Jump to content
IGNORED

Stocks & Crypto


mustang

Recommended Posts

11 hours ago, Venom said:

Nikad čuo iskreno. Imaju 200 miliona prihoda u kvartalu, ne zvuči baš kao kompanija koju svi koriste. 

 

Danas lud dan kao i cele nedelje. Prvo su juče svi zaključili da više neće dizati stope pa je sve skočilo, onda su danas javili da je privreda sve gore što je bio dodatan signal da neće dizati stope, pa je sve opet otišlo gore. Kakav bizaran svet.

Sto je u ekonomiji gore, berza vise ide gore.

Kako ono kazu, sve ce to trziste regulisati.

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

GVSI poslednji voz pred poletanje ..ko moze na 0.013-15 bilo bi super ... trebalo bi brza zarada da bude, ocekivanja preko $1. 

 

(Naravno nisam fin. Savetnik, istrazite sami)

Opasnost od kasnije shorting i naked shorting postoji

Edited by mustang
  • +1 1
Link to comment

Otvorio trading 212, nemam pojma što, verovatno sam slušao Nišu ili Diary of a CEO i reko aj 50$ na neka četiri preporučena ETFs... i gledam ono, imam izgleda kockara u sebi, da se javim zlom. Ja bih trejdovao svaki sekund... i verovatno izgubio sve. Možda da se manem dok imam samo 50 zelembaća tamo...

 

Elem, Mustanže, nema GVSI tamo, na žalost, ili sreću, nemam pojma što.

Link to comment
On 25. 9. 2023. at 21:02, Ayatollah said:

 

 

Ponavljam po n-ti put, imaćete noćnu moru sa Poreskom upravom oko prijave poreza na kapitalni dobitak, jer vam IB neće dati adekvatnu dokumentaciju za poresku prijavu. Jedino ako niste rezidenti Srbije, ili nećete uopšte da prijavljujete porez (ili se nešto drastično promenilo u poslednje vreme). I sa prebacivanjem para iz Srbije može da bude ozbiljno zezanje. 

kakve su sanse da te provale? relativno male,bar tako mislim.

Link to comment
On 4. 11. 2023. at 0:09, bags said:

Hebi ga. Nisu dobro monetizovali popularnost Kafke...

ne samo,to mada Kafka ima ozbiljnih i mocih konkurenata(pogotovo AWS servisi).NIje mi bas jasan ni nijihov biznis model,do kog momenta je besplatno.

Link to comment
46 minutes ago, Miki_belavista said:

kakve su sanse da te provale? relativno male,bar tako mislim.

Šta znam, ako povremeno imaš relativno male promete, po nekoliko stotina ili par hiljada, verovatno je da niko iz PU neće da se bakće sa tim. Što su sume veće i promet učestaliji, to je veća šansa da to nekoga u PU zainteresuje, naročito ako počneš da povlačiš ozbiljniji novac relativno često. Dodatna kvaka je to što onda PU može da traži i izveštaj o ranijim prometima na tom računu, pa da natovari i manje sume iz perioda od 5 godina pre pregleda, itd. Na sve ovo, ne treba zaboraviti i da sume preko 15k EUR potpadaju pod obaveznu AML kontrolu u domaćim bankama, pa bi onda trebao da dokumentuješ osnov priliva banci, a onda bi ona mogla da, u nekom lošem razvoju okolnosti, tu uplatu vrati i/ili tu uplatu prijavi našoj Upravi za sprečavanje pranja novca, a pored njih bi i PU bila tu iza ćoška. 

Link to comment

In other news, S&P 500 otišao skoro 10% na gore u poslednje dve-tri nedelje. Prvo su bile loše vesti iz privrede, što je logično rezultovalo skokom berzi (:lol:), jer je bio signal da neće dizati kamatne stope više, onda je Powell nagovestio da će biti oprezniji u budućnosti što je opet bio signal da neće dizati stope i juče je došao izveštaj o padu inflacije što je opet bio signal... Baš me zanima koliko će da traje euforija. Ako je cilj da se smanji inflacija kroz manje divljanje ekonomije onda ne može ni berza još dugo da divlja ako kompanije budu sve gore poslovale. Ipak, možda najtužnije u svemu tome je koliko je smiješna i nebitna Europa i manje više sve osim Amerike. Svi gledaju šta se tamo dešava, ako se povlače pare tamo, povlače se i u Evropi i obrnuto (uz neka sitna odstupanja).

 

Što se mene tiče, mislim da ću iskoristiti trenutak da polako počnem da izlazim iz cele priče koja je počela pre nešto više od dve godine, najviše iz znatiželje i ostavim pare samo u fondovima. Pokazalo se da aktivno učestvovanje uzima previše vremena, koje ili nemam, ili me ne interesuje dovoljno da se samo tim zanimam. Ko hoće ozbiljno da se bavi time, stvarno je full time posao, a dobit je u praksi retko mnogo veća od nekog automatizovanog fonda. Kad će da nastane bubble sa fondovima ne znam, ako već nije :).

  • +1 1
Link to comment

Nije za svakog. Da je bolje sređena berza bilo bi bolje. Ovako, trenutno je market na koki i steroidima, otima se jer im se moze a i kao da hvataju poslwdnji voz. Zato imam nadu da ce biti bolje tj da ce se regulisati 

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Uglavio se u tech gigante sa focusom na AI.

MSFT, GOOGL, AMZ, META.

Uz to ima se i Tesle, Netflixa i Apple (buduće najveće banke na svijetu).

Kupio dio prije nekoliko godina od čuvenih "babina" i para koje se đeci ostaviše na kolijevku. Poraslo nekoliko puta, djeca u osnovnu, a skuplja se za korektne studije.

Dokupih prošle godine kad me isplatiše iz jedne "pokojne" investicije. Za godinu nekih 30%, nije to tako loše.

Otprilike buy and hold, fino ide časti mi... 

  • +1 1
Link to comment
On 14. 11. 2023. at 23:36, Ayatollah said:

Šta znam, ako povremeno imaš relativno male promete, po nekoliko stotina ili par hiljada, verovatno je da niko iz PU neće da se bakće sa tim. Što su sume veće i promet učestaliji, to je veća šansa da to nekoga u PU zainteresuje, naročito ako počneš da povlačiš ozbiljniji novac relativno često. Dodatna kvaka je to što onda PU može da traži i izveštaj o ranijim prometima na tom računu, pa da natovari i manje sume iz perioda od 5 godina pre pregleda, itd. Na sve ovo, ne treba zaboraviti i da sume preko 15k EUR potpadaju pod obaveznu AML kontrolu u domaćim bankama, pa bi onda trebao da dokumentuješ osnov priliva banci, a onda bi ona mogla da, u nekom lošem razvoju okolnosti, tu uplatu vrati i/ili tu uplatu prijavi našoj Upravi za sprečavanje pranja novca, a pored njih bi i PU bila tu iza ćoška. 

 

pa šta je onda najbolja opcija za kupovinu akcija, držati se domaćih brokera?

Link to comment
7 hours ago, Kelt said:

 

pa šta je onda najbolja opcija za kupovinu akcija, držati se domaćih brokera?

ja idem preko komercijalne banke, sve funkcioniše, ali uzimaju veću proviziju na transakcije nego strani brokeri.

 

uzeo sam SQ, nešto je skakutao ovih dana pa se nadam da će tako i nastaviti...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...