Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

11 minutes ago, Venom said:

Ne razumem... To gore je Starbucks na zeleznickoj stanici i izgleda tako jer tako izgleda cela stanica. Nije reprezentativno za Starbucks u Nemackoj.

 

upravo tako.

nisam smeo da stavim ruku u vatru da donja fotka nije iz lajpciga.

ja vec godinama ne idem u starbucks jer je vrlo cesto bljak unutra

Link to comment

Sve stoji što kažete ali ako Starbucks ima da zakupi toliki prostor i drži ga prilično čistim (pa makar bio i samo taj jedan) a ovde zatvorio milion lokala jer su otišli u k*** onda je ipak za mali wtf

Link to comment

zar nije veliki deo tih radnji licenciran? Starbucks u Lajpcigu verovatno nema istog vlasnika kao u Torontu. Osim toga, prosao sam tuda minimum 30 puta i iako je veliki hab, Lajpcig je uglavnom relativno mirna stanica. Ogroman je prostor i retko je guzva da se sudaras s ostalim putnicima. I taj Starbucks uglavnom izgleda tako poluprazno, verovatno i jer na donja dva nivoa ima 50 drugih radnji.

Link to comment
43 minutes ago, Venom said:

zar nije veliki deo tih radnji licenciran? Starbucks u Lajpcigu verovatno nema istog vlasnika kao u Torontu. 

Ovo već ne znam, moguće.

Link to comment
  • 3 weeks later...
1 hour ago, Kelt said:

jel ima nekoga iz Lajpciga ili okoline, treba mi par informacija za smeštaj


Nisam mnogo daleko, ali za sam Lajpcig ne znam. Eventualno mogu da se raspitam.

Edited by Venom
Link to comment
On 12.5.2022. at 12:37, Hamlet Strašni said:

Ja sam se 88 u Londonu zgranuo kad sam shvatio da Mek nije ekskluzivno mesto nego prljava rupa…

Ja sam se 2016 apslutno zgranuo kad sam shvatio da Mek nema svugde isti ukus i da je u Aziji ljut (i samim tim i bolji)... :fantom:

Link to comment

Mek i KFC u J.Africi su su valjda jedina prljava mesta, pogotovo KFC i zaobilaze se u najsirem luku, bezbednosti radi. Bar ono sto sam ja video u Durbanu i  Kejptaunu.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ros, samo da znas da je za Erste Mai bilo zanimljivo sa komunistima i anarhistima u tvome kraju. Isao sam sa njima sve od Odeonsplatza. Na Marianplatz doslo do sukoba SPD, zeleni misevi nisu ni smeli da se pojave, sa komunistima i anarhistima. Gradonacelnik nije mogao da govori od zvizduka zbog davanja 100 milijardi evra Bundeswehru. Od Marianpltaza smo isli gore kod tebe na brdo preko Izara. I taman kod stanice U2, Silberhornstraße, krenuse sukobi policije sa protestantima. Bilo suzavca, malo pendreka, provodjenja. Mir u Ukrajini ali se prozivao nato jer dok svi govore u Ukrajini niko ne gleda sta Turska radi sa Kurdima po Iraku i Siriji...uzvici da nemacka napusti nato...Na Marian i ispred Bayernkanzeramta se pricalo o dnevnicama, vrticima...tipicna sidinkalmna prica sindiklaca u sistemu koji govore kao CD(S)U i Zeleni a ne levicari...ali dobro, to je ocekivano.

 

20220430-102255-1.jpg

 

20220430-111250-1.jpg

 

 

IMG-c62990f1e94c64819899e0c9a7110690-V-1

 

Link to comment

Glede ove price oko ideje da se smanji minimalna garantovana temperatura po stanovima za izdavanje sa 22 na 18 stepeni, nije mi jasno zasto bi uopste stanodavac brinuo koliko grejanja koriste njegovi stanari, kada oni sami placaju - po potrosnji? Dok smo bili podstanari grejali smo malo vise jedne godine zbog bebe, nije mi ni palo na pamet da moze neko da zavrne i kaze da je maksimum 21C.

 

//Ja licno nikada nisam spavala u toploj sobi, ni u Srbiji ni u Nemackoj, navikla sam na ledare od malih nogu. Preporuka je inace da se nocu spava na 16-18C, i za bebe i decu isto.

Link to comment
Glede ove price oko ideje da se smanji minimalna garantovana temperatura po stanovima za izdavanje sa 22 na 18 stepeni, nije mi jasno zasto bi uopste stanodavac brinuo koliko grejanja koriste njegovi stanari, kada oni sami placaju - po potrosnji? Dok smo bili podstanari grejali smo malo vise jedne godine zbog bebe, nije mi ni palo na pamet da moze neko da zavrne i kaze da je maksimum 21C.
 
//Ja licno nikada nisam spavala u toploj sobi, ni u Srbiji ni u Nemackoj, navikla sam na ledare od malih nogu. Preporuka je inace da se nocu spava na 16-18C, i za bebe i decu isto.

Ovo i meni palo na pamet.
Ako svi plaćaju po utrošku onda je ta ideja da se ograničava prilično alarmantna.
To je kao da ti kaže, za neku robu u samoposluzi gde si naišao na prazne rafove : "Gospodine nije bitno što vi hoćete da platite i veću cenu, robe NEMA "



....shiit has hit the fan.
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:


Ovo i meni palo na pamet.
Ako svi plaćaju po utrošku onda je ta ideja da se ograničava prilično alarmantna.
To je kao da ti kaže, za neku robu u samoposluzi gde si naišao na prazne rafove : "Gospodine nije bitno što vi hoćete da platite i veću cenu, robe NEMA "



....shiit has hit the fan.

 

Ali definitivno postoji taj zakon koliko stepeni mora minimalno biti, dakle ne sme lupam vlasnik zgrade da zavrne i ostavi ljude na 19C (što je dobro), nego u startu ta ideja da je takvo nešto potrebno mi je čudna, ako se zna kako stvari stoje sa plaćanjem.

 

Možda ima negde gde ljudi naprave ugovor da plaćaju ukupno jednu fiksnu sumu koja uključuje troškove poput vode i grejanja pa da onda tu ima nekih ograničenja

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...