Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2021/22


shimpr

Recommended Posts

sreća pa nisam mogao da gledam, pratio preko neta rez. samo.

 

meni je ovo prvi poraz koji ulazi u kategoriju problematičnih, zapravo ove dve vezane partiije Mega-Telekom. znak da nešto ne ide kako je zamišljeno, forma oscilira kao da je početak sezone, paritje od sjaja do očaja. ne vidi se da je ekipa uigranija, povezanija, homogenija, da su uloge podeljene, hijerarhija uspostavljena. vidi se individulani napredak kod pojedinaca, ali timski to ne fercera. mi smo sad u onoj fazi da pojma nema niko, pa ni stručni štab, dal ćemo, kad izađemo na teren, da zablistamo ili se raspadnemo. mi smo sad tim koji može da dobije Huventud u gostima 20 razlike, ali i da izgubi od istog sa 30 lagano, kako nam dođe dan. tim koji može da ubaci 100 poena opušteno, ali bez problema i da ubaci 55. i da ni jedno ni drugo ne bude iznenađenje.

 

puno, puno posla tu ima, da se to stabilizuje. 

Edited by Ted
Link to comment
48 minutes ago, J.R. Cash said:

Sta smo mi ako su ovi ofanzivno limitirani. Poginucemo ove sezone zbog izbora bekova.

 

Dolaskom Lesora izgubili smo Smailagica. Cele sezone slusam kako mu je 4 idealna pozicija, evo kako to izgleda.

 

I vise nemam zivaca ni volje da gledam jos jedan Rade Zagorac reclamation project. Zeljko driluje Rodija i Alena, cele sezone im ne silazi s grbace (uglavnom s razlogom), umesto da im da vise slobode i sansu da otkljucaju svoj potencijal, jer oni su igraci koji mogu da dignu ovaj tim, ne ove kesetine za koje ima bezgranicno strpljenje.

 

Smailagić se def izgubio dolaskom Lesora ali ne vidim čime je Kuruc zaslužio više prostora? Lik bukvalno nije odigrao dobru utakmicu za polovinu sezone.

Znam da je na forumu prelazni rok nepopularna disciplina ali i dalje mislim da sezona može da se okrene u potpunosti dolaskom oldskul plejmejkera koji zna da odigra pik i uputi pravovremen pas. Bukvalno samo toliko.

Link to comment
1 minute ago, keitel said:

Znam da je na forumu prelazni rok nepopularna disciplina ali i dalje mislim da sezona može da se okrene u potpunosti dolaskom oldskul plejmejkera koji zna da odigra pik i uputi pravovremen pas. Bukvalno samo toliko.

 

ma i Gordić da je ostao, mislim da bi to bilo dovoljno da se sanira većina muka koje imamo sada 

  • +1 1
Link to comment

@keitel Ako oni dosad nisu videli i zakrpili tu rupu koja vristi od prvog dana, sigurno to nece uraditi u februaru. Barem ne kvalitetno.

 

A Kuruc je igrac koji nam dize odbranu na nivo vise. Cvrst je, dugacak, aktivan, recimo danas je u prve tri cetvrtine ukrao tri zive lopte. Dobru utakmicu nije odigrao jer je previse odsustvovao da bi uhvatio pravu formu, a i kad je igrao dobijao bi Zeljkov ljubicasti tretman. Naravno da je pravio greske,deluje izgubljeno i  cesto ga je frustrirajuce gledati, ali uvek bih pre trpeo i cekao njega, umesto da dajem minute dokazano neuopotrebljivom Zagorcu ili bilo kome drugom na toj poziciji.

 

Slicno je i sa Smailagicem. Zeljko ga je konstantim drilovanjem doveo do momenta u kom se okrece ka njemu kad treba da sutne. Valjda je poenta pustiti ga da gresi i donosi lose odluke (pogotovo u napadu), a ne stvarati zombija koji vise ni u sta nije siguran i ima duplo manje samopouzdanja u odnosu na pocetak sezone. Sad su ga jos dodatno ukanalili guranjem na 4 gde vecinu vremena u igri provodi u paru sa peticom koja zapusi reket.

 

Ovaj poraz nije ni neocekivan ni strasan. Previse je utakmica i desice se da naleti jedna u koju si usao posle dva dana jebavanja s putovanjem i u kojoj ce jedan covek da te gurne u minus sa promasnih pet bacanja i dva mrtva zicera u prvih nekoliko minuta. Problem je u tome sto se tim ne razvija u zeljenom pravcu. Tesko mi je da zamislim da tamo u aprilu ozbiljno napadnemo ova dva vazna takmicenja.

  • Hvala 1
Link to comment
33 minutes ago, J.R. Cash said:

@keitel Ako oni dosad nisu videli i zakrpili tu rupu koja vristi od prvog dana, sigurno to nece uraditi u februaru. Barem ne kvalitetno.

 

A Kuruc je igrac koji nam dize odbranu na nivo vise. Cvrst je, dugacak, aktivan, recimo danas je u prve tri cetvrtine ukrao tri zive lopte. Dobru utakmicu nije odigrao jer je previse odsustvovao da bi uhvatio pravu formu, a i kad je igrao dobijao bi Zeljkov ljubicasti tretman. Naravno da je pravio greske,deluje izgubljeno i  cesto ga je frustrirajuce gledati, ali uvek bih pre trpeo i cekao njega, umesto da dajem minute dokazano neuopotrebljivom Zagorcu ili bilo kome drugom na toj poziciji.

 

Slicno je i sa Smailagicem. Zeljko ga je konstantim drilovanjem doveo do momenta u kom se okrece ka njemu kad treba da sutne. Valjda je poenta pustiti ga da gresi i donosi lose odluke (pogotovo u napadu), a ne stvarati zombija koji vise ni u sta nije siguran i ima duplo manje samopouzdanja u odnosu na pocetak sezone. Sad su ga jos dodatno ukanalili guranjem na 4 gde vecinu vremena u igri provodi u paru sa peticom koja zapusi reket.

 

Ovaj poraz nije ni neocekivan ni strasan. Previse je utakmica i desice se da naleti jedna u koju si usao posle dva dana jebavanja s putovanjem i u kojoj ce jedan covek da te gurne u minus sa promasnih pet bacanja i dva mrtva zicera u prvih nekoliko minuta. Problem je u tome sto se tim ne razvija u zeljenom pravcu. Tesko mi je da zamislim da tamo u aprilu ozbiljno napadnemo ova dva vazna takmicenja.

 

Polako s tim crnim prognozama. Koja to od vodecih ekipa u oba takmicenja igra za klasu bolje od nas? Nijedna. Evo uporedo sa nasom tekmom, Virtus izgubio od jebenog Ulma 16 razlike. Svi imaju uspone i padove, plus korona dodatno komplikuje da ekipa pronadje pravi ritam, kada ne mozes u kontinuitetu da racunas na ceo tim..

  • +1 1
Link to comment

čim naiđe malo jači protivnik naiđu i jači problemi. što je i normalno, ali naš skor sa tim protivnicima je zabrinjavajuć trenutno. nekako se ne pronalazi ili se preteško pronalazi način da se reši i takav protivnik. a trebalo bi.

 

Huventud - pobeda na guzove i pomoć publike, realno loša igra

Andora - poraz, toplo-hladno, neuspešan pokušaj vađenja u poslednjoj četvrtini

Budućnost - pobeda, dobra igra

Zvezda - poraz, ubedljivo bez ikakve šanse

Metro - pobeda, loše prvo i sjajno drugo poluvreme

Cedevita - poraz loša igra

Lokomotiva - poraz, toplo-hladno, uglavnom hladno

Turk Telekom - poraz, ubedljivo bez ikakave šanse

 

to je nekih 8 utakmica sa skorom 3-5. što i nije nešto strašno (tri utakmice smo igrali kući, pet u gostima), ali je problem kako je tim izgledao na većini tih utakmica.

 

opet, ako se ide na neki rezultat ove sezone, skor protiv ovakvih protivnika bi morao da bude pozitivan. i to debelo. 

 

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, Ted said:

sreća pa nisam mogao da gledam, pratio preko neta rez. samo.

 

meni je ovo prvi poraz koji ulazi u kategoriju problematičnih, zapravo ove dve vezane partiije Mega-Telekom. znak da nešto ne ide kako je zamišljeno, forma oscilira kao da je početak sezone, paritje od sjaja do očaja. ne vidi se da je ekipa uigranija, povezanija, homogenija, da su uloge podeljene, hijerarhija uspostavljena. vidi se individulani napredak kod pojedinaca, ali timski to ne fercera. mi smo sad u onoj fazi da pojma nema niko, pa ni stručni štab, dal ćemo, kad izađemo na teren, da zablistamo ili se raspadnemo. mi smo sad tim koji može da dobije Huventud u gostima 20 razlike, ali i da izgubi od istog sa 30 lagano, kako nam dođe dan. tim koji može da ubaci 100 poena opušteno, ali bez problema i da ubaci 55. i da ni jedno ni drugo ne bude iznenađenje.

 

puno, puno posla tu ima, da se to stabilizuje. 

Da. Meni se čini ko da nas je dolazak lesora vratio u oktobar, pogotovo što se tiče odbrane. Zoc valjda zna šta radi, april u mislima.

Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...