Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

Evo, ja smatram Schoenberga genijem, a ne marim za 90 posto njegovog opusa. Dovoljno mi je da cujem Verklaerte Nacht pa da prepoznam o kakvom se geniju radi, ali ne znaci da nuzno moram postovati serijalisticku muziku. Mozda tako i Kaligula? Nije to kontradikcija.

Link to comment
1 minute ago, Caligula said:

 

ne bre nego racunam da ne uplacujes ovaj narodni loto nego cekas neki sa jakim konceptom :D

 

aaa, dakle tu nesto bocka.

 

koncept je elitisticki, a zanat pripada narodu. je l smo najzad stigli do definicije ovog topika?

Link to comment
Just now, roksi said:

 

aaa, dakle tu nesto bocka.

 

koncept je elitisticki, a zanat pripada narodu. je l smo najzad stigli do definicije ovog topika?

 

promasaj, i to ozbiljan.

Link to comment

koncept je elitisticki i fabrikovan uz pomoc masmedija, a umetnicka praksa (treba da) pripada covecanstvu.

 

Ni "naroda" ni zanata, ni klasne podeljenosti,  jedini koji se sami izdvajaju su ovi koji kazu da su reference dovoljne. Ja ih zovem "oni koji se osecaju posebnim"

Edited by Caligula
Link to comment
2 minutes ago, Caligula said:

koncept je elitisticki i fabrikovan uz pomoc masmedija, a umetnicka praksa (treba da) pripada covecanstvu.

 

Ni "naroda" ni zanata, ni klasne podeljenosti,  jedini koji se sami izdvajaju su ovi koji kazu da su reference dovoljne. Ja ih zovem "oni koji se osecaju posebnim"

 

meni se cini da smo stigli do kljucnog problema - cvrsto se drzis percepcije da je uloga savremene (ali i tacnije, koceptualne) umetnosti, da bude i da se drzi "iznad" naroda. sto je mega netacno. pogotovo i nadasve ako govorimo o ikonama/imenima koje ovde potezemo.

 

a mozda ti ipak izmice da je ista jednostavno i "bazicno" samo refleksija trenutka. gde je potrebno da prodje odredjeno vreme , da bi se ustanovilo i medj sirom publikom vrednost tih radova. 

 

kladim se da bi caligula u picassovo vreme, na nekom ppp druzenju, isto tako kudio picassa kao sto ti ovde radis jednom baldessariju + on kawara-i.

 

 

 

Link to comment
14 minutes ago, roksi said:

 

meni se cini da smo stigli do kljucnog problema - cvrsto se drzis percepcije da je uloga savremene (ali i tacnije, koceptualne) umetnosti, da bude i da se drzi "iznad" naroda. sto je mega netacno. pogotovo i nadasve ako govorimo o ikonama/imenima koje ovde potezemo.

 

a mozda ti ipak izmice da je ista jednostavno i "bazicno" samo refleksija trenutka. gde je potrebno da prodje odredjeno vreme , da bi se ustanovilo i medj sirom publikom vrednost tih radova. 

 

kladim se da bi caligula u picassovo vreme, na nekom ppp druzenju, isto tako kudio picassa kao sto ti ovde radis jednom baldessariju + on kawara-i.

 

 

 

 

Tako je i Schoenberg mislio da ce njegove serijalisticke melodije mlekadzije zvizdukati kad idu na posao u vrlo bliskoj buducnosti. Proslo je 100 godina. 

Link to comment
1 minute ago, Meazza said:

Tako je i Schoenberg mislio da ce njegove serijalisticke melodije mlekadzije zvizdukati kad idu na posao u vrlo bliskoj buducnosti. Proslo je 100 godina. 

 

naravoucenije? 

Link to comment
1 minute ago, roksi said:

 

naravoucenije? 

 

Odgovaram na tvoju tezu da je potrebno vreme da bi se ustanovila vrednost te umetnosti medju sirom publikom. Ponekad da, a ponekad se ispostavi da sira publika ne prihvata nesto ni posle 100 godina. 

Link to comment
Just now, Meazza said:

 

Odgovaram na tvoju tezu da je potrebno vreme da bi se ustanovila vrednost te umetnosti medju sirom publikom. Ponekad da, a ponekad se ispostavi da sira publika ne prihvata nesto ni posle 100 godina. 

 

sure, okej. ali da li to neminovno znaci da je delo samo po sebi, suplje, elitisticko, nevredno? 

Link to comment
1 minute ago, roksi said:

 

sure, okej. ali da li to neminovno znaci da je delo samo po sebi, suplje, elitisticko, nevredno? 

 

Ne neminovno. :)

 

BTW, sta uopste znaci da je umetnicko delo vredno? Znam da je pitanje takvo da nas vraca back to the basics, ali to isto radi i umetnost koju si postavila, tako da mislim da je pitanje fer.

Link to comment

Moracemo da cekamo sto godina za svako sranje koje se pojavi da bi smeli da kazemo da je sranje. Malo li je

 

Inace nije da i ranije nije bilo sranja ali eto nisu prezivela. Ali ovo je jedini vek (zapravo udjosmo u jos jedan) koji sranja ohrabruje i etablira nedostatak kriterijuma za vrednovanje.

Edited by Caligula
Link to comment

auh.. krenem da pisem pa brisem jer postaje suludo. prosto se pitam da li da nastavljam ovaj besmisleni tango u troje ili ne? :laugh:

 

caligula do pobede :D :heart:

 

p.s. caligula, dugujes mi vecery kad ukapiras lepotu jednog on kawara-e. 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...