Jump to content
IGNORED

Stocks & Crypto


mustang

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Izađoh iz jedne regionalne priče gdje se muzla dividenda, al stagnirala cijena.

Umočih se dodatno u Apple (buduća najveća banka na svijetu :)), uzeh malo Tripa (advajzora, a ne gudre :), a Booking mi baš pobjegao, stalno ga meračio i čekao da padne, zalud) i rekoh ajde kockarski da probam Rocket Lab za neke manje pare (kad nema Space X da se potrguje).

Link to comment

Vredi li da se uzima BABA sada, čitao sam na 15 mesta da je samo pitanje trenutka kad će ići na gore.

 

Slično pitanje i za MO, mada njima ne prognoziraju rapidan rast, ali je dividenda skoro 10%, a navodno imaju odličan cash flow.

Link to comment
4 hours ago, Ayatollah said:

Vredi li da se uzima BABA sada, čitao sam na 15 mesta da je samo pitanje trenutka kad će ići na gore.

 

Slično pitanje i za MO, mada njima ne prognoziraju rapidan rast, ali je dividenda skoro 10%, a navodno imaju odličan cash flow.

MO sasvim solidan za parkiranje, cash cow da se muze dividenda, ali se ne nadaj nekom profitu na rast, sudeci prema prošlosti.

Nezgoda kod cash cow high yield stocks je što ti država uzme fini porez (u US za nas retail piliće iz raznih inozemstava 30%), a na growth stock nema dobiti na nerealizovanu kapitalnu 😂

IMG_1320.png

IMG_1321.png

Link to comment

Ja sam sad uzela neke cd's na sep ira na mesec, 3mececa i godinu dana. Svi oko 5% nesto

To mi je kao sigurica, od sledece nedelje cu regularan racun malo ozbiljnije. Scalping, sta god, al mora da se zaradjuje.  Okej sam prosla na spy calls al sam pukla na neke stocks sto su se shortovale pa sad dok porastu opet ima mecku da rodim

 

Isto mi na jedan tiker umro ceo, 90% sam down, unakazio me :isuse:

 

 

Al sad je bull vreme, samo mora da se radi. 

Edited by mustang
Link to comment
7 minutes ago, mustang said:

Ja sam sad uzela neke cd's na sep ira na mesec, 3mececa i godinu dana. Svi oko 5% nesto

To mi je kao sigurica, od sledece nedelje cu regularan racun malo ozbiljnije. Scalping, sta god, al mora da se zaradjuje.  Okej sam prosla na spy calls al sam pukla na neke stocks sto su se shortovale pa sad dok porastu opet ima mecku da rodim

 

Isto mi na jedan tiker umro ceo, 90% sam down, unakazio me :isuse:

 

 

Al sad je bull vreme, samo mora da se radi. 

Mislis da smo na pocetku bull marketa?

Link to comment
8 minutes ago, Choda said:

Mislis da smo na pocetku bull marketa?

 

Mislim da jesmo. Jedino sto ce mozda da pada je prodaja da se plate takse. Al obzirom da smo vecina bili gubitnici ove godine, mislim da ce i prodaja pred kraj godine biti manja. 

 

  • +1 1
Link to comment

FED je najavio smanjenje kamate. Market je odma odreagovao, prije nego je kamata i smanjena, što se očekuje naredne godine.

Mišljenja sam da bi dva katovanja od po 0,25% toko 2024. baš kvalitetno pohurala market.

Neke akcije su osjetljivije na kamate u obra pravca, posebno growing stocks i one gdje se betuje na budući razvoj kompanije. Takođe i bih tech.

Tuda me već međe ima, poubačao udice, pa čekamo :)

Link to comment
18 hours ago, milfisland said:

MO sasvim solidan za parkiranje, cash cow da se muze dividenda, ali se ne nadaj nekom profitu na rast, sudeci prema prošlosti.

Nezgoda kod cash cow high yield stocks je što ti država uzme fini porez (u US za nas retail piliće iz raznih inozemstava 30%), a na growth stock nema dobiti na nerealizovanu kapitalnu 😂

IMG_1320.png

IMG_1321.png

 

 

Hvala ti. Šta misliš za BABA-u?

 

@mustang i od tebe bi mi značilo.

Link to comment
2 hours ago, Ayatollah said:

 

 

Hvala ti. Šta misliš za BABA-u?

 

@mustang i od tebe bi mi značilo.

Brate ja ti imam malo otpora prema Kinezima, makar to znacilo i izgubljenu dobit nekad.

koliko sam skapirao mogu nekaznjeno da steluju finansijske izvjestaje koje daju van Kine npr na NYSE

Link to comment

Pa i meni deluje, mislio sam da podelim 50:50 na MO i BABA, pre toga da rasprodam neku bižuteriju koju imam od ranije (a nisam je ni kupio, nego dobio u spin-off-ovima drugih akcija).

 

Btw, nekad mi se čini da sam bio drogiran kad sam kupovao pojedine akcije skoro na petogodišnjem maksimumu. Možda sam bio pijan...

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...