Jump to content
IGNORED

Transakciona analiza i psihološke igre


Recommended Posts

1 hour ago, Rowanoke said:

Ja ne poznajem nijednog muskog terapeuta,

 

Osim ako Zoran nije to a ne deluje mi. Uvek sam imala zene. 

Mahom muskarci koji odu u psihijatriju beze od urgence, neka moja shvacanja,

Hmm zanimljivo. 

Link to comment
14 hours ago, Miki_belavista said:

Pa zamisljam kako izgleda mlad zenski terapeut. Nekako deluje cudno,bar za nas mentalitet.Citao sam Jaloma ali to je drugo.

 

U kom smislu drugo? Misliš zato što je u pitanju stariji muškarac ili neka druga razlika? Ja sebe ne doživljavam nešto super mlado, ipak imam neko životno i radno iskustvo, ali vidim da me pacijenti doživljavaju kao "mladju", bez obzira na njihove godine, pretpostavljam u poređenju sa trenutnom većinom kolega, tako da iz te perspektive mogu da razumem. Yalom bi svakako bio pogrešna asocijacija, @ToniAdams kaže da ličim na Tori Amos, to je svakako bliže istini. :D

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Rowanoke said:

Ja ne poznajem nijednog muskog terapeuta,

 

Osim ako Zoran nije to a ne deluje mi. Uvek sam imala zene. 

Mahom muskarci koji odu u psihijatriju beze od urgence, neka moja shvacanja,

 

Ovo sa "begom" je malo smela tvrdnja, pošto i akutna psihijatrija ima dovoljno urgentnih situacija, koje nije tako lako izdržati. Možda bi se "beg" u (privatne) ordinacije tj. iz akutnih ustanova mogao zaista nazvati begom, mada ne nužno u negativnom smislu. Razlozi su sigurno raznoliki, u mom slučaju je jedan od razloga bio što nisam više želela da stalno gasim požare, već da pokušam da sprečim da do njih uopšte dođe, a smatrala sam da imam dovoljno "alata" za to (tj. bar za početak, uči se naravno stalno).

  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, Miki_belavista said:

Pa zamisljam kako izgleda mlad zenski terapeut. Nekako deluje cudno,bar za nas mentalitet.Citao sam Jaloma ali to je drugo.

 

Meni isto u glavi terapeut obevezno muškarac malo stariji, benigno kvaran i pun nekih svojih nerešenih situacija, verovatno zato što sve što znam o terapeutima su stereotipi iz filmova Vudija Alena i moguće i neke moje podsvesne projekcije. Sad baš pogledam statistike, konkretno u SAD 70% terapeuta su žene.

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, Pixie said:

 

Ovo sa "begom" je malo smela tvrdnja, pošto i akutna psihijatrija ima dovoljno urgentnih situacija, koje nije tako lako izdržati. Možda bi se "beg" u (privatne) ordinacije tj. iz akutnih ustanova mogao zaista nazvati begom, mada ne nužno u negativnom smislu. Razlozi su sigurno raznoliki, u mom slučaju je jedan od razloga bio što nisam više želela da stalno gasim požare, već da pokušam da sprečim da do njih uopšte dođe, a smatrala sam da imam dovoljno "alata" za to (tj. bar za početak, uči se naravno stalno).

Da, u pravu si, to je moja smela tvrdnja da muskarci zavrsavaju psihijatriju kako se ne bi suocavali sa urgentnim operacijama, davanja prve pomoci, laboratoriji.

Mada u Srbiji je neuropsihijatrija spojena,

Ovde god mene je neurologija odvojena od psihijatrije, 

Da li kod nas postoji i dalje neuropsihijatrija i neurologija? Koja je razlika? Neurolog se bavi mozgom kao organom? Zar ne? 

Link to comment
49 minutes ago, Rowanoke said:

Da, u pravu si, to je moja smela tvrdnja da muskarci zavrsavaju psihijatriju kako se ne bi suocavali sa urgentnim operacijama, davanja prve pomoci, laboratoriji.

Mada u Srbiji je neuropsihijatrija spojena,

Ovde god mene je neurologija odvojena od psihijatrije, 

Da li kod nas postoji i dalje neuropsihijatrija i neurologija? Koja je razlika? Neurolog se bavi mozgom kao organom? Zar ne? 

 

Nisam sigurna, ni ja ne radim u Srbiji, ali mislim da su to već odvojene specijalizacije. Neurologija se bavi poremećajima celokupnog nervnog sistema (ne samo mozga), kod kojih postoji jasna korelacija izmedju lezije, "defekta" i poremećene funkcije. Kod ("čisto", ako to uopšte postoji) psihičkih poremećaja najčešće ne postoji takva nedvosmislena povezanost (tj. bar prema trenutnim saznanjima), mada naravno ima "sivih zona" i preklapanja. U Nemačkoj je zato recimo u okviru specijalizacije iz psihijatrije obavezno da se provede minimum jedna godina na neurološkom odeljenju (a važi i obrnuto za neurologe, minimum jedna godina na psihijatriji).

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, francuski sobar said:

 

Meni isto u glavi terapeut obevezno muškarac malo stariji, benigno kvaran i pun nekih svojih nerešenih situacija, verovatno zato što sve što znam o terapeutima su stereotipi iz filmova Vudija Alena i moguće i neke moje podsvesne projekcije. Sad baš pogledam statistike, konkretno u SAD 70% terapeuta su žene.

 

I u Srbiji su, bar kad su u pitanju terapeuti koji dolaze iz psihologije a ne medicine/psihijatrije. Kod psihijatara mislim da je obrnuto ali i to se u poslednje vreme menja u korist veceg prisustva zenskih psihijatara. Ovo, naravno, govorim anegdotalno i iz nekog licnog iskustva, nemam nikakve podatke da potvrdim.

Link to comment
3 hours ago, Rowanoke said:

Ja ne poznajem nijednog muskog terapeuta,

 

 

3 hours ago, Rowanoke said:

......

Mahom muskarci koji odu u psihijatriju beze od urgence, neka moja shvacanja,

 

teza: shvacanje nepoznatog - ne shvatam

antiteza: upoznaj

 

(grupisanje prema smislu)

 

.....koju igru igraš ?

Link to comment

 

44 minutes ago, burazer said:

 

4 hours ago, Rowanoke said:

Ja ...

 

 

 

U vezi ovog boldovanog

 

Mene žena jednom nešto ispizdila kažem ja njoj da joj svaka rečenica počinje sa Ja. Ja pa ja, ja pa ja.

Ja stalno govorim ja?

Ja ti, evo i sad si

Ja budale, kad ne čuješ sebe lol

 

Posle sam video na forumu da meni skoro svaki post počinje sa ja, nekad to primetim odmah čim sam postovo, nekad se uhvatim još dok pišem pa kao prepravim u mene, meni i tako.

 

Doktore, jesam li mnogo loš čovek, spreman sam i na najgore vesti, mogu i ovi što se oko kauča okupljaju,

 

 

 

 

  • Haha 1
Link to comment
34 minutes ago, francuski sobar said:

 

 

U vezi ovog boldovanog

 

Mene žena jednom nešto ispizdila kažem ja njoj da joj svaka rečenica počinje sa Ja. Ja pa ja, ja pa ja.

Ja stalno govorim ja?

Ja ti, evo i sad si

Ja budale, kad ne čuješ sebe lol

 

Posle sam video na forumu da meni skoro svaki post počinje sa ja, nekad to primetim odmah čim sam postovo, nekad se uhvatim još dok pišem pa kao prepravim u mene, meni i tako.

 

Doktore, jesam li mnogo loš čovek, spreman sam i na najgore vesti, mogu i ovi što se oko kauča okupljaju,

 

 

 

 

Jaooooj, pa mozda smo istih godina, 

Bilo je jedna radionica za prosvetare, gde se govorilo o profesionalnom i licnom razvoju, i tu je moderatorkinja insistirala da se uvek pocinje sa JA dok se prica, ne sa Vi i ja, ta treba da se istice to JA. I to mi se urezalo u pamcenje. I u obracanju islo se sa nekom tamo negde, ne nego Ja sam ISLA tamo, neka vrsta sociolingvistike ali samo se to nije bas zvalo tako u to vreme 2000

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Pixie said:

 

U kom smislu drugo? Misliš zato što je u pitanju stariji muškarac ili neka druga razlika? Ja sebe ne doživljavam nešto super mlado, ipak imam neko životno i radno iskustvo, ali vidim da me pacijenti doživljavaju kao "mladju", bez obzira na njihove godine, pretpostavljam u poređenju sa trenutnom većinom kolega, tako da iz te perspektive mogu da razumem. Yalom bi svakako bio pogrešna asocijacija, @ToniAdams kaže da ličim na Tori Amos, to je svakako bliže istini. :D

Jao,Obozavam Tori Amos. E sad sam da provalim de radis,pe eto stizem kod tebe ne terapiju!

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, francuski sobar said:

 

 

U vezi ovog boldovanog

 

Mene žena jednom nešto ispizdila kažem ja njoj da joj svaka rečenica počinje sa Ja. Ja pa ja, ja pa ja.

Ja stalno govorim ja?

Ja ti, evo i sad si

Ja budale, kad ne čuješ sebe lol

 

Posle sam video na forumu da meni skoro svaki post počinje sa ja, nekad to primetim odmah čim sam postovo, nekad se uhvatim još dok pišem pa kao prepravim u mene, meni i tako.

 

Doktore, jesam li mnogo loš čovek, spreman sam i na najgore vesti, mogu i ovi što se oko kauča okupljaju,

 

 

 

 

 

Ako si prinudjen da cesto komuniciras na engleskom jeziku hoce to i odatle zbog tog njihovog SVOA pravila.

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Rowanoke said:

Da li su nas oni nas citali pa su danas objavili ono u grupi???? 

Nisam htela zaista bilo kog da napadam i kritikujem. 

 

Na šta misliš? Je l' može verzija za nas sa jeftinijim ulaznicama? :D

 

4 hours ago, Miki_belavista said:

Jao,Obozavam Tori Amos. E sad sam da provalim de radis,pe eto stizem kod tebe ne terapiju!

 

Ako si motivisan i terapeut ti je simpatičan, nema bolje startne kombinacije. :thumbsup:

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...