Jump to content
IGNORED

BG restorani v2.0


renne

Recommended Posts

2 hours ago, Tsai said:

 

Obraze, brizle, pihtije, jezik, repove, ljute belolucane, pastetu od divljaci, kiseli kupus

 

Sve sam to jeo danas. Preminucu

Jel znaš brate koliko desničara ide tamo

  • Haha 2
Link to comment

Nemojte da samo ja pisem. 🙂

 

Osteria Mozzarella na Novom Beogradu

 

IMG_6644.thumb.jpeg.cfab590320279b759eb734aadb0f0b68.jpeg

 

IMG_6645.thumb.jpeg.acfe8ff8360e3d1141c701512117f6a1.jpeg

 

Na prvoj slici je Zeleni rizoto sa curetinom, spanacem, graskom, mocarelom, susenim paradajzom, bosiljkom, parmezanom, blukom, na drugoj spagete sa tartufima u koturu Parmidjano Redjano sira.

 

Rizoto je bio ukusan, mislim imao je ukus - svasta su stavili tu 🤨, ali nije to bio ukus spanaca, ni graska, osim kad nabasas na zrno, ni bosiljka, a opet je bilo slano, zasitno, kao da je imalo i neki after taste vegete, vrv nije, a ne bi se cudila ni da jeste, nesuptilno i ne znam sta mi bi da to narucim.

Spagete su bile al dente, samo sam probala, jedva da sam ista mogla da osetim posle rizota.

 

Dezert - tiramisu, rekla bih od biljne pavlake. Ne primetih u njemu ni kafu, ni alkohol, samo na nepcu onaj karakteristicni osecaj biljne masnoce razredjene dodacima od E1 do E10000.

 

IMG_6646.thumb.jpeg.ecdcf5e5f9d76f88055c254e155ec4b4.jpeg

 

Na pocetku bio kuver - fokaca sa sirom i namazom od maslina (nije to fokaca), a posto nisam znala da postoji kuver, a bila sam gladna, narucih bruskete sa paradajzom: pica testo razvuceno u duguljasti oblik zapeceno sa ceri paradajzom, malo sira (diskretno, neprimetno) i rukola.

 

Meni podeljen po regionima Italije - zanimljiva ideja, to me je i privuklo, ali treba malo vremena i strpljenja za snaci se.


Unutra dosta stolova, konobari se jedva provlace izmedju, pet friendly, sa zaviscu sam gledala stolove do prozora (za sestoro su).

 

Sve u svemu, necu ponoviti.

  • +1 2
  • Hvala 2
  • Tužno 1
Link to comment

nije u pitanju klasičan restoran već take away, za sve koji gravitiraju ka tzv savskim blokovima najtoplija preporuka za “domaćicu maju”

sve na kašiku je 1 vrh

 

preko puta ulaza u oš mladost, blok 64, ima ih na walt/gloovo

  • Hvala 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...