Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

Pa? Zaključili smo da se obojici ne sviđa, kao i da će da uzme (neke) pare. Da li to što se prethodni (a najverovatnije i ovaj u budućnosti) model prodavao k'o blesav znači da nije odvratan i da auto-industrija nije među najvećim prodavcima magle danas? Iskreno se izvinjavam ukoliko si pomislio da imam nešto protiv Tebe, rezigniran sam jedino položajem u koje su proizvođači danas stavili kupca.Gradska faca? Čudo od 2 (možda i kusur, ne znam) tone? Kompleksi na sve strane.

Link to comment

Ma kupci se primaju na sve te plastične kofere sa točkovima. Nije baš da je industrija juče i odjednom počela da klonira isti, retardirani model automobila. Kao podelili ih na klase i štancuju ko sumanuti. Da je prvi takav auto, koji god da je bio, ismejan, ne bi se sledeći nadovezao na njega, dodao neki novi plastični deo ili šanersku plavu lampicu. Ali svi fabrički proizvodi generalno idu put unifikacije u ultimativnu, dizajniranu najlon kesu.Multipla je toliko ružna da pomislim da je konstruisana samo da bi nam ostali modeli izgledali lepo. A ovaj Nissan mi više liči na onaj BMW X6, taj je kao ok, u odnosu na ostatak ponude.

Link to comment
kazu da ce pomraciti slavu qashqai - nissan juke:svidja - ne svidja?¿
Prvo sam pomislio na: jukkajukayucca3622.jpg[/url][/img]Biljka koja je pregazila sve oblike ružnoće i probila se na zen stranu.I bih, rado bi ih imao, ali ja vozim golfa pa nisam baš obdaren ukusom. Ono, da je pouzdan i meni dosta..
Link to comment
prva multipla je najlepsi primerak auto konfekcije u poslednjih 20 godina. steta sto je namenjena prevozu jedne tako retardirane vrste kao sto je covek.
Dobro, ukusi su različiti, ali ogromna većina ljudi koje znam, uključujući i ovdašnje forumaše smatra upravo taj automobil primerom ružnoće. Ima ga tamo i na odgovarajućoj temi... ;)
Link to comment
kazu da ce pomraciti slavu qashqai - nissan juke:svidja - ne svidja?¿24lqxc0.jpg2enw01x.jpg2jb0bgk.jpg2wn4k1g.jpgxq7g9.jpg
Prednji deo mi se ne sviđa, mada se originalnost tu ne može poreći, a ostalo je ok. Moram međutim naglasiti da je meni uvek bilo važnije ono ispod lima, a kako auto spolja izgleda to ionako s vozačkog mesta ne mogu da znam. ;)
Link to comment

Naravno da može, ako je 4wd može proći tamo gde drugi ne mogu, a na putu sve to brže, udobnije i tiše. Ako bismo gledali na automobil samo na spravu s 4 točka i pitali za svaki model šta tu još suštinski može da se doda onda nikad ne bi bili ni predstavljani novi modeli. A taj reno je samo zgodan zato što ima mali motor i veliki tovarni prostor, ali budimo realni - vožnja njime je bila daleko od zadovoljstva.

Link to comment
Naravno da može, ako je 4wd može proći tamo gde drugi ne mogu, a na putu sve to brže, udobnije i tiše. Ako bismo gledali na automobil samo na spravu s 4 točka i pitali za svaki model šta tu još suštinski može da se doda onda nikad ne bi bili ni predstavljani novi modeli. A taj reno je samo zgodan zato što ima mali motor i veliki tovarni prostor, ali budimo realni - vožnja njime je bila daleko od zadovoljstva.
Shvatam.Ali, mislim da to nije pravo pitanje: takozvana 4x4 vozila moraju, pored tehnickih - a danas je mehanika/elektronika - otvorila neslucene mogucnosti u tom pravcu - da zadovoljavaju jedan jedini, bitan, uslov: ja ga formulisem kao mogucnost da unutrasnjost vozila bude moguce oprati - obicnim crevom i mlaznom vode. Inace citava stvar nema svrhe. Dovesti 4x4 vozilo na asfalt, u grad, je moda kao i svaka druga, a automobili o kojima je rec su proizvod generisanje potraznje i posledica uspeha auto industrije koja je gadjala i pogodila jednu odredjenu grupu ljudi.Siguran sam da nije potrebna nikakva posebna statistika: preko 90% modernih 4x4 vozila ne silaze sa asfalta, ne terenisu, imaju motore koji su u svakom pogledu predimenzionirani kada je osnovna namena u pitanju.
Link to comment

Hail woodoo.Dodao bih samo, nakon "četvorke", 2cv-a i "bube", poslednji auto koji bi približno odgovarao woodoo-ovim prohtevima je:panda-sisley.jpgPostroj i 4x4 pogon radio Magna Steyr, tapacirung- gumeni, enterijer- PVC (mada je bilo izbora, nije da nije), sva stakla- ravna, od kontrolne table imala je ovo:panda_dash.jpgPolica (kao i presvlake) se skidala i prala u veš-mašini, zadnje sedište se moglo potpuno preklopiti, namestiti u "V" da se ne tumba prtljag, potpuno pružiti do zadnjih vrata kako bi, zajedno sa prednjim sedištima činilo neku vrstu kreveta. Omiljeno prevozno sredstvo poljoprivrednika s Alpa, kao i mnogih planinskih služba. Možda najpopularnije rent a car vozilo na Mediteranu ikada- kolega se letos na Tasosu vozio ovakvom, belom- sa zelenom i crvenom štraftom :) .Đuđaro je naveo kao jedan od svojih najuspešnijih i omiljenih dizajna. Danas se izuzetno teško nalaze (a da nisu razdrndane do neupotrebljivosti), vlasnici su odavno ljudi koji znaju šta poseduju... http://www.youtube.com/watch?v=Q__alE2HIEsOvo je fabrički "Sisley", lepota od Pande, a evo kako to izgleda uz malo mehaničarskog entuzijazma:http://www.youtube.com/watch?v=kYmtZKD6RVY&feature=channel

Edited by zorglub
Link to comment
Hail woodoo.Dodao bih samo, nakon "četvorke", 2cv-a i "bube", poslednji auto koji bi približno odgovarao woodoo-ovim prohtevima je:panda-sisley.jpgPostroj i 4x4 pogon radio Magna Steyr, tapacirung- gumeni, enterijer- PVC (mada je bilo izbora, nije da nije), sva stakla- ravna, od kontrolne table imala je ovo:panda_dash.jpgPolica (kao i presvlake) se skidala i prala u veš-mašini, zadnje sedište se moglo potpuno preklopiti, namestiti u "V" da se ne tumba prtljag, potpuno pružiti do zadnjih vrata kako bi, zajedno sa prednjim sedištima činilo neku vrstu kreveta. Omiljeno prevozno sredstvo poljoprivrednika s Alpa, kao i mnogih planinskih služba. Možda najpopularnije rent a car vozilo na Mediteranu ikada- kolega se letos na Tasosu vozio ovakvom, belom- sa zelenom i crvenom štraftom :) .Đuđaro je naveo kao jedan od svojih najuspešnijih i omiljenih dizajna. Danas se izuzetno teško nalaze (a da nisu razdrndane do neupotrebljivosti), vlasnici su odavno ljudi koji znaju šta poseduju... http://www.youtube.com/watch?v=Q__alE2HIEsOvo je fabrički "Sisley", lepota od Pande, a evo kako to izgleda uz malo mehaničarskog entuzijazma:http://www.youtube.com/watch?v=kYmtZKD6RVY&feature=channel
I mozda jos samo ovaj, pre nego sto je autoindustrija pocela da izvodi ovo sto izvodi...Suzuki Samurai
Link to comment

Znate šta, i Land Rover nije doživeo neke suštinske promene još od 1948., što ga čini najdugovečnijim modelom automobila koji je trenutno u proizvodnji, ali trend osavremenjavanja je generalno prisutan svuda. Ima tu dakako preterivanja i ne sviđa se sve baš svakome. Stvar ukusa.

Link to comment
Znate šta, i Land Rover nije doživeo neke suštinske promene još od 1948., što ga čini najdugovečnijim modelom automobila koji je trenutno u proizvodnji, ali trend osavremenjavanja je generalno prisutan svuda. Ima tu dakako preterivanja i ne sviđa se sve baš svakome. Stvar ukusa.
Ima, naravno.I prica o automobilima je prica bez svrhe: o ukusima se ne raspravlja. Sto se svidja meni, ne svidja se drugima, bas kao sto ne postoji najbolji automobil (uvek moj, naravno :) ), jer bi u tom slucaju oni milioni koji kupuju one milione nekih drugih automobila bili obicne budale. A to nije tako.I tu prestaje svaka prica. Automobil je emocija, ljudi se za njega vezuju, a ja sam ne jednom i ovde rekao da zivimo u zemlji u kojoj ce takozvani muskarac pre da prizna da lose jebe, nego da lose - vozi.Ima nesto drugo, i cini mi se da se Zorglub i ja tu slazemo, a vi :) ostaste duzni neke odgovore.Na primer:1. Sta ce danas, bilo kom automobilu, terenskom narocito, motor snage vece od 100 KS? 'Ajde, da progutam i 150?2. Sta znaci 7-godisnja garancija na automobil u industriji koja je svoje postojanje zasnovala na vestacki izazvanoj traznji/potrebi da se auto menja svakih 3 - 5 godina?4. Sta ce autu koji ne silazi sa asfalta/ne izlazi iz grada 4x4?5. Sta znaci max. brzina veca od 160 km/h?Itd, itd...
Link to comment
Ima nesto drugo, i cini mi se da se Zorglub i ja tu slazemo...
Slažemo se, naravno- kao i za ono o ukusima.
1. Sta ce danas, bilo kom automobilu, terenskom narocito, motor snage vece od 100 KS? 'Ajde, da progutam i 150?2. Sta znaci 7-godisnja garancija na automobil u industriji koja je svoje postojanje zasnovala na vestacki izazvanoj traznji/potrebi da se auto menja svakih 3 - 5 godina?4. Sta ce autu koji ne silazi sa asfalta/ne izlazi iz grada 4x4?5. Sta znaci max. brzina veca od 160 km/h?Itd, itd...
1. Ovo ne bih znao, možda je tolika snaga i potrebna pojedinim automobilima- poput ovog:uaz10.jpgnpr., treba iz centrale prevesti radnike ili skalameriju do neke čuke? Mada je obrtni moment u ovom slučaju bitniji, ili se varam?2. Ovo je možda i najveća prevara danas: Za tih 7 godina, vozilo će se održavati u ovlašćenim servisima, te će se istima (a zbog licence/franšize, kako li to ide- i proizvođačima), a sve zbog blagougodnih cena održavanja i delova, ostaviti još trećina auta. Jupi.3. Ako auto ne izlazi iz grada- ne treba mu. Ovde pak ostavljam mogućnost potrebe i želja vlasnika da nekoliko puta godišnje skoči do vikendice, te da se ne uplaši i najmanjeg snega na lošem putu- koliko da ga makadam i seoski put ne omete do mesta uživanja i odmora. Ali ko ima za vikendicu, imaće valjda i za AWD. Takođe, mora se misliti na specifičnosti regiona (Bosna mi uvek pada na pamet) i na gradove kao što su naši, gde kada zima konačno bude- zima, a zbog pravovremenog odgovora zimskih službi, i najmanji uspon (a kamoli Balkanska) predstavlja veliki problem (ne jednom sam poželeo Pandu 4x4 ili makar Nivu- na plin :) ). U oba slučaja rešenja bi bila vozila poput pomenute Pande 4x4, Subaru Imprece- tj. normalnih, putničkih automobila sa mogućnošću pogona na svim točkovima. Ovo stanje danas- čudovišta od 2. i više tona i terenskim mogućnostima R4 i Dijane je tužno.4. Meni ne znači ništa, niti mi bi ikada trebalo- što se mene tiče, ako bi moglo da se svim vozilima u putničkom saobraćaju max. brzina ograniči na 160km/h- ja sam za. Sad će da se digne crno i belo kako bi se ovime, pored brzine, ograničavala i ljudska/potrošačka/kakva_već prava. U Japanu ovo već važi- neka me Jojogi ispravi ako grešim.PS: Ovih nekoliko post-ova bi moglo u temu o SUV-ovima? Edited by zorglub
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...