Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

prosto da covek kaze - zivela kriza!Juce smo isi da proverimo da li su ove Fiatove ponude stvarnekad ono - jesu!Panda za 4500, Punto 6700 a mi bezecovali za firmu Ficu :wub: i to zutog (to je dzabe farba)
Pa, FIAT se upustio u trku sa koreancima, ako daš svoj auto da ga zgužvaju, cene su stvarno nikad povoljnije.
Link to comment

Ne znam da li je bilo..

Holandija će do 2012.godine pokrenuti novi sistem naplate cestarina. Holandija će do 2012.godine pokrenuti novi sistem naplate cestarina koji će u mnogome zamijeniti većinu, ako ne i sve ostale poreze, trošarine i slična davanja kojima su podvrgnuti vozači, odnosno vlasnici vozila.Sva bi vozila u Holandiji od 2012. godine trebala biti opremljena GPS sistemom praćenja vozila, što će pak omogućiti zbrajanje prijeđenih kilometara za svako vozilo, a potom i naplatu po prijeđenom kilometru.Ovim bi načinom naplate bila eliminisana većina ostalih davanja (primjerice porez na kupovinu automobila u Holandiji iznosi 25 posto cijene), no Holanđani su izračunali kako će “plati koliko voziš” princip naplate državi donijeti približno jednaka sredstva, dok će prema proračunima njihove Vlade ovakav način naplate - 7 centi po kilometru - smanjiti davanja za oko 60 posto holandskih vozača.Dakako, spomenuta cifra neće biti uvijek ista, a ovisit će o cestama kojima se vozilo kreće, dobu dana i sl. Također, vozila koja više zagađuju će plaćati višu cijenu. U Holandiji se nadaju kako će primjenom ovakve naplate smanjiti saobraćajne gužve za oko 15 posto, broj saobraćajnih nesreća za oko 7 posto, te emisiju ugljičnog dioksida za oko 10 posto.
Link to comment

Ne znam gde da ovo stavim pa eto ovde - meni je bila novost da se moze driftovati za 199Eura na Hockenheim Ringu CEO dan!!!Gosti se voze u kolima svog domacina za dz.nas domacin ima BMW:100_1439.jpgna stazi je u jednom trenutku 10-ak vozila, ukupno ih je bilo svega 30-ak tako da je vremena bilo napretek100_1489.jpg100_1472.jpgtotalno uzivanje!

Link to comment
cekam.
al' da obecas da neces da skicis po kolima, da me ne sramotis.alkohol sluzim samo suvozacimabez sale, trebalo bi da dobijem kalendar takvih dogadjaja po mojoj okolini pa ako je neko zainteresovan mogu da prosledim/sredim nesto slicnopostoji mogucnost retiranja drift-kola i jednodnevne skole u okolini Liege-atrebalo bi da je cena 300-400E
Link to comment
  • nesha taxista pinned and unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...