Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

7 minutes ago, Krampa said:

Za pikasa, Pise samo da nam je poznata ta izreka i kao sto sam rekao nema dokaza da je to izjavio ili napisao.  Za ostalo cu se vratiti

 

Mislis, nije overio izjavu u sudu? :lolol:

 

Na ovom primeru oko Pikasove izjave jasno se vidi tvoj nedostatak shirine nasuprot moje nepregledne shirine ruske stepe i opskurne dubine Bajkala :fantom:

 

Dakle tebi je jako bitno da li je ovo rekao Pikaso ili ne, a ne da li ovo dobra teza ili ne. Da sam ja ovo rekao a ne Pikaso, ti to ne bi ni uzeo u obzir. Ovako, 1Autoritet je to izjavio pa teza ima (za tebe) tezinu.

 

Za mene ima tezinu svaka teza koja u sebi ima potenciju, pa izneo je Krampa ili Pikaso meni isti qratz. Ali tebi nije. Zato ti ja spocitavam etabliranost, jer ti na zalost ne umes da razmisljas drugacije kada je savremena umetnost tema.

Edited by Caligula
Link to comment
39 minutes ago, Caligula said:

 

Mislis, nije overio izjavu u sudu? :lolol:

 

Na ovom primeru oko Pikasove izjave jasno se vidi tvoj nedostatak shirine nasuprot moje nepregledne shirine ruske stepe i opskurne dubine Bajkala :fantom:

 

Dakle tebi je jako bitno da li je ovo rekao Pikaso ili ne, a ne da li ovo dobra teza ili ne. Da sam ja ovo rekao a ne Pikaso, ti to ne bi ni uzeo u obzir. Ovako, 1Autoritet je to izjavio pa teza ima (za tebe) tezinu.

 

Za mene ima tezinu svaka teza koja u sebi ima potenciju, pa izneo je Krampa ili Pikaso meni isti qratz. Ali tebi nije. Zato ti ja spocitavam etabliranost, jer ti na zalost ne umes da razmisljas drugacije kada je savremena umetnost tema.

Ti si taj koji potencira vaznost pikasa i njegove navodne izjave.

 

On 24.8.2018. at 16:36, Caligula said:

 

Evo ti ilustracije kako me citas. Ja ti kazem da se slazem sa Pikasoom da je posle Altamire sve dekadencija, ti ucitas da je za mene Pikaso vrhunac umetnosti 

 

On 24.8.2018. at 16:08, Caligula said:

 

Onda se ocigledno ne razumemo jer meni je, (kao i Pikasou :sleep:)  posle Altamire sve dekadencija™

 

On 2.9.2012. at 0:43, Caligula said:

. "Posle Altamire sve je dekadencija" kaze Pikaso a ja sumanuto ponavljam.

 

On 29.8.2012. at 10:03, Caligula said:

vibrantnost i bogatsktvo linije koja npr. ne postoji u duzem periodu posle Altamire (hehe, posle altamire sve je dekadencija™ ). 

 

On 16.4.2010. at 23:00, Caligula said:

 ( "posle Altamire sve je dekadencija" Pikaso)

 

On 6.6.2008. at 11:29, Caligula said:

 

 

On 16.1.2008. at 11:34, Caligula said:

 sve (Pikaso: posle Altamire, sve je dekadencija)

 

 

Mrzi me da trazim ali ima toga još...

 

Edit: a jasno je i zasto to radis. Jedna od stvari koju si iskopao da bi argumentirao svoje stavove.  Ti zasnivas svoju priču na intuiciji

Edited by Krampa
Link to comment

Pa ti postavljas pitanje tacnosti te izjave, ne govoris o toj tezi koja je sjajna btw. Groznicavo se trudis da dokazes da ON to nije rekao, dakle ti ovde uvodis autoritet a ne ja. Da si ti ovo rekao ja bih se slozio sa tobom iako ocigledno nisi Pikaso.

Edited by Caligula
Link to comment
2 minutes ago, Caligula said:

Pa ti postavljas pitanje tacnosti te izjave, ne govoris o toj tezi koja je sjajna btw. Groznicavo se trudis da dokazes da ON to nije rekao, dakle ti ovde uvodis autoritet a ne ja. Da si ti ovo rekao ja bih se slozio sa tobom iako ocigledno nisi Pikaso.

Ne ne. Kao sto sam napisao gore. Ti to koristis kao argument jer je upravo (navodno) receno od Pikasa. Pikaso tebi sluzi kao autoritet i argument, jer ko god kontrira toj izjavi kontrira pikasu i po defoltu ispada budala. 

Link to comment

Lazes™

 

ja to koristim kao argument jer je teza dobra, a potpisujem Pikasa jer je on to rekao. Ti pak ne polemises o tezi nego je osporavas tako sto tvrdis da to Pikaso nije rekao (dakle nije bitno kakva je teza, bitno je ko je rekao).

 

Aj pokusaj ponovo.

 

NN lice reklo je da je posle Altamire sve dekadencija, sto recimo znaci da u likovnoj umetnosti nema napredovanja vec neprestanog kruzenja, gde su varijacije moguce jedino u mediju, nacinu izvodjenja. Sta mislis o tome?

 

Ili ako se ne slazes, u cemu je napredak he he

Edited by Caligula
Link to comment
16 minutes ago, ultra plasticni said:

Za sada blaga prednost za Kaligulu. Radi kao Dzef Mils na 4 gramofona

Zamisli sada tog dzef milsa da ima samo 4 ploce, negde u podrumu ih przi i govori celom svetu kako je savremeno djejovisanje bullshit I carvo ruho. 

Link to comment
20 minutes ago, Caligula said:

Lazes™

 

ja to koristim kao argument jer je teza dobra, a potpisujem Pikasa jer je on to rekao. Ti pak ne polemises o tezi nego je osporavas tako sto tvrdis da to Pikaso nije rekao (dakle nije bitno kakva je teza, bitno je ko je rekao).

 

Aj pokusaj ponovo.

 

NN lice reklo je da je posle Altamire sve dekadencija, sto recimo znaci da u likovnoj umetnosti nema napredovanja vec neprestanog kruzenja, gde su varijacije moguce jedino u mediju, nacinu izvodjenja. Sta mislis o tome?

 

Ili ako se ne slazes, u cemu je napredak he he

Ti stagnaciju pravdas tako sto poredis crni kvadrat malevica sa zumiranim detaljem sa nekog turskog ili perzijskog ukrasnog zida?

Link to comment
3 minutes ago, Caligula said:

Bolje cetiri ploce Majlz Dejviza nego pun kamion shunda

Moguce. Neko je davno rekao na ovom topiku. Problem ovog majmdfaka je privatne prirode. Propustio si svoje sanse sada ti je samo ostalo da pjenis i vrtis 4 ploce. Nemora biti tako. 

Link to comment
13 minutes ago, Krampa said:

Moguce. Neko je davno rekao na ovom topiku. Problem ovog majmdfaka je privatne prirode. Propustio si svoje sanse sada ti je samo ostalo da pjenis i vrtis 4 ploce. Nemora biti tako. 

 

Neces ovako pobediti u raspravi. Pre ti delujes frustrirano ovde.

Link to comment
2 hours ago, Krampa said:

Zamisli sada tog dzef milsa da ima samo 4 ploce, negde u podrumu ih przi i govori celom svetu kako je savremeno djejovisanje bullshit I carvo ruho. 

 

Fora je u tome sto Mils zna da radi i na 4 gramofona, i sa filharmonijskim orkestrom Monpeljea i sa apsolutno najnovijom tehnologijom koja moze da se zamisli iz Japana. Kaligula nije bas taj nivo, jebe ga ego, ali to je ok.

Link to comment
9 hours ago, Meazza said:

 

Neces ovako pobediti u raspravi. Pre ti delujes frustrirano ovde.

Nemam namjeru pobjediti, nisam frustriran niti mislim nista lose

 

 

7 hours ago, ultra plasticni said:

 

Fora je u tome sto Mils zna da radi i na 4 gramofona, i sa filharmonijskim orkestrom Monpeljea i sa apsolutno najnovijom tehnologijom koja moze da se zamisli iz Japana. Kaligula nije bas taj nivo, jebe ga ego, ali to je ok.

Mozda je Mils genetski preodredjen da bude DJ 

Link to comment
10 hours ago, Krampa said:

Moguce. Neko je davno rekao na ovom topiku. Problem ovog majmdfaka je privatne prirode. Propustio si svoje sanse sada ti je samo ostalo da pjenis i vrtis 4 ploce. Nemora biti tako. 

 

:lol:  pa da, ovo sve objasnjava. Radim kao nastavnik likovnog u Svilajncu i deca mi lepe zvake na stolicu umesto da sedim u MOMA-i u zgrcem pare. Naravno, nista od ovog nije tacno ali me iznenadjuje da si kod prve prepreke:

 

Quote

NN lice reklo je da je posle Altamire sve dekadencija, sto recimo znaci da u likovnoj umetnosti nema napredovanja vec neprestanog kruzenja, gde su varijacije moguce jedino u mediju, nacinu izvodjenja. Sta mislis o tome?

 

Ili ako se ne slazes, u cemu je napredak he he

 

shvatio da nemas odgovor na ovo kao ni ostatak tvoje brace po nerazumevanju i udario u neku licnu pateticnu pricu o toboznjoj neostvarenosti. Argument ti je za zlatnu medalju u forumskoj impotenciji i malo si me, da budem iskren, neprijatno iznenadio.

 

@Meazza  kud mu rece, razbio si charoliju

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...