Jump to content
IGNORED

Stocks & Crypto


mustang

Recommended Posts

26 minutes ago, Lezilebovich said:

Mislim da vecina, bar na r/finansije koristi Interactive brokers - vise mogucnosti, manja provizija, vise cimanja... 

Ja koristim komercijalnu banku, ali ću se verovatno negde u budućnosti prebaciti na Interactive brokers, najviše zbog provizije, ovi naši malo šure.

Moj drugar je otvorio nalog pa čekam status report, koliko je to više zajebancije oko papira, što je bitan momenat.

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Lezilebovich said:

Mislim da vecina, bar na r/finansije koristi Interactive brokers - vise mogucnosti, manja provizija, vise cimanja... 

 

3 hours ago, igoraki said:

Ja koristim komercijalnu banku, ali ću se verovatno negde u budućnosti prebaciti na Interactive brokers, najviše zbog provizije, ovi naši malo šure.

Moj drugar je otvorio nalog pa čekam status report, koliko je to više zajebancije oko papira, što je bitan momenat.

 

Ponavljam po n-ti put, imaćete noćnu moru sa Poreskom upravom oko prijave poreza na kapitalni dobitak, jer vam IB neće dati adekvatnu dokumentaciju za poresku prijavu. Jedino ako niste rezidenti Srbije, ili nećete uopšte da prijavljujete porez (ili se nešto drastično promenilo u poslednje vreme). I sa prebacivanjem para iz Srbije može da bude ozbiljno zezanje. 

  • Hvala 2
Link to comment
Just now, Ayatollah said:

Jedino ako niste rezidenti Srbije, ili nećete uopšte da prijavljujete porez (ili se nešto drastično promenilo u poslednje vreme). I sa prebacivanjem para iz Srbije može da bude ozbiljno zezanje. 

Ok, nisam nešto registrovao da si ovo prvo spominjao, sećam se za prebacivanje para da si pričao...kao što sam napisao, čekam drugara da on testira na svojoj koži, pare je prebacio ali nije još uvek ništa kupovao,videću šta i kako ide kad bude nešto odradio, svakako hvala za info.

 

2 hours ago, Eleniko said:

koliko ste dobri u ti vašim stock igricama

pa nisam se obogatio ali uzeo sam neke novce, evo u ovoj godini do sad biće oko 4 hiljada dolara kad prodam Blizzard.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Evo da se pohvalim, survale mi se deonice sa solarnim panelima, baš solidno sam u minusu...tako da ću očigledno morati da ih prebacim u kategoriju dugoročnih investicija, nadao sam se brzoj prodaji.

  • Tužno 1
Link to comment
  • 4 weeks later...
On 22. 9. 2023. at 9:16, bags said:

Kad se samo setim pre par meseci da je jedna osoba kod nas geldala kako da ubacimo NFT u aplikacije i biznis procese. :isuse:

 

Dobro sad, nemoj da očajavaš, svaki NFT je moguće zameniti za bonove za hranu u vrednosti od deset EUR :fantom:

 

Kaufland vaučeri su u pitanju, Fresh 4 Trash akcija traje još danas, znači navali narode!

 

 

Link to comment

nabo sam koin koji je danas odradio preko 1000%

 

lako cete ga pronaci.

 

gamefi na solu, za sada samo na jednom exchangeu. podrzan od lenova i logitecha i sola. mc 400k

 

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...