Jump to content
IGNORED

Kolaps elektroenergetskog sistema?


James Marshall

Recommended Posts

po nekim mojim davnim saznanjima realni gubici usled prenosa i transfomacije bi trebalo da su oko 7%@Moonwalker to sigurno bolje zna. sve ovo iznad je posledica krađe struje i  nenaplaćenih a fakturisanih računa. setite se lepe brene. nije krala, samo nije plaćala. veruje da je ovaj drugi deo veći od prvog.

 

praštajte ako grešim oko ovog 7%. odavno sam van struke.

Link to comment
On 21.10.2022. at 20:00, renne said:

oko 15kwh godišnje

Bogami moj već pomenuti SBB digital receiver troši 4kw sedmično (merio preko onog malog uredjajčića što ide na utičnicu) a on i frižider (za koji naravno očekujem da troši) mi pojeli skoro svu struju dok nisam bio tu,.tako da preostala uglavnom novija elektronika ne troši puno fantomske struje.

  • Hvala 1
Link to comment

Preporucujem vam da procitate ovaj francuski strip

 

Le monde sans fin

World Without End

Welt ohne Ende

 

 

image.png.03a40fdf99d726ad2105450a9c279dda.png

Crtez: Christophe Blain

Prica: Jean-Marc Jancovici (potrazite n'a internetu o njemu)

 

Odlicna strip koji pokazuje u kakvim smo u stvari govnima.

Jancovici preporucuje neka radikalna rijesenja kao na primjer drasticno smanjenje avionskih letova (max dva do cetiri po osobi i to ne godisnje nego za svoj zivotni vijek). 

Preporucuje isto tako drasticno smanjenje upotrebe automobila kao i kraj fosilne energije. 

  • Hvala 1
Link to comment

Hvala, nisam čitao strip, ispraviću to.

 

Nikako ne možemo da se izvučemo iz situacije u kojoj smo, a razlog je što skupljamo pare sms-om da izlečimo dete. Društvo koje ima takav sistem vrednosti mora da propadne. Društvo koje uvodi zabranu abortusa, koje nema univerzalnu zdravstvenu zaštitu, društvo koje je razvoj nauke prepustilo privatnim firmama -  mora da propadne.

  • +1 5
Link to comment
10 hours ago, borris_ said:

Preporucujem vam da procitate ovaj francuski strip

 

Le monde sans fin

World Without End

Welt ohne Ende

 

 

image.png.03a40fdf99d726ad2105450a9c279dda.png

Crtez: Christophe Blain

Prica: Jean-Marc Jancovici (potrazite n'a internetu o njemu)

 

Odlicna strip koji pokazuje u kakvim smo u stvari govnima.

Jancovici preporucuje neka radikalna rijesenja kao na primjer drasticno smanjenje avionskih letova (max dva do cetiri po osobi i to ne godisnje nego za svoj zivotni vijek). 

Preporucuje isto tako drasticno smanjenje upotrebe automobila kao i kraj fosilne energije. 

 

Pa mislim da smo doomed te doomed...

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

To opet Mića sabotira :fantom: onaj "Pro-mont" ili kako se zovu oni podizvođači od Grčićevog jarana, što dolaze na svaki protest protiv sadašnje uprave 

Super mi je taj Grčić, taj je toliko operisan od politike i realnog sagledavanja sebe da misli da će ako se EPS dodatno sjebe da će neko (čitaj Vučić) da kaže "e da nam je sad tu Mića"

Doduše, ako je Vučić mogao da rehabilituje sve one ratne zločince, Kertesa, Vladislava Jovanovića, Komrakova, na kraju i Gašića, pa nije Mića najgori 

Edited by James Marshall
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...