Jump to content
IGNORED

Transakciona analiza i psihološke igre


Recommended Posts

1 minute ago, pt 2.0 said:

neko može biti i potencijalno koristoljubiva osoba, ili osoba koja koristi privilegije npr. poznatosti, ili neko ko ganja veze i prečice, ali to ne znači da pristaje na to da bude silovan.

i ne znači da mu se silovanje ne može dogoditi.

 

ne postoji način da se silovanje izazove, u smislu da se opravdano izazove.

 

Molim te, nemoj da  mi prodaješ te parole. To ne dovodim u pitanje u ovom slučaju, niti sam. A da ne postoji način - postoji. Postoji čak i termina u psihologiji i psihoterapiji - psihološka igra koja se zove Silovanje, al ne bih dalje trolovao temu. 

Napisao sam nešto drugo - da je poruka koja se šalje, da ne kažem moralni narativ, mnogo loš. 

 

Link to comment
27 minutes ago, steins said:

@pt 2.0

 

Isteče mi edit -

 https://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/036215377300300407?journalCode=taxa

https://www.heretical.com/games/rapo.html

 

Dva brzinska linka gde je najgrublje opisano. 

 

@Caligula

Pa naravno da mora da pazi pobogu, šta ti je? Pa ne može da izbacuje montirane razgovore i kao, nema veze, u pitanju je silovanje. 

Kakav ti je ovo link, ovaj heretical? :laugh: Britanski ultradesničari, how very scientific. Dobro je kad čovek odma objasni svoju ideološku poziciju da se ne igramo struke. A prvo sam pomislio na ovog Little John lika iz skeča, još odma kad si pisao jbt. Al reko da ne kenjam unapred. 

 

To može da čita samo neko ko je baš ozbiljno naložen, a da se poziva na to kao relevantnu literaturu... Hevi, brate.

 

 

 

EDIT Biografija autora je više nego ilustrativna... A mi mislili Zoran Milivojević šarlatan. Vrh. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Simon_Sheppard_(activist)

Edited by Hermetico
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, morgana said:

svasta li se podvodi pod slobodu govora i na forumu i drugdje na netu

Znači bukvalno ultramizogini ultrarasista. Možemo pogledati i šta je Mengele pisao na temu da ne bude da se ne čuju 'obe strane'. Samo što je Mengele bar po obrazovanju stručnjak, a ovaj Heretical lik je samo lud od mržnje. 

 

Subjects mentioned on the site include Sheppard's theories such as his own "Procedural Analysis" concept, racial theories and stereotyping, Holocaust denial and general antisemitism, the inferiority of women and opposition to women's rights and feminism, the science behind sexual intercourse and its biological implications, and accounts of cannibalism around the world, among other topics. Despite lacking relevant qualifications or membership of the British Psychological Society, Sheppard presents himself as a psychologist and attempts to apply game theory and evolutionary psychology to the analysis of biological competition between the sexes and between different races, in a social Darwinistic sense. One notable aspect of his theories is that he claims that it is the male instinct to be racist, because this has evolved as an evolutionary drive to try to prevent females, who are evolutionarily inclined to view alien males as having high biological fitness as they have penetrated a territory without being killed, from engaging in miscegenation in the presence of males of other races, which would be genetically disadvantageous to the males as a group.

 

 

  • +1 5
Link to comment

jao brate kad krenu sa evolucionom psihologijom i za benigne stvari padne mi secer, mozes misliti pristupa, a ovo ovdje je cist nepatvoreni  fasizam ili, da potegnemo rezervisanu rijec, nacizam

Edited by morgana
  • +1 6
Link to comment
23 minutes ago, Hermetico said:

Kakav ti je ovo link, ovaj heretical? :laugh: Britanski ultradesničari, how very scientific. Dobro je kad čovek odma objasni svoju ideološku poziciju da se ne igramo struke. A prvo sam pomislio na ovog Little John lika iz skeča, još odma kad si pisao jbt. Al reko da ne kenjam unapred. 

 

To može da čita samo neko ko je baš ozbiljno naložen, a da se poziva na to kao relevantnu literaturu... Hevi, brate.

 

 

 

EDIT Biografija autora je više nego ilustrativna... A mi mislili Zoran Milivojević šarlatan. Vrh. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Simon_Sheppard_(activist)

 

U sad si me kao zajebao......bože zaboravio sam stari dobri obrazac sa FB92 - fašizam FTW :D 

Iskreno, nisam ni gledao šta je sajt, prosto je kratko objašnjena teorija igre......a i da jesam, bole me baš briga kakav je sajt. 

 

Al dobro,  sam sam kriv....verovatno sam odviše star pa sam zaboravio kakav je način forumske komunikacije. 

 

Ništa, kukajte vi i dalje na Leku i Vučića, i ostajte mi u dobrom zdravlju. 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, steins said:

 

U sad si me kao zajebao......bože zaboravio sam stari dobri obrazac sa FB92 - fašizam FTW :D 

Iskreno, nisam ni gledao šta je sajt, prosto je kratko objašnjena teorija igre......a i da jesam, bole me baš briga kakav je sajt. 

 

Al dobro,  sam sam kriv....verovatno sam odviše star pa sam zaboravio kakav je način forumske komunikacije. 

 

Ništa, kukajte vi i dalje na Leku i Vučića, i ostajte mi u dobrom zdravlju. 

Baš te briga ko 'objašnjava'? Interesatno. Ja kad oću nešto da naučim znači mi šta o tome čitam i ko je to pisao.

 

Ovo je ful fašizam, nažalost. Ovo su likovi koji noću jure migrante po ulicama i sve što uz to ide, čovek je osuđeni rasista i svako ko deli ovakvu literaturu u najmanju ruku može da začepi o tome šta loše utiče na društvo.

 

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, Hermetico said:

Kakav ti je ovo link, ovaj heretical? :laugh: Britanski ultradesničari, how very scientific. Dobro je kad čovek odma objasni svoju ideološku poziciju da se ne igramo struke. A prvo sam pomislio na ovog Little John lika iz skeča, još odma kad si pisao jbt. Al reko da ne kenjam unapred. 

 

To može da čita samo neko ko je baš ozbiljno naložen, a da se poziva na to kao relevantnu literaturu... Hevi, brate.

 

 

 

EDIT Biografija autora je više nego ilustrativna... A mi mislili Zoran Milivojević šarlatan. Vrh. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Simon_Sheppard_(activist)

Zašto je Zoran Milivojević šarlatan, zbog TV nastupa ili zbog onog što piše u svojim knjigama?

Link to comment
2 minutes ago, mareeee said:

@Hermetico da li je on transakcioni analitičar i da li je član našeg udruženja tran. analitičara?

Jeste, mislim da je i predsednik udruženja. Ali nije psiholog, niti psihijatar, tako da kad piše o nekim širim psihološkim pitanjima piše kao građanin, ne kao stručnjak. Trening za psihoterapiju ne pruža stručno znanje u tom smislu i obimu.

 

Ja mogu da prođem taj trening za par godina, možeš i ti može bilo ko. 

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, mareeee said:

@Hermetico ajd daj link za taj upit filozofskog fakulteta 

Nema link, predavači s Psihologije na Ff su slali pismo tom TA udruženju, udruženje im odgovorilo da Milivojević nije član. Nije bilo u medijima. 

 

Da nije doktorirao imaš u njegovoj biografiji, da se potpisuje sa dr vidiš. On je često u fazonu 'njih nervira što je javnost prepoznala da sam stručnjak', ali ne može javnost to da prepozna, ili imaš diplomu ili nemaš.

 

Možeš da mi veruješ, ne moraš. Nije mi bila namera da ova tema skrene na Milivolevića no onaj engleski nacista isto ima neke nepriznate doktorate pa me podsetilo. Tako je svuda u svetu. :happy:

 

 

 

 

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, Hermetico said:

Baš te briga ko 'objašnjava'? Interesatno. Ja kad oću nešto da naučim znači mi šta o tome čitam i ko je to pisao.

 

Ovo je ful fašizam, nažalost. Ovo su likovi koji noću jure migrante po ulicama i sve što uz to ide, čovek je osuđeni rasista i svako ko deli ovakvu literaturu u najmanju ruku može da začepi o tome šta loše utiče na društvo.

 

 

Opet ti kažem da me nije briga. Naleteo sam na link gde je sažeto objašnjeno ono što je PT tražila. 

Ovo nije teorija tog lika za koga si se uhvatio, nego teorija Erika Berna koji nema nikakve veze s njim. 

To što si se ti uhvatio za web adresu ko pijan za plot, ne znači apsoultno ništa - potpuno si promašio fuzbal. 

Al dobro, nemoj da te to sprečava da dalje guslaš. 

 

  • -1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...