Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

Ima neki fitnes centar do ulice, zastakljen, ogroman, da nisam na pauzi otisao bi tamo da uplatim jedan trening bar, kao i u onaj pored autoputa u nekoj zgradi, mislim u Vupertalu, na par nivoa je taj i radi verovatno 24 sata ili nesto dugo jer i ujutru u 6 bude par ljudi.

 

A pare nisu problem jer ih vise nema niti trebaju, zato bakice otpadaju. Samo arbajt i pozeljno under21 kategorija, kriza srednjih godina. 

Link to comment

Otidji do onih Gerijevih polupijanih zgrada pored vode, tamo možeš da praviš fensi slike.

Ili u botaničku baštu sa zaledjem NS arhitekture na skroz drugom kraju grada (dž je ulaz)

Probaj ono fino crvenkasto pivo, Altbier, a lepa nemačka hrana za pojesti je u "Beim Füchschen" ili tako nešto, poznata je pivnica u centru

@Zli Gli

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Tonci, ti si za mene dozivotni dortmundjanin i to se nikad nece promeniti ma gde bio

 

A imam ipak jedan realan problem, vozilo mi je poveliki kombi sa mariborskim tablama, nije bas da nije upadljiv i ne znam koliko je pametno da pokusavam s tim da se zezam bez da imam prijavljeno prebivaliste

  • +1 1
Link to comment
58 minutes ago, Djuro said:

Ako ima neki stutgartjanin ovde, nek napise par reci o gradu: sta obavezno pogledati, gde vecerati, u kom parku trcati i tome sl.

 

Nisam štutgradjanin ali prelepo će ti biti u Killesberg parku, koji je kao ogromna botanička bašta. Ako dodjes kao i svi iz centra nekim javnim prevozom, dočeka te naselje Vajsenhofzidlung (Weissenhofsiedlung) gradjeno u prvoj polovini 20. veka kao izložba, očuvano (po planovima Mis fon der Roea, više arhitekata poput Gropijusa, Le Korbuzjea), ima tabla negde pa se vidi kuda da se prošeta. Skroz je kul.

 

Takodje jako kul je gradska kockasta biblioteka, možeš besplatno ući unutra i prošetati se stepenicama (i fotkati se - Zli Gli, hvataj beleške)

 

Bio je i (bar) jedan dobar muzej u centru, jako dobra zgrada sama po sebi, mislim da je Staatsgallerie a ne ona druga.

 

Potražicu slike kad se vratim kući pa mi se možda još nešto javi.

 

----------

 

Pozdrav svima iz Berlina.

 

PXL-20230119-141654128.jpg


PXL-20230119-153641380.jpg


PXL-20230119-212609177-NIGHT.jpg


PXL-20230119-213842033-NIGHT.jpg


PXL-20230120-155652850.jpg

 

 

 

 

Edited by I*m with the pilots
  • +1 3
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

Eurokrem (običan) je u jednom trenutku između moje prohujale mladosti i današnjice postao šećerna melasa i tek bleda senka onog što je nekad bio (a više sam ga voleo i tamanio od Nutele). Osnovni recept sada ima 3% lešnika u crnom delu, naspram Nutelinih 13... Imaju i neke premijum edicije, te dobace do 10, ali sve u svemu - mučno.

  • +1 3
Link to comment
5 hours ago, papapavle said:

Eurokrem (običan) je u jednom trenutku između moje prohujale mladosti i današnjice postao šećerna melasa i tek bleda senka onog što je nekad bio (a više sam ga voleo i tamanio od Nutele). Osnovni recept sada ima 3% lešnika u crnom delu, naspram Nutelinih 13... Imaju i neke premijum edicije, te dobace do 10, ali sve u svemu - mučno.

 

Nutela sama je užas, ima toliko drugih namaza na tu foru po radnjama a koji imaju mnogo mnogo više lešnika u sebi (i 85%) da stvarno nema potrebe kupovati to. A tek ove domaće radinosti za nostalgičare u Nemačkoj..

 

@pashaewe ume da ima bogate rafove sa stranim proizvodima, a sve više su počeli da se pojavljuju i iz Srbije. Kod mene u kraju i u dosta maloj radnji videh te neke paštete i bombone. Verovatno su videli da to pronađe kupce pa što da ne.

  • +1 2
Link to comment
18 hours ago, papapavle said:

Eurokrem (običan) je u jednom trenutku između moje prohujale mladosti i današnjice postao šećerna melasa i tek bleda senka onog što je nekad bio (a više sam ga voleo i tamanio od Nutele). Osnovni recept sada ima 3% lešnika u crnom delu, naspram Nutelinih 13... Imaju i neke premijum edicije, te dobace do 10, ali sve u svemu - mučno.

 

To je postao iz par koraka od kad ga je kupio onaj idiot Draskovic, brat vuka Draskovica, a ima tome 20 godina. Hvala DS/DSS koaliciji (i cestitome SPOu).

Ja ne znam kome oni vise i prodaju svoje proizvode.

  • +1 4
Link to comment
10 minutes ago, Mel said:

 

To je postao iz par koraka od kad ga je kupio onaj idiot Draskovic, brat vuka Draskovica, a ima tome 20 godina. Hvala DS/DSS koaliciji (i cestitome SPOu).

Ja ne znam kome oni vise i prodaju svoje proizvode.

kako mislis kome? imaju najveci promet u srbiji. ima slatka kuca, tako im se zovu prodavnice, uvek guzva, cesto i red ispred.

ponekad se pitam , jel zivite vi u srbiji?

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, munze said:

kako mislis kome? imaju najveci promet u srbiji. ima slatka kuca, tako im se zovu prodavnice, uvek guzva, cesto i red ispred.

ponekad se pitam , jel zivite vi u srbiji?

 

Pa zato se i pitam. Od vise ljudi sam cula sve najgore o kvalitetu njihovih proizvoda. Licno se ne secam kad sam nesto njihovo kupila, jednom u tri meseca euroblok eventualno koji je takodje senka onog sto je nekad bio.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...