Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

11 hours ago, jms_uk said:

Cestitamo!

Meni jos uvek stoji BM u Srbiji na upitu u biracki spisak, a ni ambasada nema nista novo na sajtu osim poziva za registrovanje za glasanje u inostranstvu do 12. marta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

i meni na upitu stoji biracko mesto u srbiji, iako su mi potvrdili da mogu glasati u minhenu

Link to comment
 
i meni na upitu stoji biracko mesto u srbiji, iako su mi potvrdili da mogu glasati u minhenu
Postao si deo sns mašine kapilarnih glasova? U Nemačkoj glasaš za neke tamo a u Srbiji ostavljaš glas vrhovnom vođi? :) Onaj upit vadi podatke uz baze RIK-a tako da ako ti je neko potvrdio a još se vodiš u Srbiji taj neko nema pojma o zakonu. Mada valjda još nije zaključen spisak, trebalo bi da se promeni. I ja se još vodim u Srbiji, prošli put ne redovno obaveštavali mailom iz ambasade u kom je statusu promena biračkog mesta, ovog puta muk.
Link to comment
1 hour ago, Zlurad said:

Postao si deo sns mašine kapilarnih glasova? U Nemačkoj glasaš za neke tamo a u Srbiji ostavljaš glas vrhovnom vođi? :) Onaj upit vadi podatke uz baze RIK-a tako da ako ti je neko potvrdio a još se vodiš u Srbiji taj neko nema pojma o zakonu. Mada valjda još nije zaključen spisak, trebalo bi da se promeni. I ja se još vodim u Srbiji, prošli put ne redovno obaveštavali mailom iz ambasade u kom je statusu promena biračkog mesta, ovog puta muk.

 

tacno moram reci mami da ide pred zatvaranje birackog mesta da vidi da li mi ime stoji na spisku u srbiji :)

salu na stranu, misli da to jos nije sve azurirano. ako se dobro secam, rok za prijave je bio do 12 marta

Link to comment
On 15.3.2022. at 12:49, Ros said:

 

tacno moram reci mami da ide pred zatvaranje birackog mesta da vidi da li mi ime stoji na spisku u srbiji :)

salu na stranu, misli da to jos nije sve azurirano. ako se dobro secam, rok za prijave je bio do 12 marta

 

Proveri sad da li si upisan gde si se prijavio. Ja poslao u petak, evo sad se pojavilo da glasam u Ambasadi. (za lokalne i dalje stoji mesto u Srbiji ali za lokal ionako ne moze da se glasa van boravista u Srbiji)

Link to comment

Polako smo pokrenuli selidbu za Berlin, znam da trazim nemoguce :D ali ako imate neki kontakt za pronalazenje stana pisite mi na PM. Vec smo se spremili da ce biti pakao neci nesto normalno, ali sta je tu je. Nije nam prvi put da cergarimo. 

Link to comment
2 hours ago, Mos said:

Polako smo pokrenuli selidbu za Berlin, znam da trazim nemoguce :D ali ako imate neki kontakt za pronalazenje stana pisite mi na PM. Vec smo se spremili da ce biti pakao neci nesto normalno, ali sta je tu je. Nije nam prvi put da cergarimo. 

 

Evo ti jedan hint. Ako si u posedu male ili malo starije dece, tipa do nekih 13-14 godina odi na sajt gewobaga. Oni izdaju "socijalne" stanove, tj imaju princip izdavanja stanova porodicama sa decom jer im je to neki odrzivi tip rada (kad matori odu u penziju, deca ostaju u stanu, placa se stanarina, svi dobri). Stanovi su generalno jebeno jeftini za uslove Nemacke, prilicno fini i neki  cak na dobrim lokacijama. Cesto ostavljaju oglase na sajtu a ako ne nista te ne kosta da napravis cover letter, gde napises da planirate da ostanete duze u Berlinu, gde ste sve ziveli, koliko vas ima, cime se bavite, eventualno stavis sliku porodice i posaljes im i zamolis da te uzmu u razmatranje. Jednom, pa za par nedelja ponovo pa ponovo. Ovi stanovi gde ja zivim su svi gewobagovi, kako koji penzioner ode u vecna lovista tako se useli porodica (ili samohrani roditelj) sa detetom/decom. Evo u par zgrada oko mene kroz prozore vidim da je barem 10 stanova prazno.

  • Hvala 1
Link to comment

Nemamo decu, ali probacemo svakako. Nista nas ne kosta. Hvala na preporuci, nismo znali za ovo.

 

Na wg-gesuchtu smo non-stop i bas nam je pre neki dan izmakao odlican stan zato sto nismo mogli malo ranije da udjemo u njega. Ili su nas barem sa tim izgovorom otkacili. 

Link to comment
20 minutes ago, Mos said:

Nemamo decu, ali probacemo svakako. Nista nas ne kosta. Hvala na preporuci, nismo znali za ovo.

 

Na wg-gesuchtu smo non-stop i bas nam je pre neki dan izmakao odlican stan zato sto nismo mogli malo ranije da udjemo u njega. Ili su nas barem sa tim izgovorom otkacili. 

 

Ja sam u zgradi imao prekoputa i iznad mene parove koji su dobili stanove tako sto su rekli da planiraju porodicu i da ce da ostanu dugo. Ne znam, mora se proba. Za 660 evra warm kirije za 70 kvadrata u Pbergu pisi, bukvalno cover letter. Jes da su mi ledja otpala dok sam ishoblovao i okrecio gajbu al vredi da se pokusa.

  • +1 1
Link to comment
On 16.3.2022. at 17:39, Zlurad said:

 

Proveri sad da li si upisan gde si se prijavio. Ja poslao u petak, evo sad se pojavilo da glasam u Ambasadi. (za lokalne i dalje stoji mesto u Srbiji ali za lokal ionako ne moze da se glasa van boravista u Srbiji)

 

toeto™

 

Бирачко место на председничким / парламентарним изборима:
40, ГЕНЕРАЛНИ КОНЗУЛАТ РС МИНХЕН, BOHMERWALDPLATZ 2, 81679, МИНХЕН, НЕМАЧКА, ИНОСТРАНСТВО

Link to comment

Ne znam koliko su se u vasim gradovima ljudi/uprave primili na pomoc oko izbeglica iz Ukrajine (sa sve besplatnim SIM karticama, kartama za prevoz), ali da li vam je pomalo to licemerno, uzimajuci u obzir kako su docekane ostale izbeglice do sad? U jednoj lokalnoj grupi je zena, koju maltene svi znamo u kraju, u vise navrata pre i pocetkom pandemije pokusavala da nadje neki normalni smestaj za jednog mladica iz Sirije, makar i sobu ili suvi podrum kod nekog, ponavljajuci kako moze da garantuje za njega itd. itd. i nista nije uspela, a sada su mnogi otvorili svoje domove za Ukrajince u roku od odmah. 

O tome da ce Nemacka (i ostale zemlje koje ih primaju, ne pratim da li je jos negde kao ovde) super profitirati od ljudi koji ce ostati ne treba ni crtati.

Edited by I*m with the pilots
  • +1 2
Link to comment
8 hours ago, I*m with the pilots said:

Ne znam koliko su se u vasim gradovima ljudi/uprave primili na pomoc oko izbeglica iz Ukrajine (sa sve besplatnim SIM karticama, kartama za prevoz), ali da li vam je pomalo to licemerno, uzimajuci u obzir kako su docekane ostale izbeglice do sad? U jednoj lokalnoj grupi je zena, koju maltene svi znamo u kraju, u vise navrata pre i pocetkom pandemije pokusavala da nadje neki normalni smestaj za jednog mladica iz Sirije, makar i sobu ili suvi podrum kod nekog, ponavljajuci kako moze da garantuje za njega itd. itd. i nista nije uspela, a sada su mnogi otvorili svoje domove za Ukrajince u roku od odmah. 

O tome da ce Nemacka (i ostale zemlje koje ih primaju, ne pratim da li je jos negde kao ovde) super profitirati od ljudi koji ce ostati ne treba ni crtati.

 

pa da, ali ovi imaju plavu kosu i plave oci :twak:

minhen je otprilike glavni prihvatni centar za izbeglicu. mnogo se pomaze i apsolutno tako treba. ali da je licemerno, jeste. 

Link to comment
  • 1 month later...

Ne razumem... To gore je Starbucks na zeleznickoj stanici i izgleda tako jer tako izgleda cela stanica. Nije reprezentativno za Starbucks u Nemackoj.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...