Jump to content
IGNORED

BG restorani v2.0


renne

Recommended Posts

Dragi Dzejmi,

 

Nadam se da ovo pismo nece zavrsiti u kosu. Sa radoscu smo primili vest da si otvorio restoran u Beogradu i pozurili da isprobamo jela napravljena po tvojim receptima. Ako restoran bude dobro poslovao (a nadamo se da hoce), zamolili bismo te da ulozis nesto novca za kupovinu suncobrana u basti.

 

Srdacan pozdrav od Beogradjana koji su, uprkos izboru lokacije koju si odabrao u mrskom BNV, odlucili da deo svoje crkavice potrose tako sto ce utoliti glad bas u tvom restoranu

  • Haha 5
Link to comment

A sad ozbiljno: rezervisala sam sto preko sajta, izabravsi bastu, posto je vremenska prognoza govorila da ce biti lep dan.

Rezervacije funkcionisu, bira sa za koliko osoba, datum i vreme (termini na po pola sata), basta/unutra.

 

Unutra je lepo, prostrano i svetlo, napolju nema suncobrana, sunce neumoljivo przi, mogucnosti da se ispregovara drugi sto nema jer je sve rezervisano.

IMG_6411.thumb.jpeg.6d388dda0892e2a2d976448148d08acc.jpeg

 

IMG_6467.thumb.jpeg.b2ab1f5592710d5404b46f2536f28cf1.jpeg

Konobar ljubazan momak, nenametljiv.

 

Meni https://www.jamiesitalian.rs/RS/ji-serbia/menu/main-menu/

Link to comment

Naruceno - Vege daska za dvoje, Piletina milaneze, Ravioli sa tartufima, Avokado salata.

IMG_6465.thumb.jpeg.f2cecd434b72fe6eae845f809c02eeed.jpeg


Vege daska za dvoje (u prvom planu je kaponata), dole sa desne strane pohovane bukovace

IMG_6464.thumb.jpeg.d4d708d5776ad802cfd4efa4e08e09dd.jpeg

 

Piletina Milaneze ukusna i ljuta 🤨

IMG_6460.thumb.jpeg.6c557c11548a77b40badeda0b9d1a1d1.jpeg

 

Ravioli sa tartufima je primo piatto, te je zapravo jedan veliki raviol unutar koga je bilo zivo jaje, koje curi kad se rasece

IMG_6459.thumb.jpeg.65297257a45d86ec012f8bc12f7290b4.jpeg

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

deluje vrlo zanimljivo

 

cenovni opseg od € do €€€€€?

Link to comment

Avokado tanjir zivopisan: crni pirinac, pola avokada, barena cvekla, pilirane tikvice (🙂), salata, ceri paradajz, mocarela

IMG_6458.thumb.jpeg.70e3664fd1d5976bf349701884fcb37b.jpeg

 

Pirinac tvrd, na ivici jestivosti, blize nejestivom; pilirane (i dalje mi je smesno) tikvice tanke, posoljene, blago zakiseljene i preukusne, cvekla nezacinjena, avokado 8/10, sa sosom preko koji lici na ajvar, ali nije, ne vuce na papriku.

 

Na slici vidite i konzervu pelata, jer se konzerve pelata koriste kao podupiraci za daske sa predjelom.

 

Da nije bilo 100C, narucila bih neku pastu (karbonaru, na primer), ovako ce ostati za drugi put.

 

Pice deluju ok, ali ima sad dosta dobrih pica u gradu.

 

U Budimpesti sam u Dzejmijevom restoranu jela bruskete i bolonjeze, kao i picu, pa me sad to nije zanimalo.

 

Sve u svemu, ok, moze da se ide, a i ne mora. Restoran sa italijanskom, ili “italijanskom” hranom, da nije Dzejmi, ne bi bio nista drugo do jedan od takvih u gradu.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

@kud u maglu Simoviću stavila sam gore link sa menijem i cenama - za trenutne bg okolnosti cene su ok.

 

Ukupan utisak - ok, mesto se tek otvorilo, ekipa koja radi se uigrava (pa se ceka dosta na hranu) 7/10.


Sad videh da je bio Vucic, pa bi okolnost da se moze izaci tamo na rucak i sresti on, srozava ocenu na 0/10 (za sta nije kriv Dzejmi, ali tako je)

  • Hvala 2
Link to comment
7 hours ago, Dada said:

Na slici vidite i konzervu pelata, jer se konzerve pelata koriste kao podupiraci za daske sa predjelom.

 

Taj pelat sam do prošle godine na akcijama kupovao u Tempu, koštao je čini mi se 79.90RSD. Vrlo čudan flex za restoran sa tim cenama.

Link to comment
4 hours ago, zorglub said:

 

Taj pelat sam do prošle godine na akcijama kupovao u Tempu, koštao je čini mi se 79.90RSD. Vrlo čudan flex za restoran sa tim cenama.

Mutti proizvodi nisu jeftini, konzerva u Maksiju košta i preko 300 dinara.

Ukoliko se može kupiti po ceni koju navodiš, onda treba napraviti zalihe.

Inače Mutti proizvode kupujem po znatno prihvatljivijim cenama od onih u Maksiju, u prodavnicama koje prodaju staroplaninske sireve. Konzerva paradajza koji je u komadu je 200, odlična pasta od paradajza u tubi je 180 din, itd....

 

 

 

Edited by Ras
  • Hvala 1
Link to comment

Dušanovac ili ovamo preko aceste Ustanička, potez, koji restoran valja zabosti, imam par sati lufta sutra. 

Link to comment

dušanovački cvet, boka, stari bunar

 

sve valja, obrati pažnju na bubrežnjak u 1 i 3 

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Epski ćevapi kod Goje, preko autoputa, blizu Dušanovačke pijace. 

 

Buvara, skupa, 700 kinti porcija, ali lepinje su čista poezija. 

  • +1 3
Link to comment

Dobri su ćevapi kod Goje, samo ne vole kad im se prigovori da je kajmak koji dodatno naplaćuju veličine klikera :)

 

Link to comment

Umesto Kupac je (uvek) u pravu, Goja poručuje Kurac je u pravu!

 

To bi otprilike bila njegova strategija građenja odnosa sa korisnicima.

Edited by Ras
  • +1 3
  • Haha 6
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...