Jump to content
IGNORED

Kolaps elektroenergetskog sistema?


James Marshall

Recommended Posts

pa to ce moci svaki srbin da ukopa u avliju. mora, valjda, samo da vodi racuna da je iznad septicke jame.

pih, daj to da pazarimo na angro. dace braca popust na kolicinu i neuvodjenje sankcija.

nema, kada USB covek smisli to mora da radi ko singerica.

  • +1 1
Link to comment
13 hours ago, El Guapo said:

Ja bih probala, ali nemam uplatnicu za oktobar koja mora da se dostavi. Plaćam preko bančine aplikacije i čim uplata prođe, bacim onaj papir.

 

Link to comment
10 hours ago, Tihajeza said:

Ja bih probala, ali nemam uplatnicu za oktobar koja mora da se dostavi. Plaćam preko bančine aplikacije i čim uplata prođe, bacim onaj papir.

 

Ko kaže da treba?

https://potrosackisavetnik.com/kako-da-dobijete-povracaj-novca-zbog-nezakonitog-odlaganja-pocetka-grejne-sezone/
Quote

Poštovani/a,

Pošto su zvaničnici Grada Beograda objavili da je početak grejne sezone odložen do 1. novembra, a JKP i „Beogradske elektrane“ me nisu snabdevale toplotnom energijom tokom grejne sezone u periodu od 15. oktobra pa do 31. oktobra tražim da u skladu sa Zakonom o zaštiti potrošača izvršite odgovarajuće umanjenje cene, tj. smanjenje mog ukupnog zaduženja za grejanje tokom grejne sezone.

Moj IDENT broj je:

Samo ubaciti Ident broj.  

 

Ja poslao.

Link to comment

Da se to sinoć oko ponoći nije desila neka havarija u nekoj od termoelektrana pošto vidim na onoj aplikaciji da proizvodnja odjednom pala sa 2900 na 2400 MW, a samim tim i uvoz skočio? 

 

 

Screenshot_20221120_201136.jpg

Edited by Tinman
Slika
  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, Tinman said:

 

 

Energy Flux

 

 

Gledaj drugu stranu (Razmena elektricne energije) i skroluj duz grafika noc subotu na nedelju i prati vrednosti na karti. Izgleda da je nesto sto je vec kupljeno kao dugorocni ugovor. Uporedjujes Ukupno sa Planirano. Ako imaju ugovore da uvezu ne kenseluje se, nije to po spot cenama. Verovatno je bilo planirano sa koja kolicina sa kakvim ugovorima. Uglavnom je uslo manje od planiranog. 

 

Edit: Vidi se da su Hrvati i Madjari u nekim satima preuzimali vise od planiranog, tako je bilo dosta tranzita.

 

 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

uvezoše ugalj za tent iz indonezije, dolazi baržama, jedini problem je što ne postoji sistem da prebace ugalj sa barže do sistema za prenos uglja

 

trenutno se rešava taj problem :rolleyes:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...