Jump to content
IGNORED

Kolaps elektroenergetskog sistema?


James Marshall

Recommended Posts

23 hours ago, mraki said:

Za ovo već predsednik lično donosi orden na kućnu adresu.

Šta će onda Renne-u da podigne spomenik na Trgu republike ?

 

Ja sam inače bio na moru taj mesec, pa je zato tako ispalo.

Link to comment

Шта каже Зоурана, и синоћ смо увозили струју. Замисли како ће бити у јануару када не буде довољно гаса у Сарајеву или Бањалуци па се сви буду гријали на струју које неће бити за извоз па нећемо имати одакле ни увести.

 

Какав скуп кловнова.

  • +1 4
Link to comment

Navodni budući strateški partner EPS-a ima manje od 50 zaposlenih.

 

Quote

OTKRIVAMO „UGT Renewables“, kompanija iz Majamija, u igri za ulazak u EPS
Javno preduzeće Elektroprivreda Srbije kako je pisala "Nova", trebalo bi do januara 2023. godine da postane akcionarsko društvo. Tom svojinskom transformacijom otvara se put ka privatizaciji EPS-a, odnosno ulasku strateškog partnera ili dokapitalizaciju. Prema saznanjima "Nove" kao budući potencijalni strateški partner spominje se američka kompanija "UGT Renewables LLC".

U Elektroprivredi Srbije je skoro pa sve spremno za svojinsku transformaciju, odnosno prelazak iz javnog preduzeća u akcionarsko društvo. Kako je pisala Nova prvi korak je već završen a to je procena imovine koja je prošla Vladu Srbije. Prema našim saznanjima sve bi trebalo da bude završeno do početka januara 2023. godine.

Izvori „Nove“ iz Vlade Srbije navode da je budući partner praktično već odabran, i da je to, navodno, firma UGT Renewables LLC. Ova kompanija iz Majamija bavi se izgradnjom postrojenja u oblasti obnovljivih izvora energije i već je uveliko na srpskom tržištu. I već sarađuje sa državom.

„Ta američka kompanija je viđena za budućeg strateškog partnera. Saradnja već postoji, a počela je pre desetak meseci“, navodi izvor „Nove“ u EPS-u. Naime, u avgustu 2021. godine potpisan je Sporazum o strateškoj saradnji između Ministarstva rudarstva i energetike Vlade Srbije i predstavnika kompanije. Potpis na taj sporazum u ime Vlade stavila je ministarka energetike Zorana Mihajlović.

https://nova.rs/vesti/biznis/otkrivamo-ugt-renewables-kompanija-iz-majamija-u-igri-za-ulazak-u-eps/

 

Quote

UGT Renewables
Offering a complete solution for pioneers of clean electricity, seeking to invest in renewable energy.
Solar Electric Power Generation, Miami, Florida
Company size
11-50 employees

https://www.linkedin.com/company/ugt-renewables/about/

Link to comment
  • 2 weeks later...

da se pohvalim. u selu sam potrošio 15% manje kWh nego u septembru. isto toliko manje nego u okobru prošle godin e. nagrađen sam sa 266 x 1,29= 343 RSD. hvala Njemu. naravski da nisam štedeo, potrošio sam koliko mi je trebalo.

 

nije za ovaj topik no, kao informacija. u ovoj godini sam za 10 meseci dobio popust na računima za stanarinu i struju ukupno 10000 RSD. prošle godine računi su bili manji za 9800. samo zato što je plaćano u rokovima.

  • +1 3
Link to comment

Još nema računa kod mene, baš me zanima kako sam prošao jer vodu grejem samo na gas, ono za prošli mesec mi je ipak nerealno.

Inače, gas sad izražavaju u kwh, kontam da se i tokom te konverzije nešto smuva.

Nisam našao podatak kako pretkvaraju kubike u kilovat časove. :unsure:

Edited by mraki
Link to comment

Стекао сам навику да перем судове од 23:00, тј. сада, :) јер ми је тад најјефтиније да трошим топлу воду. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...