Jump to content
IGNORED

London


korindjar

Recommended Posts

Sta, i niste meni javili?!
:( puko neznanje
(a o chizkejku koji nisi htela da jedes pa sad ja moram da ga gulim vec danima da i ne govorimo)
čuj ti, provaljen si, proverila u rečniku čim sam stigla - "nisam te ni nudio" i "nisi htela da jedeš" definitivno nisu sinonimne fraze na egleskom
Link to comment
  • 1 month later...

Posle 4 prelaska kanala EUROTUNNEL-om nije mi jasno zasto ga ljudi vise ne koriste. Da ja zivim u UK ja bih svaki drugi vikend bezala sa ostrva a obrnuto i sama radim.do Calais-a se stize dobrim francuskim autoputem koji se za razliku od ostalih, dobrim delom ne placa Mesto se rezervise online, dobije passcode od 8 brojeva koji su neophodni da se ukucaju na checkin-u i ako ste dosli 2 sata pre vaseg voza - automatski ce vam biti ponudjeno mesto u prvom sledecem vozu cak i ako je mesto bilo mnogo, mnogo skuplje.20-ak minuta kasnije eto vas na ulazu u voz:100_0795.jpggde ste u "kupeu" sa jos 3-4 automobila:100_0796.jpgpola sata kasnije vec ste na M20:100_0811.jpg

Link to comment
  • 1 year later...

Ajde da probam ponovoJedva iskopah topic.Nosim se mislju da odem na 10 dana do Londona u periodu pet dana pre pa do pet dana posle Nove Godine pa me kopka vredi li ici u London u tom periodu zbog cena i vremena i cele praznicne gungule ili je bolje odgoditi za prolece?Vuce me da idem tamo jer se poklopilo da imam smestaj za dzabe a u UK jos nisam bio. Naravno tu je i onaj uzas vadjenja vize i potrebnih papira za istu + 80e

Link to comment

ko voli soping, vredi da ide u London posle nove godine posto su u toku sezonske rasprodaje i moze se ugrabiti dobra roba po dosta jeftinim cenama.ja letos tokom rasprodaje pokupih jaknu iz kolekcije vanesa bruno u pola cene i jos stosta korisno, otada ne kupujem nikakvu odecu i strpljivo cekam januar... :)

Link to comment

pa da, navodno su najvece rasprodaje na boxing day odmah posle bozica, ali traju one do duboko u januar i zapravo popusti bivaju sve veci i veci. u principu, rasprodaje traju dok traju zalihe i drzi se dok ne stigne nova (prolecna) kolekcija, a to je taman to. kako vreme ide cene su sve nize, ali onda polako pocnu da nestaju i velicine.u sustini, ako imas obezbedjen smestaj, a pitas se za cene, onda ti je ovo idealan tajming za london, jer je u tom terminu jedino smestaj (pretpostavljam) skuplji, a to pitanje ti je reseno.

Edited by Isis
Link to comment

tacno, sve krece na boxing day ali cula sam da je tada u radnjama jeziva guzva, sto se negde malo rascisti do 5-6 januara, pa je iskustvo donekle prijatnije. brojevi istina krecu da nestaju, ali meni se vrlo retko desavalo da nema mog broja (10-12 ili 2 i po ili 38-42 zavisno od modela, sto su sve dosta standardni pa time i trazeni brojevi) tokom prve 2 nedelje rasprodaje u londonu ili glazgovu gde su radnje ogromne a zalihe velike. u mancesteru i liverpulu to je vec umelo da bude problematicno jer bi navale na bolje radnje u toku prvih nedelju dana bile na tom nivou da se sve odmah razgrabi i ostanu samo komadi velicine zavesa ili taman da obuces neko zgoljavo dete.

Edited by BraveMargot
Link to comment

ni ja ne kupujem na boxing day, sta ce mi ta guzva kad ce sve rasprodaje trajati jos bar mesec dana. mene to podseti na ono ludilo kad svake godine organizuju rasprodaju vencanica pa se buduce mlade makljaju koja ce pre da udje. ili na ludilo da jos od noci cekaju u redu recimo ispred radnje anya hindmarch da bi kupili jednu platnenu i'm not a plastic bag.

Link to comment
  • 2 weeks later...

da priupitam i ja ponesto. :) iscitah topik, ali mahom su informacije od ranije, pa za slucaj da se nesto promenilo... firma me salje na neki sajam krajem januara, isti se zavrsava u petak, pa bih produzio boravak o svom trosku i na vikend.zanimaju me preporuke za sve, sta obici za ta dva dana, jeftin smestaj, dobra klopa, sve, sad sam tamo i ko zna kad! :D

Link to comment

Nije se mnogo štošta promenilo, ako budeš imao samo tih par dana najbolje ti je da što pre odlučiš da li da ta dva dana potrošiš na kulturu ili razgledanje grada. Ako si za kulturu (muzeje), ovde je Adam već dovoljno opisao, s tim da dodam da za Nacionalnu Galeriju treba odvojiti ceo dan, možda i dva (ozbiljno). Za prirodnjački muzej makar 4 sata da ga dobro pogledaš, a može i tu lako ceo dan da se provede.Oko najobičnijeg razgledanja grada, nešto ne vidim da je mnogo ispisano na temu, kreni od najosnovnijeg - stanica Westminster da obiđeš Big Ben, zgradu Parlamenta (unutra se može ući za valjda £10). Obiđeš Parliament Square i pogledaš Westminster Abbey, i onda se vratiš i kreneš uz Whitehall, da vidiš silna ministarstva, Kenotaf i Downing St. Dok dođeš do kraja, na Trafalgaru si, i onda upičiš pravo niz The Mall između dva parka dok ne dođeš do Palate. Posle nje je zgodno samo nastaviti Hajd parkom, ako se ide južnom ivicom, pogled puca na feeensi Knightsbridge, vidi se Viktorijin Albert Memorial, i odatle možeš stazicom pravo preko parka. Za to će ti trebati jedno 3-4 sata. Alternativno (ili sledećeg dana) sa Trafalgara se popneš ka Leicester Squareu i Covent Gardenu, dva mala trga, gde ima zilion turista. Odatle možeš i da prešpartaš ceo Soho.E sad, neki vole da vide City, mada je vikendom to potpuno grad duhova, zastrašujuće je koliko je prazan, i nema se Bog zna šta videti osim kako izgleda pusti finansijski centar, Bank of England, eventualno Monument, i stvar koju zaista vredi videti, St Paul's Cathedral. Ako ideš još malo u tom istom pravcu, jako je blizu Tower of London i naravno Tower Bridge. Može se ući u Tower of London za £15, i to vredi videti, ali opet, bez jedno 3 sata ne vredi pričati.Nešto što teško možeš ugurati u dva dana ali je lepa opcija je da odeš na turistički brodić, hvataš negde ispod Parlamenta i on vozi celom dužinom reke sve do Grinidža. To je jako lep deo (mada u januaru, hm...), ogroman pomorski muzej, veliki park i brdo gde je opservatorija, a pogled koji puca odatle na ceo grad je da se smrzneš. Ako te zanimaju zgradurine od stakla i betona, odatle se može vratiti u centar kroz Canary Wharf, londonski Menhetn izgrađen na vodi i vlažni san svakog pilota Al-Kaide.Što se klope tiče, primetio sam da naši kad dođu u London najviše vole standardnu pab hranu, samo ne u fensi pabovima gde se štancuje iz mikrotalasne, nego obični, malo više starinski pabovi i fiš and čips, burger, kobaje sa pire krompirom prste da poližeš. Od brze hrane svakako treba probati kinesku (skroz je drugačija od naše kineske) i indijsku.

Link to comment

Ja naišo na jedan povoljni pab odma do Towera, tj ne odma nego sjeverno od blagajni đe se kupuje karte za Tower. Zoe se Liberty Bounds. I probo na Griniču jedan Chinese , opako ti natrpaju (sweet & sour recimo) za malo funti, taj se zove Noodle Time a na Nelson Roadu je. U Greenwichu. Navodno gazda ima još NooTova po gradu ali nijesam vidio niti jedan.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...