Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

1 minute ago, pasha said:

U fabrikama BMW i MAN u Minhenu i okolini zahteva se znanje nemackog b1...ali...

 

Moguće, ona je radila po nekim drugim, u jednoj su recimo pravili neke antene - sve sami Rumuni, njoj to bilo simpatično ovako kao sudbina jer je njen otac najveći deo života proveo u rumunskom selu u Banatu.

  • Haha 1
Link to comment

Evo jednog oglasa za rad u bmw-minhen, zahtev nemacki b1,

 

Vorteile

  • bis zu 48 Monate Einsatz bei BMW mit Übernahmeoption
  • übertariflicher Einstiegslohn 19,61€ bis 21,00€
  • automatische Lohnerhöhungen
  • unbefristeter Arbeitsvertrag

Aufgaben

  • Tätigkeiten in der Fertigungs- und Endmontage von Neuwagen
  • Sie werden nach ihren Fähigkeiten und dem aktuellen Bedarf im BMW Werk München eingesetzt und entwickeln sich stetig weiter
  • Sie empfehlen sich durch Ihr Engagement auf einen Festvertrag bei BMW

Profil

Sie haben eine abgeschlossene TECHNISCHE Ausbildung, sind motiviert und zuverlässig. Sie arbeiten gerne in Früh - und Spätschicht und sprechen gutes Deutsch (Niveau B1)

 

Link to comment

Davne 2000/1 otisao covek (ETF Zg) sa porodicom u DE/Frankfurt da radi. Iznajmio stan u Offenbach-u, bilo jeftinije. Posle par meseci pita ga drug kako se dete snalazi sa nemackim u vrticu. 

Kaze - kako tako, uci polako. Ali je jako dobro naucuo da prica turski :)

Edited by x500
Link to comment
8 minutes ago, x500 said:

Davne 2000/1 otisao covek (ETF Zg) sa porodicom u DE/Frankfurt da radi. Iznajmio stan u Offenbach-u, bilo jeftinije. Posle par meseci pita ga drug kako se dete snalazi sa nemackim u vrticu. 

Kaze - kako tako, uci polako. Ali jako dobto naucuo da prica turski :)

 

A vidi ovo, imamo neku medjunarodnunskolu i vrtić (možda si čuo za Accadis), i reče mi jedan tata (komplet nemačka porodica) da su upisali dete tamo u vrtić da bi učilo engleski od malih nogu a na kraju dete priča engleski sa teškim indijskim akcentom i neki njihov jezik (ima ih više, ako sam ga dobro razumela). Prepun je taj vrtić Japanaca, Korejaca i Indusa.

Isto sam primetila, od svih stranaca u našoj vrtickoj grupi, ubedljivo ova dva para roditelja Indusa su jedini koji ne znaju rec nemačkog (deca pričaju okej), svi drugi stranci (Kinez, Japanac, Albanac, naš, Rus, Bugarin, Marokanac*) makar pokusavaju/uče/pričaju (jedna majka Marokanka rodjena ovde priča savršeni nemački, da nije tamnoputa ne bi se razlikovala od ostalih Nemaca koji pričaju dobro, pošto i njih ima užas). Imamo i neke nove koji su očito sa Bliskog istoka, sa njima jedino nisam imala komunikaciju.

 

//* Kapiram da svaki vrtić ima sličnu konstelaciju

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
24 minutes ago, pasha said:

 

  • bis zu 48 Monate Einsatz bei BMW mit Übernahmeoption
  • übertariflicher Einstiegslohn 19,61€ bis 21,00€
  • automatische Lohnerhöhungen
  • unbefristeter Arbeitsvertrag

Aufgaben

  • Tätigkeiten in der Fertigungs- und Endmontage von Neuwagen
  • Sie werden nach ihren Fähigkeiten und dem aktuellen Bedarf im BMW Werk München eingesetzt und entwickeln sich stetig weiter
  • Sie empfehlen sich durch Ihr Engagement auf einen Festvertrag bei BMW
  •  

 

U cemu je razlika? Svi radnici imaju pravo da budu u IG Metall?

Link to comment
12 minutes ago, aram said:

kako ste bili zadovoljni ovim?

 

Ja sam koristio austrijsku verziju i oba puta bio zadovoljan. Majstori su dolazili iz Poljske ali su znali i posao i nemacki.

Link to comment
12 minutes ago, bebaguza said:

 

U cemu je razlika? Svi radnici imaju pravo da budu u IG Metall?

  

Fora je sto sljaker ne dobija lako direktan ugovor sa bmw vec se ide preko dve velike zeit firme...pa kada te iscede i oni zadovoljni a ti zeleo i mogao, onda dobijes direktan ugovor...mozda

Tako se postize efikasnost, ako razumes sta hocu da kazem.

Edited by pasha
  • +1 2
Link to comment

Treceg dana praktikuma je zaspao u busu na putu kuci i otisao do poslednje stanice.

Posle dve nedelje je rekao: tata, zanimljivo je ovo ali ja sam ipak resio da cu da studiram nesto.

 

Inace su sasvim fer plate i razni benefiti, narocito sto automobilska industrija cesto isplacuje ogromne bonuse vezane za obrt, profit, nivo akcija i slicno cime zadrzava radnu snagu. Tako da imas ljude koji ceo radni vek provedu tako. 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, pasha said:

U fabrikama BMW i MAN u Minhenu i okolini zahteva se znanje nemackog b1...ali... 

 

Sto se tice Poljaka, ja njih sve manje razumem. Imaju to vrtenje radne snage iz Poljske na svakih par meseci na gomilu mesta preko zeit firmi registrovanih u Poljskoj gde su dnevnice neuporedivo nize nego preko nemackih.

I oni tako masovno dolaze iako lagano mogu doci da rade u nemackim bez posrednika.

I onda samo kurwa...

Najjaci su kada Nemcima objasnjavaju kako su pukli jer imaju previse stranaca po gradovima. Gledao sam to vise puta. Nemci u fazonu onog Turcina kamiondzije iz Lepih sela....

 

Ovde kod nas na ovoj osnovnoj skoli rade jos najvise Poljaci, pvc stolariju jedna ekipa, druga gipsari, treca elektricari, zidari i fasaderi pricaju izmedju ostalog i ruski, neka miks ekipa, plus neki Moldavci sto su radili dole neku podnu izolaciju ili sta vec, zaboravih kako se zove, neko zagrevanje brenerima pa lepljenje. Bili su i Turci, neka dvojica sto su montirali nesto za harmonika-vrata. Dostavljaci robe su Turci, nasi, Poljaci, itd. Ukrajinac Sasa koji radi u Poljskoj vec 12 godina mi je rekao da ima 1200e platu i nesto tek minimalno vise zbog dolaska u Nemacku, bas nekako jadna cifra.

 

Svaba ni od korova, bukvalno jedan majstor Svaba nema, samo neki sefovi i kontrolori koji nemaju pojma, koliko sam primetio i cuo od ovih nasih majstora. 

Link to comment

Nemacka?

Nemaca slabo ima na svim tezim poslovima. Radje ce biti na socijali ali ni za time nema potrebe ako znas dobro nemacki, a njima je to maternji, lako se nadje fina prekvalifikacija.

Ljudi koji ne znaju nemacki i nisu drzavljani eu, oni ce imati losa placena zanimanja...

 

Nemci su rukovodeci kadar...to je pravilo, njihova zemlja. Kao sto ti kazu ako nesto kritikujes: ne moras ti da budes u Nemackoj ako ti se ne svidja.

 

Za ljude koji dolaze u Nemacku da to prihvate kao neminovnost. Jer sam primetio da se dosta ljudi iznervira i stvara veliku frustraciju.

  • +1 1
Link to comment

Dobra strana Nemacke je jaka socijala koja ti daje mogucnost promene. Zato su porezi veliki.

Prijavis se na Zavod za zaposljavanje i oni ti daju oko 66% tvoje prethodne neto plate i omoguce ti skolovanje, prekvalifikaciju, zanimanja u trajanju od godinu dana. Uslov je nemacki jezik ali i to se moze uciti na isti nacin preko Zavoda...

Tako ako si spreman moze da se napreduje na drustvenoj lestvici. Ali ces biti stranac. I to je neminovnost koja mora da se prihvati.

 

 

Link to comment
41 minutes ago, Zli Gli said:

Poljaci samo vicu kurwa, pierdole, pizdec i slicno, jezik im je presmesan:lolol:

Vala baš, evo dve crtice: komentator je nekog fudbalera celu utakmicu zvao "najlepši napasnik", a ja tek pred kraj prenosa skontao da je on ustvari najbolji napadač...

 

I bukvalno sam juče video na nekoj etiketi na duksu kako kažu "skraćivanje" (po dužini npr.) -piše se Kurczenie.... a ja glavu dajem da se čita kurčenje 🙃

 

https://irmir.pl/publisher/kurczenie-sie-shrinkage-starych-miast-przemyslowych-i-przeciwdzialanie-jego-negatywnym-skutkom/

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...