Jump to content
IGNORED

BG restorani v2.0


renne

Recommended Posts

Bio sam prošle godine u MH i jeftinije je pečenje nego u BSK, i to solidno jeftinije, ako se dobro sećam.

Edited by napadaj
Link to comment

Bio sam u Grosu (Leskovac) juce. Odlicna klopa (rostilj) i kafana. 

Prosli vikend u Radnickom, nije lose, ali Gros bolji. 

  • +1 1
Link to comment

Bila sam u Bad ramenu i prilazem slike 🙂

 

Jedno je Shoyu ramen, drugo Veggie, trece je musav meni, ali moze sigurno da se nadje na netu jasnijih slika.

 

Mesto je malo i uvek puno (uglavnom stranci), stolovi nagurani, ali sve to ipak deluje sarmantno, usluga ljubazna i efikasna (govore srpski, ali im nije maternji).

 

Ponuda nije velika: pet vrsta ramena, gyoze (pork/veggie), edamame, kimchi i jos par small dishes (ne mogu da kazem da su predjela, a ni da su prilozi).

 

Sedela sam za stolom sa pogledom na kuhinju i videla da sami razvlace testo i masinom seku u nudle - dakle nije kesica IndoMie kao sto mi se desilo da dobijem u jednom bgd restoranu.
Shoyu je dobar masan i tezak, ne mnogo zacinjen, jaje blago marinirano, dok je Veggie, cini mi se, samo sam probala, bogatijeg/raznovrsnijeg ukusa (ima u sebi parce klipa kukuruza zapecenog!). Kolicina dovoljna, meni i malo vise od toga.

 

Sledeci put bih probala Kimchimen i pork gyoze.

 

Solidno, vraticu se.

 

Kad sam prvi put svratila (i nije bilo mesta) pitala sam za dostavu - nemamo, bice za mesec dana, rekose.

IMG_6368.jpeg

IMG_6370.jpeg

IMG_6371.jpeg

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

bad ramen je ozbiljan posao, to je isti vlasnik kao i bad sushi koji je već 20 godina u beogradu, filipinac, otac mu je bio šef kuhinje ebisua na vrhu square 9 koji je do dana današnjeg sa svom proliferacijom azijskih restauracija u gradu - prosto neprejebiv.

  • +1 4
Link to comment
On 20. 3. 2024. at 21:06, kud u maglu Simoviću said:

kažu da za vikend izbace preko 30-40 prasića

:shock4: 


ceo jedan razred :sad:

  • Haha 6
Link to comment

Bilo je neko mesto koje se zvalo Ramen - nikad nisam bila, samo sam narucivala preko Wolta, koje je u ponudi imalo samo nekoliko vrsta ramena, a bili su sjajni.

Medjutim, to nije dugo trajalo, odjednom su nestali.

Zna li neko o tome, cini mi se da je bilo u Karadjordjevoj?

Link to comment

apropo karbonare - secam se kad su u ABC u Zemunu (dok je Cira jos drzao) prodavali 50 grama karbonare za 2500din - to je tamo 2011-12 - dodju estradne umetnice i u povratku svracaju u ulicu gladnih na (tada jos dobar) sis. 

Najjaci restoran ikad (pre prodaje) sednes,  izadje debeli kuvar pogleda te pa kao zna sta ce da ti sprema :D 

Edited by Blojler
  • Haha 4
Link to comment
3 hours ago, msv said:

Otvoren Jamie's Italian

Meni

Još jedan italijanski restoran bez prave karbonare, stavljaju rikotu

Džejmijeva karbonara je skandal na YT, gde bi Italijani da ga vešaju. U UK je lanac tih restorana propao, ali naši carevi/idioti znaju bolje pa kupuju ime propale firme 😂 :isuse:

  • Haha 1
Link to comment
4 hours ago, msv said:

Još jedan italijanski restoran bez prave karbonare, stavljaju rikotu


pa ionako nije karbonara nego "kremasta karbonara" ma šta to bilo

pošteno, nema prevare, pa ko voli nek izvoli
 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...