Jump to content
IGNORED

BG restorani v2.0


renne

Recommended Posts

Da banujem Džejmi Olivera? Rado bih :fantom:

 

PS: sa paeljom je prošao još gore, tvrdi da je dobijao i smrtne pretnje 

Link to comment

Jasta,tamo neke 2010 narucio carbonara take away dostava na posao.2500 dinara.Evo jos se secam bednog osecaju dok sam placao saku spageta.

  • Tužno 1
Link to comment
13 minutes ago, aram said:

PS: sa paeljom je prošao još gore, tvrdi da je dobijao i smrtne pretnje 


da li ju je oplemenio pa metio malo karija?  :tongue:

Link to comment
4 hours ago, aram said:

Još gore, chorizo, a to je big no-no. A onda i šargarepu, gomilu graška... otprilike ovo:
Ct7FCSwWgAAzarF?format=jpg&name=900x900


da je dodao jos dva tri krompira i da lepo napise djuvec iz Spanije 

Link to comment

Ako mi je išta urnebesno, to je talijanska uber-pasija i padanje u fras na recepte koji nisu onako kako ih je nonna pravila. Bez da branim Džejmija, jer oduvek mi je nešto smetalo kod njega - ima ona epizoda kad putuje Italijom, a u svakom selu imaju svoj način spremanja nekog jela i ako nije BAŠ tako zgotovljeno, samo što ne potežu noževe i sekire. Narod koji je svetu dao nebrojene filozofe, naučnike i umetnike, kroz istoriju zadužio svet na x načina, hoće do poslednjeg da se bije jer si prelomio špagete ili jer si naručio kapućino poslepodne, komedija.

Razumem ako restoran tvrdi da služi jela po Italo-domorodačkim receptima u koje stavlja što tamo ne ide, ili oduzima što je obavezno, ali ta zgražavanja na lokalne i personalne varijacije su čist piš.

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, zorglub said:

Ako mi je išta urnebesno, to je talijanska uber-pasija i padanje u fras na recepte koji nisu onako kako ih je nonna pravila. Bez da branim Džejmija, jer oduvek mi je nešto smetalo kod njega - ima ona epizoda kad putuje Italijom, a u svakom selu imaju svoj način spremanja nekog jela i ako nije BAŠ tako zgotovljeno, samo što ne potežu noževe i sekire. Narod koji je svetu dao nebrojene filozofe, naučnike i umetnike, kroz istoriju zadužio svet na x načina, hoće do poslednjeg da se bije jer si prelomio špagete ili jer si naručio kapućino poslepodne, komedija.

Razumem ako restoran tvrdi da služi jela po Italo-domorodačkim receptima u koje stavlja što tamo ne ide, ili oduzima što je obavezno, ali ta zgražavanja na lokalne i personalne varijacije su čist piš.

Mi nismo dali svetu nebrojene filozofe, naucnike i umetnike, ali kad se pocne sa dinstano-vs-sveze-meso-u-sarmu razgovorom ume da se zavrsi lose.

  • Haha 5
Link to comment
1 hour ago, zorglub said:

Ako mi je išta urnebesno, to je talijanska uber-pasija i padanje u fras na recepte koji nisu onako kako ih je nonna pravila. Bez da branim Džejmija, jer oduvek mi je nešto smetalo kod njega - ima ona epizoda kad putuje Italijom, a u svakom selu imaju svoj način spremanja nekog jela i ako nije BAŠ tako zgotovljeno, samo što ne potežu noževe i sekire. Narod koji je svetu dao nebrojene filozofe, naučnike i umetnike, kroz istoriju zadužio svet na x načina, hoće do poslednjeg da se bije jer si prelomio špagete ili jer si naručio kapućino poslepodne, komedija.

Razumem ako restoran tvrdi da služi jela po Italo-domorodačkim receptima u koje stavlja što tamo ne ide, ili oduzima što je obavezno, ali ta zgražavanja na lokalne i personalne varijacije su čist piš.


burek sa sirom style

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

burek sa sirom style

 

To je lajt varijanta, bosančerosi bi morali na aparate kada bi shvatili da bosforski grandaddies of the dish imaju verzije sa i sa sirom i sa zeljem, koje takođe zovu börek.

  • +1 4
Link to comment
8 hours ago, zorglub said:

 

To je lajt varijanta, bosančerosi bi morali na aparate kada bi shvatili da bosforski grandaddies of the dish imaju verzije sa i sa sirom i sa zeljem, koje takođe zovu börek.

 

 

i sa patlidzanom i sa krompirom i slatka sa pudingom

 

boregi/borek je bukvalno rec za pitu-urolano testo sa raznim nadevima spremljeno na sve moguce nacine

  • +1 1
Link to comment

Od mesta koje sam u poslednje vreme obišao:

 

- Faro na Vračaru - sve preporuke. Obavezno probati karfiol za predjelo.

- Pampour wine bar u Njegoševoj - vrlo lepa atmosfera, cene vina korektne (jako dobra valpolicella na čašu 1100 din, za lošiju sam plaćao i 2x toliko u BGD), jako lepi sirevi, pačeći kanapei zanimljivi iako za moj ukus preslani

- Jerry NBG - i dalje drži nivo usluge i hrane, meni i dalje 100x bolji nego Bela reka

- Korzo splav - devojka baš zadovoljna sušijem, mene ne radi ta vrsta hrane ali im je osso bucco bolonjeze u top 5 pasta koja sam skorije jeo

- Le Fer - renovirani splav, kokteli dobri, hrana u najboljem slučaju prosečna

- Trpeza u MML - isto kao uvek, predobro i preobilno

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
On 23. 3. 2024. at 21:41, Eleniko said:

bad ramen je ozbiljan posao, to je isti vlasnik kao i bad sushi koji je već 20 godina u beogradu, filipinac, otac mu je bio šef kuhinje ebisua na vrhu square 9 koji je do dana današnjeg sa svom proliferacijom azijskih restauracija u gradu - prosto neprejebiv.

On je u bad sušiju, u bad ramenu mislim da mu je baš otac i obojica su manjinski vlasnici. Većinski vlasnik oba restorana je grk rođeni beograđanin. U bad sušiju često sačekam zoru kada sam u Beogradu…

Edited by Heaviside
Link to comment
3 hours ago, Heaviside said:

On je u bad sušiju, u bad ramenu mislim da mu je baš otac i obojica su manjinski vlasnici. Većinski vlasnik oba restorana je grk rođeni beograđanin. U bad sušiju često sačekam zoru kada sam u Beogradu…

Eh gde ide svet :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...