Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

Just now, roksi said:

 

kazem ja... ovaj komplet topik je sporta radi. duchamp: cas genije, cas nije :D

 

Aj sad pokusaj da citas sta pisem :D

Link to comment
17 minutes ago, Caligula said:

 

Ja sam polozio pet  ispita istorije umetnosti. To sto me ne interesuju metastaze disanovog pisoara je kvalitet a ne nedostatak. Ti si ocigledno nesposoban da se samoisteras iz etabliranog i ja to mogu da razumem i ne pada mi na pamet da te omalovazavam zbog toga, a jos manje da lazem o tebi.

Mozda si u pravu ali pet ispita iz istorije umjetnosti jednostavno nema ništa sa onim šta ti tvrdis u vezi savremene umjetnosti. U stvari, to samo može da pojasni ovaj majndfak i da opravda ono što ja tvrdim. Ti ne posjedujes dovoljno znanja o savremenoj umjetnosti. Nije to problem, ali problem je kritikovati nešto o čemu zapravo jako malo znaš . Ti si u toj tvojoj istoriji stao kod pisoara. Sve ostalo je metastaza toga, kao što sam tvrdis.

Link to comment
4 minutes ago, Krampa said:

Mozda si u pravu ali pet ispita iz istorije umjetnosti jednostavno nema ništa sa onim šta ti tvrdis u vezi savremene umjetnosti. U stvari, to samo može da pojasni ovaj majndfak i da opravda ono što ja tvrdim. Ti ne posjedujes dovoljno znanja o savremenoj umjetnosti. Nije to problem, ali problem je kritikovati nešto o čemu zapravo jako malo znaš . Ti si u toj tvojoj istoriji stao kod pisoara. Sve ostalo je metastaza toga, kao što sam tvrdis.

 

Ako mislis na neko faktografsko znanje, tu si u pravu. Ali ako si primetio ovde govorim o logici npr. konceptuale (gde je ideja vaznija od dela he he). Ne moram da poznajem komplet turbofolk da bih rekao da je promasaj.

 

Kako ti miris te stvari u glavi (izlozim komad djubreta koji cistacica kasnije greskom baci, a iza tog djubreta serem na veliko) ne znam, ali nije moj problem.

Link to comment
1 minute ago, Host said:

Dozvoli da objasnim:

 

Caligula uvek vrti istu plocu - malo vrti A stranu, pa onda malo B :fantom: 

 

e to vec objasnjava stosta.

 

Spoiler

a nice guy, i'm sure. but a one string banjo 

 

Link to comment
5 minutes ago, roksi said:

 

e to vec objasnjava stosta.

 

  Hide contents

a nice guy, i'm sure. but a one string banjo 

 

 

Nista bolje od dobre racionalizacije :heart:

Edited by Caligula
Link to comment

jos jednom da upadnem, izvinjavam se

 

14 minutes ago, Caligula said:

 

Ako mislis na neko faktografsko znanje, tu si u pravu. Ali ako si primetio ovde govorim o logici npr. konceptuale (gde je ideja vaznija od dela he he). Ne moram da poznajem komplet turbofolk da bih rekao da je promasaj.

 

Kako ti miris te stvari u glavi (izlozim komad djubreta koji cistacica kasnije greskom baci, a iza tog djubreta serem na veliko) ne znam, ali nije moj problem.

 

sta to uopste znaci - da li mozes da objasnis to?

 

koncept/ideja moze da biva (i jeste) delo. ako ne mislis tako, kako mozes da cenis i branis, recimo, pikasa?

 

uopste, kako bi objasnio nekom danas (a ima jos uvek ljudi koji ne smatraju to umetnost i kome su pikasova dela ruzna i nevredna) vrednost tih dela?

 

 

 

Link to comment

E, pametnjakovići, evo vam jedna knjiga u kojoj se uzgred pojavljuje meni tad neverovatno pitanje i uzgred se daje i odgovor. Pitanje je jednostavno, kantovsko: Kako je moguće da umetnost ima istoriju?

 

Pa čitajte, ako niste previše ubrzani

 

6xLHAN5.jpg

 

Link to comment
2 minutes ago, Bujodrag said:

E, pametnjakovići, evo vam jedna knjiga u kojoj se uzgred pojavljuje meni tad neverovatno pitanje i uzgred se daje i odgovor. Pitanje je jednostavno, kantovsko: Kako je moguće da umetnost ima istoriju?

 

Pa čitajte, ako niste previše ubrzani

 

6xLHAN5.jpg

 

 

predivno pitanje! 

Link to comment
8 minutes ago, roksi said:

 

nope, vidis, greska. vec sagledavanje sire slike :heart:

 

 

 

Da ti je do sire slike citala bi sta se ovde pisalo.

Link to comment
1 minute ago, Caligula said:

Da ti je do sire slike citala bi sta se ovde pisalo.

 

mislila sam na sire nego sto je ova tema. i to sam napisala bez iole sarkazma, btw.

 

elem:

 

12 minutes ago, roksi said:

sta to uopste znaci - da li mozes da objasnis to?

 

koncept/ideja moze da biva (i jeste) delo. ako ne mislis tako, kako mozes da cenis i branis, recimo, pikasa?

 

uopste, kako bi objasnio nekom danas (a ima jos uvek ljudi koji ne smatraju to umetnost i kome su pikasova dela ruzna i nevredna) vrednost tih dela?

 

 

Link to comment
24 minutes ago, Bujodrag said:

E, pametnjakovići, evo vam jedna knjiga u kojoj se uzgred pojavljuje meni tad neverovatno pitanje i uzgred se daje i odgovor. Pitanje je jednostavno, kantovsko: Kako je moguće da umetnost ima istoriju?

 

Kako je moguce? Pa lepo, umetnost proizilazi iz konteksta kulture. Ne vidim sta tu nije jasno.

Link to comment
7 minutes ago, Meazza said:

 

Kako je moguce? Pa lepo, umetnost proizilazi iz konteksta kulture. Ne vidim sta tu nije jasno.

A koja je razlika izmedju umjetnosti i istorije umjetnosti?

Link to comment
Just now, Krampa said:

A koja je razlika izmedju umjetnosti i istorije umjetnosti?

 

Fenomen i istorija fenomena su isto? Muzika i istorija muzike su isto?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...