Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

Izvanredna ideja, koja će se završiti kao sniženje poreza na benzin. Benzin nije pojeftinio koliko je smanjen porez i kartel je samo ostvario dodatni profit. Tako će i ovde plate da stagniraju uz obrazloženje da je neto veći, a veći profit zbog inflacije će ostati poslodavcima. Ne, ako je inflacija onda i plate i prihodi od poreza moraju da rastu, jer sve ostalo dugoročno rezultuje siromaštvom - i zaposlenih i celog društva.

 

Čovek bi pomislio da je Lindner kad drugi put pokušava isto glup k'o tocilo, ali zna taj govnar dobro šta radi i za koga radi.

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

U Minhenu odlucili da stede na gorivu u javnom prevozu. Vozaci gase motor na svakoj stanici, semaforu ali ima poludeli nekih vozaca koji gase motor na sred raskrinice iako saobracaj ide i zasutavio se na sekund. Tipicno nemacki, bez mnogo razmislja, prati svaku napisanu odluku jer postujes autoritet, Zato su bogati.

 

Moram da pohvalim minenski MAN, motori startuju i pored stalnog cimanja na svaki minut.

Inace ispalti se ta stednja na tako veliki broj vozila ali da se ne preteruje.

Edited by pasha
  • +1 1
Link to comment

Malo južnije (a mnogo ružnije) na svakoj drugoj stanici svaki drugi dan na svakoj drugoj liniji ostane po neki autobus u kvaru. Ali bolje i tako nego kao leti da gori grad kao pod Neronom...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
3 hours ago, pasha said:

U Minhenu odlucili da stede na gorivu u javnom prevozu. Vozaci gase motor na svakoj stanici, semaforu ali ima poludeli nekih vozaca koji gase motor na sred raskrinice iako saobracaj ide i zasutavio se na sekund. Tipicno nemacki, bez mnogo razmislja, prati svaku napisanu odluku jer postujes autoritet, Zato su bogati.

 

Moram da pohvalim minenski MAN, motori startuju i pored stalnog cimanja na svaki minut.

Inace ispalti se ta stednja na tako veliki broj vozila ali da se ne preteruje.


zato u novom sadu šoferi prodaju karte u busu. u špicu stoje i do 2 minuta dok ne prodaju svima kartu. umesto da uvedu pretprodaju karti, dnevne ili nedeljne karte

Link to comment
24 minutes ago, Ros said:


zato u novom sadu šoferi prodaju karte u busu. u špicu stoje i do 2 minuta dok ne prodaju svima kartu. umesto da uvedu pretprodaju karti, dnevne ili nedeljne karte

 

Da deru na Isarkartama kao u Minhenu a vanstanovnik Minhema dok pohvata zone na automatu MVG vec ode hundart oira...Mislim da ce samo stanovnici Minhena i Hamburga biti srecan za 49 eur karte.

 

Neka uvedu automat u novosadske buseve kao u Minhenu  pa neka ga kucaju...

 

Sto se tice prevoza u Minhenu, nemaq potrebe za sad nekim radilanim resenjima ipak ovde ima prava podzemna za razliku od Frankfurta:laugh:plus imamo taj MAN i Siemens u gradu pa kada se nesto ukvari na izvoru smo delova:fantom:Kada hocemo da ulazemo u Wirecard onda idemo u Frankfurt:violina:

Link to comment

Gyrobus-eve je 50-ih razvio, proizveo i prodavao Oerlikon, trebalo je punjenjetm, povremeno, naslanjanje, idealno za gradski saobracaj sa cestim zastancima i autonomijom izmedju naslona na punjac 10-ak km sa 30-50 km/h...

GE je krajem 70-ih kao bajagi krenuo da usavrsi koncept, ali se zaboravilo...

Sam koncepttm je inace genijalan, jos samo da ga je Musku neko rek'o...

Gyrobus-Charge.jpg

 

 

https://iGyrobus-G3-engine.jpg

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 17.11.2022. at 19:59, Ros said:


zato u novom sadu šoferi prodaju karte u busu. u špicu stoje i do 2 minuta dok ne prodaju svima kartu. umesto da uvedu pretprodaju karti, dnevne ili nedeljne karte

 

To još fercera? 

U Bg iako teoretski može da se kupi karta kod vozača (ali skuplja nego na trafici), kada tražiš da kupiš samo će da ti odmahnu rukom "Nestalo mi" ili Nemam.

Jednog sam čula da gunđa "Nisam ti ja prodavac, ja sam vozač".

Tako je sigurno poslednjih 15 godina, i to rade složno i bez izuzetka.

 

Izvinite na offu.

Link to comment
2 minutes ago, Tihajeza said:

 

To još fercera? 

U Bg iako teoretski može da se kupi karta kod vozača (ali skuplja nego na trafici), kada tražiš da kupiš samo će da ti odmahnu rukom "Nestalo mi" ili Nemam.

Jednog sam čula da gunđa "Nisam ti ja prodavac, ja sam vozač".

Tako je sigurno poslednjih 15 godina, i to rade složno i bez izuzetka.

 

Izvinite na offu.


fercera. to traje. dok vrati kusur, pa dok mašina odštampa pola metra kartu. koliko se samo potroši goriva stajanjem na stanici, Bog zna

Link to comment

bar više nemaju one kasice prasice što im naglim pokretom zadigneš rep da dobiješ kartu. Čudi me kako se nisu (češće) događale pljačke kad su na predaji smene, često u centru grada, zahvatali prasence ispod pazuha da ustupe mesto.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...