Jump to content
IGNORED

London


korindjar

Recommended Posts

Jebote, svaka šuša iz inostranstva ide tamo da se slika, mora da su cene nekretnina tamo pale u PM.Gde god da se odlučiš da ideš, ponesi najmekše i najudobnije cipele ili patike, jer ti žuljevi ne ginu. Ne zanosi se da ćeš videti xy stvari u toku dana, jer prosto nećeš. Ako imaš sreće, videćeš dve stvari u vr' glave dnevno - jednu pre podne, drugu popodne i ručak između. Neke poput Hampton Courta, British Museuma i Towera mogu i ceo dan da ti odnesu. Ljudi su naveli razna interesantna mesta, ja bih dodao i Camden.

Link to comment

Ma šta će mu Hampton Court, kad već nema vremena za 1 Windsor, može da zaobiđe i ovo. Najbolje bi bilo ako bi ove dane dok je poslom tamo mogao da po malo iskoristi za neko razgledanje. Kao što Marvin reče, najkomplikovanije je da organizuje posetu N.Galeriji koja je 1 must, a uzima kolko oćeš vremena. Može, recimo, da uštedi vreme tako što će u B.Museumu da obiđe samo stari vek, to bih mu ja preporučio. Što se mene tiče, od klope neka nikako ne propusti indijce/pakistance. Ostalo, sve zavisi šta čoveka zanima i kako želi da doživi grad. Bolje da se o tome prvo sam izjasni, pa ćemo mu pomoći.

Link to comment

obratiti paznju da borough market radi samo cetvrtkom, petkom i subotom (i da se ne izlazi na borough stanici tjuba, vec london bridge stanici-odmah po izlasku iz voza slediti putokaz gde je izlaz za pijacu)

Link to comment

hvala svima na odgovorima. :) skloniji sam razgledanju grada, kultura za neki drugi put. videcu da maznem i jedan dan od sajma, ako bude bilo moguce pa da obidjem bar 10% toga sto ste mi pomenuli.

Link to comment
  • 1 month later...
Ne znam.Dobar je Soutjh Bank, ali mi London nekako ne lezi.Skupo, guzva svugde, ogromne razdaljine, mrtav sam umoran nakon tri stanice u metrou...Valjda je to zato sto je veliki grad.
:Dpre nego sto sam se u njega preselila, kadgod bi se u svoje englesko selo vracala iz londona, cim bih izasla iz autobusa (koji se zove oxford tube :lol:) oblio bi me takav mir i tisina, da tek tad ukapiram da mi je glava pre toga bila u konstantnoj buci, a glava u nepustajucoj tenziji. za tu buku ni ne primetim da smeta dok sam u njoj, vec postane ocigledna tek kad je vise nema.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Bio sam prekjuce u Four Seasons mehani koju si preporucila, stvarno je odlicna hrana. U Proud galeriji u Camdenu je u toku odlicna izlozba fotografija Clasha. Izlozba je prodajna, ali su printovi skupi - od 350 kurdijevih dinara do 2000. U Tate Modern je do 16. januara postavljena izlozba Gogena.National History Museum je dobar, samo, jebem ti raspust. Science Museum je samo dobar.NYE London je ludnica.U Harrods vredi otici, sesti na kafu i prisluskivati gospodje sa susednog stola. Holmsov muzej smesan, ulaz u Tiso 25 funata. Mahnuo sam spolja.Borrough market zanimljiv i ne tako skup. Sad mi se jede ratluk koji sam propustio da kupim, mrzelo me da vucem kesu po gradu.Juce bili na Madam Baterflaj u Little Opera House pabu, ukrali nam skuter propisno parkiran na Angelu.BFI rula za sve pare.Knjizare i prodavnice ploca sve super.Londonke su mnogo bolje ribe od ocekivanog. Odavno nisam video toliko fantasticnih riba na jednom mestu (ukljucujuci Beograd).Kupio sam sal od kasmira. Crveni!Budjo, do kad si u Londonu?
Tek sad videh...Zapravo sam u Londonu sve redje. Retko dolazim u London iz bivseg luckog grada na zapadu, Bristola.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...