Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

Тачно, покушавају и неке реогранизације, читај отпуштање радника. Што би у ствари било најбоље за њих јер се ко зна колико њих шлепа из времена социјализма и Владиних мера субвенција.Само је питање дал ће Путин имати петљу.Мада је и у проблемима што је дошло до великог пада продаје аутомобила у Русији. Русија је 2008. била највеће тржиште аутомобила у Европи а онда је дошла криза и све је нагло пало.Мада имаш и овакве вести,

Folksvagen u RusijiU Folksvagenovoj fabrici u Kalugi, u Rusiji, više se neće samo montirati, već i variti, brusiti, lakirati... Celokupna proizvodnja pet modela preneta je u Rusiju. Među njima su i Škoda Oktavija i Folksvagen Tiguan.Dojče vele petak, 23. oktobar 2009. Dojče veleSve to je naravno razlog za slavlje. Fabrika koja je smeštena u gradu od 300.000 stanovnika, oko 200 kilometara jugozapadno od Moskve, blista punim sjajem. Ni trunke prašine - sve mašine i roboti uglancani. Jer najavili su se važni gosti. I premijer Vladimir Putin došao je kako bi poželeo srećan početak rada na kompletnoj produkciji automobila.S obzirom na ogromne probleme na tržištu automobila u Rusiji, to je zaista razlog za slavlje. Ove godine promet novih automobila smanjen je za 50 odsto. Folksvagenov šef Martin Vinterkorn, ipak je optimista. Cilj je, kaže, proizvodnja 150.000 automobila:„Rusija je na putu da postane jedna od vodećih auto-nacija na svetu. Mi rusko tržište do 2018. vidimo kao jedno od pet tržišta sa najvećim potencijalom.“
Мада ово није Лада,7vk5.jpgИма и ГАЗ свој Сибер који је откупљена лиценца Крајслера и Доџ Стратус у основи а редизајн је радио UltraMotive из Британије,volga-siber-500x280.jpg Edited by No7
Link to comment
je l' neko sjeo u ono 2D auto, tango car i kakva su vam iskustva sa koljenima?
tango_clooney.jpgSeo Kluni. Zato i pitas?¿ Nema mesta za suvozaca, tako da 'iskustvo' sa koljenima verovatno ne postoji.
Link to comment

Opako je nakazan. Skoro videh G Wiz naulici, ima mesta i za suvozača (kom noge realno moraju biti amputirane iznad kolena), imao sam utisak kao da sam u nekom crtaću kad sam ga video na parkingu, ogavan je.GWizCar_468x331.jpg

Link to comment
tango_clooney.jpgSeo Kluni. Zato i pitas?¿ Nema mesta za suvozaca, tako da 'iskustvo' sa koljenima verovatno ne postoji.
tctctc...ja o tebi drugacije mislila :P i bas si nasao primjer. kluni je kratak, vjerovatno nema problema da pruzi batakmada je dig u pravu, mozda treba samo da se naviknemo :s_d: jes' da je aerodinamicka linija malo presjecena, ali anfas je ono sto daje moru
Link to comment
kazu da ce pomraciti slavu qashqai - nissan juke:svidja - ne svidja?¿
Odvratno limeno/plastično , kao i skoro svaki automobil danas. Edited by nesha taxista
Hajde molim vas malo pazite na izraze
Link to comment
Odvratno limeno/plastično govno, kao i skoro svaki automobil danas.
I ja bezveze pitam, naravno da je sve govno i automobili i muzika i filmovi i zivot uopste. To je najcesci kriticki osvrt na bilo koju pojavu koja je se moze pojaviti na forumu.Mumu rules.
Link to comment

Nema toga ovde.Zanima me samo šta nije tačno? Jel' ovo:2wn4k1g.jpgnekome lepo? Ako da, a složio se da je prva (moderna) Multipla ružna, neka se upuca u odgovarajući organ.Jel' nije konfekcija poput skoro svakog automobila danas? Nudi li nešto originalno možda, od tehnike, dizajna, materijala? Ako nema dvosoban stan unutra, još jednom bih se ispovraćao po njemu, novoj, izdr.avačkoj kategoriji automobila koju predstavlja i auto-industriji današnjice uopšte.

Link to comment

Opet promasen nastup. 'neka se upuca u odgovarajući organ', 'ispovraćao po njemu' i 'izdr.avačkoj kategoriji' su samo delovi zaduzeni za transfer neprijatnosti.Pitanje je bilo dosta asketsko ali jasno 'svidja ili ne svidja' sa uvertirom oko koje je ipak potreban mali napor --> da li je Nissan na pragu da uvede jos jedan visoko isplativ model automobila (Juke) nakon bum proizvodnje Qashqai modela u cak tri smene i cekanje na isporuku istog vise od pola godine. Da cak ne ulazim u opravdanost 'konfekcionarnosti' ovog modela, moje pitanje je - ako je sve toliko isto, zasto samo Nissan u toj kategoriji 'istosti' ubira dooobar profit za razliku od konkurencije(?). Koja je to magicna formula koju primenjuje Nissan da jedan neoriginalni, siromasan tehnikom i novim auto-dostignucima, pa jos pride 'zadovoljava' bitne dizajn momente s pocetka teksta, uvali kupcima u ogromnom broju sirom sveta?¿ Marketing, masovna hipnoza, nedostatak boljeg? Jeftin? ne bih rekao.Takodje se ne bih slozio oko originalnosti. Juke je vrlo smelo dizajnersko resenje. Mozemo da diskutujemo sta je to lepo a sta ne valja, ali se ne moze osporiti modelu sutrasnja prepoznatljivost na ulici od koje pati ne mali broj danasnjih automobila. Poredjenje sa Fiat Multiplom, zbog dva reda farova, vec sam vidjao na netu, nespretno je i ne pije vodu. Konceptualno, to su dva razlicita tipa automobila i dva razlicita pristupa dizajnu, konvencionalan i avangardni. Na kraju, namenjeni su potpuno suprotnom sloju kupaca.Slozicu se po pitanju danasnjice auto industrije, ali i to je cisto postovanje zahteva trzista, tj. traznje. Danas svaka ozbiljna kompanija mora da ima paletu svih tipova vozila, SUV je jedno od njih. Dok god ljudi traze i voze takva vozila, nama neki mrzacki stavovi bas i ne stoje na nekim stabilnim nogama.Meni se Juke takodje ne svidja, ali iz razloga sto takav tip vozila ne odgovara mom nacinu voznje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...