Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

Just now, pasha said:

Njima srpski zvuci kao roptanje i grubo mumlanje skoro poznatih reci.

A ko bi im zamerio - ponekad i meni tako zvuči, uglavnom kad imam kontakta sa državnim aparatom.

  • Haha 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
 
Nije to veliki berlinski akvarijum, taj je u sklopu ZOO vrta, ovo je Aqua Dom u hotelu Radison
Nije najveći cilindrični akvarijum?

ilmessaggero.it: Berlino, esplode l'acquario cilindrico più grande del mondo: un milione di litri di acqua in strada e 1.500 pe.
https://www.ilmessaggero.it/mondo/berlino_acquario_hotel_esplosione_cosa_e_successo-7116891.html


Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Interesantno istrazivanje o stanju i perspektivi crkve u DE: https://www.bertelsmann-stiftung.de/fileadmin/files/Projekte/51_Religionsmonitor/Religionsmoni_kompakt_final2.pdf

 

Obe godine je prvi put broj clanova obe crkve (katolicke i evangelisticke) pao ispod 50% populacije. Razlozi su naravno istupanja iz crkve (godisnje oko 600.000) ali i veci mortalitet clanova od dece koju krste. 
 

Jos dosta zanimljivih podataka u pdfu, pa ko voli…

Link to comment

Pa sada, Evangelisti su izuzetno aktivni po Minhenu. Rimokatolicka crvka je dosta pukla osim male ali odane zupe Aloijzija Stepinca...

Uglavnom, primetio sam da cak muslimani budu obradjeni od strane Evangelista. Po centralnom Minhenu, cak i delovima grada gde je puno Arapa, Turaka i drugih naroda koji su muslimani verski ima dosta Evangelista sa svojim materijalom na svim jezicima od arapskog, turskog, kurdskog, kineskog...do srpskog. Imao sam priliku da pricame na jednom standu i on mi da na srpskom materijal evangelisticke crkve, ja mu onda donesem Sveto pismo(Bibliju) na cirilici, prevod Vuk Karadzic, posle me vise nisu startovali...

 

 

 

Link to comment

Nego, je l ste videli da je REWE krenuo sa prodavnicama bez kasa tj. sve se automatski kupuje...

 

Upoznajte Saru Popovic:fantom:, menadzera prodaje u REWE Minhen koja ce vam pojasniti kako stavri funkcionisu,

 

 

Ima po svim vecim gradovima koliko sam video. Barem Berlin, Minhen

 

Sve ce da automatizuju samo da ne uvoze vise strance:violina:

Edited by pasha
  • Haha 1
Link to comment
7 minutes ago, pasha said:

Sve ce da automatizuju samo da ne uvoze vise strance:violina:

 

Samo malo kasno su se setili...

 

Sad kad krene talas penzionisanja narednih 5,6 godina jos vise ce spustiti kriterijume za strance i mogu se samo nadati da ce privuci ljude iz istocne Evrope.

Link to comment

Ne moze I. Evropa to da pokrije. Evo miliona Ukrajianca su primili ali to ce pokriti 2-3 max godine, ako i toliko, potrebe za radnom snagom. Cak ni guranje da Kosovo dobije ulaz bez viza nece mnogo popraviti situaciju. A vec su osusili Bugarsku, Hrvatsku, Madjarsku, Rumuniju, Poljsku...

Morace da dovlace ljude iz Afrike i juzne Azije, vec se priprema ozbiljno javnost na to sa brojim reklamama...

 

Ali ocekujem i veliku automotizaciju u Nemackoj, koja je vec dosta uzela maha od robota u proizvodnji do automatskog transporta kojeg ocekujem za 10ak godina, banke, kladionice i brojne usluge su vec automatizovane, evo sada krenu i prodavnice. Citao sam na Handelsblattu pre neki dan da se ocekuje masovniji ulazak robota u gradjevinu. Kazu da je gradjevina potpuno iskljucena iz automatizacije i to se mora menjati.

 

BMW u Minhenu masovno uposljava i obrazuje programere Vestacke inteligencije, dakle sprema se automatizacija...

 

Edited by pasha
Link to comment
39 minutes ago, pasha said:

Ne moze I. Evropa to da pokrije. Evo miliona Ukrajianca su primili ali to ce pokriti 2-3 max godine, ako i toliko, potrebe za radnom snagom. Cak ni guranje da Kosovo dobije ulaz bez viza nece mnogo popraviti situaciju. A vec su osusili Bugarsku, Hrvatsku, Madjarsku, Rumuniju, Poljsku...

Morace da dovlace ljude iz Afrike i juzne Azije, vec se priprema ozbiljno javnost na to sa brojim reklamama...

 

Ali ocekujem i veliku automotizaciju u Nemackoj, koja je vec dosta uzela maha od robota u proizvodnji do automatskog transporta kojeg ocekujem za 10ak godina, banke, kladionice i brojne usluge su vec automatizovane, evo sada krenu i prodavnice. Citao sam na Handelsblattu pre neki dan da se ocekuje masovniji ulazak robota u gradjevinu. Kazu da je gradjevina potpuno iskljucena iz automatizacije i to se mora menjati.

 

BMW u Minhenu masovno uposljava i obrazuje programere Vestacke inteligencije, dakle sprema se automatizacija...

 

 

Mnogo si nabacao ali mislim da se u osnovi slazemo. :)

 

Nemacka ( pa i Austrija, ali posto je manja i slepa se uz Nemacku onda se manje i vidi) je zadnjih 20 godina odigrala katastrofalno i to polako dolazi na naplatu. Oni su ostali u 90tim sto se tice digitalizacije i novih tehnologija. Ljudi kad dodju iz NL ili nordijskih zemalja izneveruju. Mislim meni je sarmanticno u medjuvremenu kad ima neki restoran/pekara da ne prihvata kartice ali strancima i ne bas. Prodavnice su bile automatizovane po UK, FRA i NL pre ravno 20 god. Sto se tice BMW i "programera vestacke inteligencije" oni tu kaskaju daleko od ozbiljnih igraca (koji ionako kaskaju godinama iza onog sto su obecali). Njih jos uvek vade samo tradicija i dobri motori.

 

  • +1 1
Link to comment

Ovo sa nemanjem kartica po Nemačkoj nije do tehnologije nego do bankarskih nameta, i onda su se ljudi toliko navikli na to da nikom nije čudno. A oduševis se kad primaju EC karticu, koju svi imamo. Po nekoj anekti (ne sećam se koliki je bio uzorak ispitanika) i dalje većina ipak više voli keš.

Ali svi veliki imaju sve vrste plaćanja, mnogi rade to i telefonima.

 

Rewe već neko vreme ima u baš velikim radnjama i na bitnim prometnim mestima u Frankfurtu (znam za dve lokacije) te samousluzne kase poput onih u Ikei (ne znam da li sam u njoj ikada do sad platila na kasi kod nekog radnika), ali bilo bi super da uvedu i po manjim mestima

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...