Jump to content
IGNORED

Transakciona analiza i psihološke igre


Recommended Posts

4 hours ago, Rowanoke said:

Ja uopste nisam znala da je ovo tema o seksualnom zlostavljanju, mislila sam da je tema o Mentalnom Zdravlju, 

 

Da, verovatno ne bi bilo loše ili promeniti naziv ili (veći) deo prebaciti na Mentalno zdravlje.

Link to comment

@Pixie procitala prve 3 4 stranice, lajtmotiv ove sekcije nije seksualno napastovanje i silovanje, vec bas mentalno zdravlje, psihoterapija i psihijatrija, neko pocinje sa pominjanjem te trans analize, kao teorije da se objasni zasto su zene izazvale silovanje, nemam pojma tako sam skontala iz prve 3 4 strane,  i dalje se nastavlja rasprava o psihoterapeutskim stvarima i mahom 99 posto tema ovde na taj fazon, dok Burazer nije poceo da grupise i odvodnjava da je ovo tema p seksualnom uznemiravanju,

Ne nije tema o tome, nije nikada bila, vodi se pod tim jer je pocela kao diskusija da li je naucno tj psiholoski utvrdjeno da zena moze u nekim slucajevima da izazove silovanje

Link to comment
On 6.9.2021. at 14:50, Svemir Zeka said:

U grupi ima svega i svačega, ali baš da nema ničeg korisnog, ne bih se složila, budući da je pratim dosta dugo. Baš, na primer, tu možeš da pronadješ info o besplatnoj pomoći, gde je omogućena.

Moderacija se, čini se, trudi da ograniči gluposti, ne znam koliko uspeva i da li postoji premoderacija postova, ili se naknadno nadgledaju.

Bar jedna moderatorka je iz IMZ.

 

Slažem se, važno je da što češće  stavljaju disklejmere da nisu stručni i da to nije mesto za konačne odgovore i  da se striktno moraju poštovati mišljenja lekara//psihoterapeuta i zvanične nauke i brišu besmislice, ali tako je sa svim net mestima koje se tiču mentalnog zdravlja. 

 

  • +1 1
Link to comment

Pogledao sam tu grupu.

Minus mane uključujući pokušaje pojedinaca da dobave klijente, ovo je na neki način revolucionarno u smislu da se može dobiti i kontakt i koja reč više o terapeutu.

Deceniju i po unazad postoje dva foruma na kojima ljudi traže preporuke i uglavnom ostaju bez odgovora. Zašto je moralo tako, nije mi jasno. Sve je bilo totalni andergraund kad su imena, kontakti i način rada u pitanju.

 

 

Interaktivnu sekciju je trebalo da ima ona epsihoterapija, kad cvrc, nije zaživela. Ostade samo oglasna tabla za mali broj njih sa nedovoljno dobrim opisima terapija, osim za kbt koji je lako objasniti.

 

 

E, i grešna mi duša, oterah onu sa tog sajta, a kad sam je proučio... pa ona ima (po mom mišljenju) najzdravije stavove među svim aktivnim terapeutima na netu. Jbga, izvini ako čitaš.

 

 

Edited by Malkmus
  • Hvala 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

Ajd ovde, ionako je više za Društvo.

Milivojevićev Savez društava psihoterapeuta podneo predlog Zakona o psihoterapiji. Ukratko: po sadašnjem predlogu psihoterapeuti mogu biti svi sa VI-1 stepenom stručne spreme uz odgovarajuću edukaciju, a u grupi An Mari Alves-Ćurćić su neki komentarisali da je reč i o finansijskim interesima:ohmy: (videti pod: "Komora") i "preuzimanju profesije" od strane Saveza društava psihoterapeuta, a ovi jadni protivnici, kao nisu znali s kim imaju posla i kakvi su ljudi koji vode taj savez, dok priča nije došla dotle da nacrt zakona ugrožava njihove interese. 

 

Evo linka za taj nacrt https://savezpsihoterapeuta.org/wp-content/uploads/2021/09/NACRT-ZAKONA-O-PSIHOTERAPIJSKOJ-DELATNOSTI_Savez-društava-psihoterapeuta-Srbije.pdf

 

 

Link to comment

Psiholozi mogu da rade i human resource, u marketingu itd. A psihoterapeuti su ljudi sa diplomom psihologa, andragoga, socijalnih radnika, filozofa...kao i lekari, uključujuči i psihijatre koji su pohađali kurseve iz jednog ili više modaliteta (vrsta) psihoterapija i imaju dozvolu za rad kao psihoterapeuti.

 

Kada se govori samo o psiholozima, razlika između diplomiranog psihologa i psihologa-psihoterapeuta je što ovi drugi imaju kurs iz psihoterapije i licencu za obavljanje terapeutskog posla.

Link to comment
  • 1 month later...

Psihološko načelo: (bezuslovno)

Čovek je vrednost - voljen je. Zato što je voljen - vredan je.

 

Načelno, značajna poruka:

  Dozvola da se bude uspešan u seksu i u poslu, odnosno da se sopstvena seksualnost i seksualnost drugih vrednuje.

Implicitno: "Volim te. Ti si za mene vredna i značajna osoba"

 

Postoji i negacija; svi  slučajevi*, koji se razmatraju i diskutuju na ovom potforumu imaju bar jednu osobu kojoj se pripisuje, ne vrediš, žrtva.

  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...
On 9.10.2021. at 5:54, Rowanoke said:

I koja je razlika onda izmedju psihologa i psihpterapeuta?

 

Svaka budala moze da bude psiholog, ali ne i psihoterapeut. Jos nisam srela psihicki stabilnog psihologa.

A opasnost od psihijatara je sto su neki previse "ekcentricni" u pogledima...al oni mogu da napisu recept. 

 

On 28.11.2021. at 22:45, burazer said:

Psihološko načelo: (bezuslovno)

Čovek je vrednost - voljen je. Zato što je voljen - vredan je.

 

Načelno, značajna poruka:

  Dozvola da se bude uspešan u seksu i u poslu, odnosno da se sopstvena seksualnost i seksualnost drugih vrednuje.

Implicitno: "Volim te. Ti si za mene vredna i značajna osoba"

 

Postoji i negacija; svi  slučajevi*, koji se razmatraju i diskutuju na ovom potforumu imaju bar jednu osobu kojoj se pripisuje, ne vrediš, žrtva.

 

 

Ajd procitaj sta si postovao, pa razmisli :)

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 months later...

 

Pomerite ako nije za ovu temu - ovdašnji panel od prošlog četvrtka na temu anksioznosti i depresije i uopšte mentalnog zdravlja, ima transkript ali preporučujem da pogledate, emisija je dostupna i van Australije. Što rekoše neki gledaoci u komentarima, Jelena Dokić je pravo blago:

Opening Up: Anxiety and Mental Health

Share & Enjoy

  • Hvala 1
Link to comment

Друг-Г&С тако већ годинама завршава своје постове, тако да нема потребе за оваквим примедбама

Edited by Eladan
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...