Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

6 hours ago, roksi said:

 

meni se cini da smo stigli do kljucnog problema - cvrsto se drzis percepcije da je uloga savremene (ali i tacnije, koceptualne) umetnosti, da bude i da se drzi "iznad" naroda. sto je mega netacno.

 

Jok more vec je mega tachno. Pa pogledaj Krampine argumente (a i svoje) od pre par strana.

 

Reference, reference, reference. Zabole narod da gleda neko govno od rada i bakce se referencama. Pa cak se i cistacica koja je nesrecna videla sve i svasta u svom veku cisteci galeriju zajebala pa unistila "rad".

 

Pazi ovo:

tumblr_pee4n5gKfk1rjssdoo1_1280.jpg

 

Cetiri hiljade i petsto dolara bato, za gomilu djubreta. Ako se jos proslavi u sledecih par godina, ova kanta ce da vredi kao 1stan u Beogradu na vodi :heart:

 

Ko (i sta)  je omogucio da se ovo uopste razmatra kao umetnicko delo? Koji trust mozgova je doveo do ovoga, koji sistem se od ovoga hrani, kakve jebene veze ima ovo sa kako ti kazes "narodom"?

 

Covek btw. ima i video radove, uredno prikazivane po izlozbama i bijenalima :lol:

 

 

Quote

kladim se da bi caligula u picassovo vreme, na nekom ppp druzenju, isto tako kudio picassa kao sto ti ovde radis jednom baldessariju + on kawara-i.

 

Jok bre, zao mi je sto nemamo vremeplov pa da se kladimo pa da izgubis opkladu. Pikaso je zavrsio (jos jedan) krug istorije slikarstva, vrlo kompletno i inteligentno. Nigde nije iskocio van.

Edited by Caligula
Link to comment
4 hours ago, morgana said:

Kaligula, mozes li molim te da napises primjere po tebi valjanih umjetnika i umj djela iz 21. v?

Pokusavam da pratim topik, ali ne ide mi.

 

Morgana,  potpuno je pogresno percipirati me kao nekoga ko ne voli savremenu umetnost, ovde uglavnom pricamo o konceptuali i uopste delima od kojih je jaci (?) koncept koji stoji iza njih (eno primera gore)

 

Volim ja sve i svasta, cesto me ponesto prijatno iznenadi.

Edited by Caligula
Link to comment

@morgana

 

A.

 

Pa ne znam koliko je bitno za raspravu :D

 

pre sedam-osam godina otvorio sam na Tumblr-u blog gde sam neko vreme pakovao svoje fragmente, pa sam posle nekoliko meseci batalio. Tu imas ono sto se meni u vizuelnom dopada, od skulptura, grafika, fotografije, dizajna, slikarstva.

 

Iznenadices se (mozda) :D

 

Rubberpropeller

 

 

@Miralem kroz desetak reinkarnacija mozda i ti svratis na ovaj topik da nesto kazes pametno, racunam oko 2420te

Edited by Caligula
Link to comment
10 minutes ago, Miralem said:

reci cu to cvetom. uskoro.

 

Slobodno, i tebe 1cvet ceka. Kada vec moderacija ne reaguje.

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...