Jump to content
IGNORED

BG restorani v2.0


renne

Recommended Posts

sućut ljubiteljima bele reke

 

sramota za michelin, pritom svi znaju kako je bela reka došla na recommended listu

 

 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
8 hours ago, Eleniko said:

sućut ljubiteljima bele reke

 

sramota za michelin, pritom svi znaju kako je bela reka došla na recommended listu

 

 

Mislim da i nisu stigli na listu nego su neki sustainability ili slično zbog toga sto je sve sa njihove farme.

 

Doduše možda i jesu u poslednjem update, nisam baš detaljno pratio 

Link to comment
2 hours ago, *edited by mod said:

Mislim da i nisu stigli na listu nego su neki sustainability ili slično zbog toga sto je sve sa njihove farme.

 

Doduše možda i jesu u poslednjem update, nisam baš detaljno pratio 

 

pa na listi su, kad se navode restorani sa liste niko ne piše više po kom osnovu.

 

čaršija kaže da je TOB progurao reku na listu

 

izvinjavam se za datum, prevideo sam. tim gore...

Link to comment

imamo li preporuku za sushi delivery

 

da ste mene pitali ja bi rekao fine sushies u hadži prodanovoj

 

/vrv zato što se ne sećam da sam bilo gde drugo išao, a ovi su skroz dobro/

 

no možda bi promenio ali ne na slabije

 

rolnice sa krem sirom stop

Link to comment
18 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

sushirrito je meni bio odličan

 

18 hours ago, *edited by mod said:

Omakase. Nema bolji u BG. 

 

18 hours ago, Milošica said:

Meni dobar Ljuti Monah.

 

 

omakase bio diskvalifikovan u startu, neko je imao loše iskustvo sa nedavnom dostavom

 

angry monk se učinio poskupim, u toj kategoriji cene mislim da ću pre da idem na ebisu

 

dosta sam se lomio oko bad sushija, čini mi se da je ovaj vlasnik/sushi efendija onaj filipinac što je dugo radio na spratu vule-vua na neimaru a ćale mu bio sushi chef u ebisu pre jedno 10+ godina.... ali se pojavio problem oko dostave sa woltom pa sam i to odjebo

 

i na kraju sastavio dobru narudžbinu iz fine sushies, em je komšiluk em je sigurica, znam kakvi su - i sve zavisi šta se tačno naruči

 

tako da je umesto spaljivanja 200-250e u obližnjoj cionističkoj ispostavi na kraju naš šestoro dobro jelo za 9000 rsd /7400 sushi, 60 komada + 1600 prazne palačinke 20 komada od 2 bake/, piće po principy BYOB, stukle se 3 flaše tops vina, 10-tak konzervi pive i to bi bilo to.

 

velika preporuka umesto odlaska na licino mesto.

 

 

18 hours ago, *edited by mod said:

Svaka čast, ja stvarno ne mogu ta moderna munze dranja a La Koordinata i njihov komšiluk.

 

na kraju nisam nikad bio u koordinati, šta je sad problem tamo

  • +1 2
Link to comment

sushirrito je trebalo da mi bude zanimljiv jer često prolazim tuda ali na dostavi je meni bio čudan, tražio sam set menije i slično, nisam to tamo video. plus nisam bio in da mood za te sushi burrito fusion eksperimente.

 

zapravo vizuelno najbolje izgleda bad sushi, to ću uskoro da overim

 

pakao koliko je ebisu skup sada, obični kokteli 15e jbte

 

 

Link to comment

Probaj solo omakase, pa ćeš videti ;)

 

U pravu si za vlasnika Bad Sushija.

 

Koordinata je jednostavno bezobrazno skupa. To je fast food na pijaci i to sa unapred naručivanjem. Jeo sam više puta ali preteruju. 

 

Čisto poređenja radi 150din je 100g ribanca 100g jufke 230din xD

 

Od jela ima ceo meni kod njih na instagramu.

  • +1 1
Link to comment

prijatno predveče kod sirotog ribara na savi, iza ade ciganlije

 

ko zna gde je već duže vreme pokojna ivanjica, njene ostatke u najboljem obliku će naći kod sirotog ribara, splav direkt na vodi ispred nekadašnje legende rečnog ugostiteljstva beograda. ne samo konobare gorana i stanka nego i 99 posto isti meni plus prijateljski osećaj što u tanjiru, što u novčaniku. roštilj se prodaje na kilo, riba takođe ali se nema osećaj socijale već samo prohujalih vremena. ovo je rečna meana kakve više ne prave, nema skupih džipova ispred, hrana je poštena i nema laži nema prevare. na pitanje kako spremate ribu /da u zavisnosti od odgovora odlučim da li ću smuđa soma ili deveriku/, lik mi je mrtav hladan odgovorio - u fritezi u palminom ulju. mislim da mi nijedna od par stotina čardi splavova i kafančuga koja radi to isto ne bi priznala, pogotovo ne na tako direktan način. naravno pao je som koji je ispao savršeno za nas dvoje. bez pratećih mimirisa rečnog dna, hrskava korica, sočno meso, lepi komadi koji se lako odvajaju od centralnih kostiju, pa još limun i marinada sa belim lukom, bez suvišnog proseravanja za savsku ribu /beli luk je u običnom zejtinu/ itd itd. kupus salata besprekorna i po JUS-U koliko to može biti sveže narendana pa začinjena pred služenje i sasvim ok krompir salata. riblja čorba daleko iznad nivoa dunavskih alasa i ribnjaka koji prodaju vodicu od pranja čorbaluka kao riblju čorbu, ova je pristojno gusta, puna mesa i najvažnije za mene - bez brašna - taman da se u nju rkne kašika tucane paprike za pikantniji okus.

 

sve to plus 1 pivo i 1.5l negazirane voda vode - 2740 rsd, sa napojnicom 3000 ili 25e. prijateljski dojam pojačava nedostatak fiskalnog, boli me q da finansiram blizance iz mog pdžea. nema bolje a ekonomičnije prehrane nedeljom za dvoje gladnih.

 

na pitanje kako ide biznis, goran kaže da se ne žale i dodaje vizit kartu uz proporuku rezervacije za vikend jer ume da se napuni. ima i terasa, ugođaj je doista vijetnamski uz prateće efekte na savi - komarci, smrdibube i plastične flaše u reci ali sve ostalo je toliko na vašoj strani da ćete mi se jednog dana zahvaliti. u štiklama se ne može na splav, stoji znak na ulazu jer se ide preko gvozdene mreže pa bi se pre utopili nego živi stigli tamo gde ste krenuli.

 

hvala @MayDay za davnu preporuku koju sam naravno bio prevideo, ali pamtim i cenim. respect.

 

 

Edited by Eleniko
  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment

u više navrata sam bio u solunskom originalu - to elliniko, u blizini bele kule

 

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g189473-d3404582-Reviews-To_Elliniko-Thessaloniki_Thessaloniki_Region_Central_Macedonia.html

 

bio sam u doba kad su počinjali i ložili se, baš sam voleo

 

danas su solidna turistička destinacija, nema tog uzbuđenja kao nekad a i ja sam se u solunu prešaltovao na neka malo više underground mesta od ovog na kome dominiraju oni koji idu ka ili sa halkidikija

 

ako je bg ispostava na tragu originalne onda je vrv solidno za jedan etnički restoran, ipak ne možemo očekivati grčki gastro svemir na 1000km od elade. niko mi nije rekao ništa loše o njemu, naprotiv, sem da nisu našli mesto ili mogli da rezervišu jer je sve bukirano danima unapred.

  • +1 2
Link to comment
On 23.2.2024. at 12:23, *edited by mod said:

Probaj solo omakase, pa ćeš videti ;)

 

 

fun fact za omakase - izgleda da je to delivery only mesto ili ja nisam najbolje video iz autoa da tamo postoji bilo kakav restoran

 

vozao sam se po lekinom brdu i zadesio u g.vučića, onda mi iz dubine malog mozga izroni da se omakase na sajtu odaziva na adresu u toj ulici

 

dođem do broja u očekivanju nekog fensi mesta u novogradnji, ali broj 63 nalepljen na skoro pa straćaru koju sam upamtio da su tu ordinirali neki cigranti plus je bio neki šašavi bife koji nije zaživeo /tipa pijani stric ili slično/

 

velika staklena površina na prozoru i vratima je zadenfovana nečim šta vas sprečava da vidite šta je unutra

 

sa druge strane može da se uđe da se pokupi narudžbina

 

sad da li unutra može da se sedi i slično, ne znam - a meni je kod sushija dosta bitan momenat da mogu da gledam majstora kako radi

 

no dobro

 

inače sam bio bacio na njihov chefs choice od 80 komada za nekih 10,000 rsd - sutra imamo ponovo sedeljku kod mene pa je sushi opet aktuelan, no ozbiljan downer mi je što toliko polivaju sushi raznim sosovima, sve i da su najbolji na svetu to baš ne volim /grci to masovno rade, budale - oni čak umeju ceo roll da utapkaju u prezle i bace ga u fritezu i onda zaliju majonezom - ko da je ne daj bože karađorđeva šnicla/.

 

mislim da će sutra da radi dostava iz bad sushija.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...