Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

14 minutes ago, bebaguza said:

Ne znam kako su na kraju objasnili onih 67% glasova turske dijaspore za Erdogana, ali znam da su se bavili time nedeljama. Isto tako je neobjasnjivo i ovih 50% za sns, opet veci % nego u Srbiji. Dakle bez medijskog mraka, bez pritiska, bez kupovine glasa, bez mogucnosti gubitka posla i sta se sve ne koristi kao opravdanje...zasto bi se neko u Minhenu cimao, prijavljivao i onda na kraju glasao za njih? Kakav je to profil ljudi?

 

Nostalgican..pogubljen..ni tu ni tamo..znam neke nase koji su odlazili pa se tamo okrenuli crkvi, kafani, druzenju sa nasima jer nisu mogli da se uklope. I to mi je sve Ok..ali iz te grupe verovatno dolaze glasovi za SNS. Sta mislis, koje medije oni tamo prate. 

 

@Zli Gli Ja jos uvek navijam da se bogato udas tamo..dok ti je vreme..i petlu vreme ide :)

Link to comment

To da, ajde da podrzava, ali da bas toliko podrzava da ga ne mrzi da se prijavi, da se vozi do konzulata, da ceka u redu...mozda je i neka kontra logika i isterivanje neke zamisljene pravde, tipa kad sam ja morao da odem, nek' propadnu svi. :)

  • Haha 1
Link to comment

Dok čitam ovaj forum shvatim da je istina ono o svetovima u Srbiji koji nemaju dodirnih tačaka.

Znam gomilu ljudi koji su tamo preko i opčinjeni likom i delom predsednika. To su uglavnom ljudi otišli mladi odavde, ali u potpunosti zadržali mentalitet. Tamo se druže sa našima, gledaju rts i veruju predsedniku. Jeste, kukaju na cene kada dođu, ali mu veruju. I nije im problem a padnu u vatru da objasne što je on najbolji.

To su oni isti koji grade kule i gradove po srpskim selima i jedva čekaju penziju da se vrate kući da ih selo vidi. 

Imam neke rođake i poznanike koji su se vratili, dočekali tu penziju i super im je, baš zato što imaju tu penziju i nemaju ni gram osećaja zašto ovo nije dobro i zašto recimo meni ne odgovara. 

Tužno mi je što znam i potomke većine njih koji nisu ni korak dalje makli. To vam je provincija u Srbiji i to ne ona najjužnija i provincijski gastosi.

  • +1 5
Link to comment

Jbg. Jedino ne znam što su odlazili.

 

Ja sam inače za to da dijaspora nema pravo glasa i zato skoro nikad nisam ni razmišljao o tome, ali toliko mrzim ovog govnara da ne moram da se držim principa kao pijan plota.

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, bebaguza said:

Ne znam kako su na kraju objasnili onih 67% glasova turske dijaspore za Erdogana, ali znam da su se bavili time nedeljama. Isto tako je neobjasnjivo i ovih 50% za sns, opet veci % nego u Srbiji. Dakle bez medijskog mraka, bez pritiska, bez kupovine glasa, bez mogucnosti gubitka posla i sta se sve ne koristi kao opravdanje...zasto bi se neko u Minhenu cimao, prijavljivao i onda na kraju glasao za njih? Kakav je to profil ljudi?

Ja znam ljude iz Kanade koji su tako glasali. Logika je da komšiji crkve krava, da napakoste zemlji iz koje su otišli. I uopšte nije ovakva demografija iz pop-upovog/kinog posta, već se čita Čomski i sluša Kraftwerk/FSOL/Photek.

Edited by eumeswil
Link to comment

Pa to je onda posebna patologija. Ovi iz moje priče ne misle loše, uglavnom su ograničeni. Naravno, kako to obično biva, umišljaju da su mnogo pametni i upućeni, a to što imaju daleko više novca od prosečnog srpskog penzionera im samo daje vetar u leđa.

  • +1 2
Link to comment

Nama sa trajnom nemačkom rezidencijom a sa srpskim pasosem u stvari, koliko vidim na sajtu ambasade meksika ne treba viza?

 

My nationality DOES REQUIRE a visa (srbija je na listi da treba viza, ali...)

 

If you hold a visa valid for at least six months for the United States of America , or have permanent residence in the United States of America, Canada, Japan, United Kingdom or Schengen area , then you do not need to apply for a visa as a tourist and can enter Mexico for a stay of up to 180 days.

In the case of Germany, permanent residence is known as "Unlimited settlement permit" or "Dauerhafterlaubnis" ( see examples ).

 

Neko saznanje za koju još zemlju možemo samo da udjemo sa srpskim pasošem i sa nemačkom trajnom bez vize? Irska kapiram da ne može, pošto nisu u šengenu? Britanija cela teška, ostale zemlje, gde god po svetu?

Edited by Baldrick S.
Link to comment
12 minutes ago, Baldrick S. said:

Nama sa trajnom nemačkom rezidencijom a sa srpskim pasosem u stvari, koliko vidim na sajtu ambasade meksika ne treba viza?

 

My nationality DOES REQUIRE a visa (srbija je na listi da treba viza, ali...)

 

If you hold a visa valid for at least six months for the United States of America , or have permanent residence in the United States of America, Canada, Japan, United Kingdom or Schengen area , then you do not need to apply for a visa as a tourist and can enter Mexico for a stay of up to 180 days.

In the case of Germany, permanent residence is known as "Unlimited settlement permit" or "Dauerhafterlaubnis" ( see examples ).

 

Neko saznanje za koju još zemlju možemo samo da udjemo sa srpskim pasošem i sa nemačkom trajnom bez vize? Irska kapiram da ne može, pošto nisu u šengenu? Britanija cela teška, ostale zemlje, gde god po svetu?

 

Lepo je znati ovo, hvala.

Link to comment
8 hours ago, I*m with the pilots said:

Lepo je znati ovo, hvala.

 

Nema na cemu, samo dve stvari: Previse letova iz Evrope ka Meksiku leti sa lejoverom negde po Americi. Mislim da ima samo par direktnih letova do Kankuna iz Evrope (iz nemacke mislim da lete samo sa jednog aerodroma, nisam siguran gde); i ono sto mene najvise brine je sto je super kul sto je na strani ambasade Mehika u Nemackoj sve ovo napisano ali da li to zna osoba koja radi pasosku kontroli recimo na Shipolu i ako da, super; a onda da li to zna osoba na aerodromu u Meksiku, gde god sleteli. Ja od kada sam dobio trajnu sam nasao bezbroj povoljnih putovanja ka Kankunu ali, vodeci se iskustvom zivota i prostog neznanja osoblja po hispanoamerikama mi je bas frka da se uputim sa srpskim pasosem i trajnom a jedva cekam.

Link to comment
On 9. 12. 2023. at 14:42, DragiButrose said:

Stiglo nekom pisno poziv za glasanje u konzulatima? Vidim promena u birackom spisku regularno sprovedena

Nije. Poslali  su mi mail da mogu da glasam, valjda će mi dati listić tamo.

Link to comment
1 hour ago, Baldrick S. said:

 

Nema na cemu, samo dve stvari: Previse letova iz Evrope ka Meksiku leti sa lejoverom negde po Americi. Mislim da ima samo par direktnih letova do Kankuna iz Evrope (iz nemacke mislim da lete samo sa jednog aerodroma, nisam siguran gde); i ono sto mene najvise brine je sto je super kul sto je na strani ambasade Mehika u Nemackoj sve ovo napisano ali da li to zna osoba koja radi pasosku kontroli recimo na Shipolu i ako da, super; a onda da li to zna osoba na aerodromu u Meksiku, gde god sleteli. Ja od kada sam dobio trajnu sam nasao bezbroj povoljnih putovanja ka Kankunu ali, vodeci se iskustvom zivota i prostog neznanja osoblja po hispanoamerikama mi je bas frka da se uputim sa srpskim pasosem i trajnom a jedva cekam.

Pre desetak godina letela iz Mehiko sitija za Havanu, držali me na gejtu nekih 15ak minuta jer mi nisu verovali da mi nije trebala viza za Kubu (srpski pasoš), pa dok su zvali redom da isproveravaju. Na kraju sve bilo ok al mi jeste bila frka. Vrlo sličnu situaciju sam imala pri sletanju u Sankt Peterburg (let iz Finske), neke 2009. Tad su beše otprilike ukinuli vize sa Rusijom, a nije da je mnogo naših tada letelo tamo.

Link to comment
1 hour ago, Baldrick S. said:

 

Nema na cemu, samo dve stvari: Previse letova iz Evrope ka Meksiku leti sa lejoverom negde po Americi. Mislim da ima samo par direktnih letova do Kankuna iz Evrope (iz nemacke mislim da lete samo sa jednog aerodroma, nisam siguran gde); i ono sto mene najvise brine je sto je super kul sto je na strani ambasade Mehika u Nemackoj sve ovo napisano ali da li to zna osoba koja radi pasosku kontroli recimo na Shipolu i ako da, super; a onda da li to zna osoba na aerodromu u Meksiku, gde god sleteli. Ja od kada sam dobio trajnu sam nasao bezbroj povoljnih putovanja ka Kankunu ali, vodeci se iskustvom zivota i prostog neznanja osoblja po hispanoamerikama mi je bas frka da se uputim sa srpskim pasosem i trajnom a jedva cekam.

 

Ja u takvim slucajevima odstampam ili sacuvam te strane da imam da pokazem policajcima.

 

Iz Frankfurta ima direktni let do Kankuna, barem jedan dnevno :)

Link to comment
11 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Ja u takvim slucajevima odstampam ili sacuvam te strane da imam da pokazem policajcima.

 

Iz Frankfurta ima direktni let do Kankuna, barem jedan dnevno :)

 

Dobro, I ovo može da posluži. Nije da to nisam pokušavao po centralnim amerikama ali uzalud kad se tamo u dalje vodimo kao Iugoslavia (ne, nije greška u kucanju). Ali da, papir pomaže.

 

Juče sam našao super ponudu iz Amsterdama, zamalo da odletim u ponedeljak ali sam se u poslednjem trenutku predomislio.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...