjem minutu, pa onaj iz dvojke u keca kad je Milivojevic lobovao itd. 

Link to comment

@Plajvi

ja se slažem, ali mi smo sada ipak u jednom vanrednom stanju, sa nedefinisanim rosterom, stručnim štabom čija je stručnost pod sumnjom, u seriji smo loših igara i bežanja sa lopate ekipama koje su značno ispod Zvezdinog kvaliteta. prošle godine smo bili u značjno povoljnijoj poziciji po svim parametrima, pa se nismo proslavili ni u jednom derbiju, a kad je bilo najvažnije bili smo najlošiji.

 

kako bih ti reako, ja nade polažem u vas. ne u smislu da nas razbijete, nego u smislu da ćete na neki način pucati sebi u nogu i omogućiti nam da iz ovoga izađemo sa osmehom na licu :D

Edited by Ted
  • +1 4
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...